Giethoornse overpeinzingen i i n.v. The Electric Gramophone Koop nu de nieuwe door groot Ajax-koor en orkest o.l.v. Lex van Weeren Bel even op 24.51.05 en wij bezorgen deze plaat bij U thuis! f Nü verkrijgbaar f 3.95 bij SPUI 6 is Masters Voice Wanneer ik, de avond overdenk van de bijeenkomst, van de mannen van het bekende bord, dan is het mij op diezelfde avond wel duidelijk geworden, dat wij blij mogen zijn met onze bordjesclub. Ze waren weer eens bij elkaar gekomen, die ploeg jon gens van het eerste uur, die allemaal op hun wijze een steentje hebben bijgedragen aan de club, zoals ze nu ge worden is. Hele kleine steentjes, steentjes en grote stenen, maar alles tezamen toch wel een flinke kei. En op deze avond, zou je kunnen zeggen, dat ze lekker kwamen uitrusten, wat praten en ze hadden daar weer de verjaardag van hun vereniging voor uitgekozen. Zo'n bijeenkomst is eigenlijk eigenaardig. Want als je zo de zaal door keek, dan zag je natuurlijk de mannen zitten, maar dan dacht je niet, „dat is Piet of dat is Jan", nee, je herinnerde je steeds een nieuw gezicht, meteen een bepaal de wedstrijd, een vrije trap die een goal werd en een kam pioenschap betekende. Dus niet direct de man, maar de herinnering aan die man en dat vloog door elkaar heen, het maakte de gesprekken gemakkelijk en prettig. We hebben zo heel wat wedstrijden gespeeld, toeren op nieuw gemaakt, ja, we hebben heel wat landen en plaatsen opnieuw bezocht. Ze waren natuurlijk niet allemaal aanwezig, de houders van het Bord, maar toch was hier weer de kern van Ajax bij elkaar. De pit, waardoor de verenigingsvlam steeds brandende is gebleven, hier was de geest aanwezig waar men, buiten ons om, wel eens van droomt, maar die niet altijd voor iedereen merkbaar is. Het was het mannetje clubgeestwaar Trictrac wel eens van gezongen heeft, die ook aanwezig was. Ik weet wel, dat onze elftallen altijd, op vele velden waar zij speelden, een bepaald respect hebben afgedwongen. Men ging wel kijken naar die jongens van Reynolds, met dat net iets andere spelletje, wat andere clubs op de voetbalmat legden. En die belangstelling heeft mogelijk in niet geringe mate ertoe bijgedragen, dat de vereniging sterk kon worden en blijven. Maar daarnaast hadden wij het niet bereikt, als „clubgeest" niet altijd onze twaalfde man was geweest. Het is daarom goed dat we dat ventje in ere houden. Want als we straks misschien, of wel zeker, in en N.V. gaan veranderen, dan hebben we toch altijd die kleine man nog, die voorop blijft lopen met de rood-witte vlag. En die moeten we dan goed in de gaten blijven houden, ondanks alles. Op deze avond werden ouderen met elkaar, weer jong door elkaar, maar „clubgeest", dat ventje, was verreweg de jongste van alle aanwezigen. Nee, we waren werkelijk geen kinderen meer, zoals we hier bijeen waren. De enkele jongeling, die zich aandiende om het bord der jaren in ontvangst te nemen, zich dan trots nederzette aan de tafel der ouderen, ach, dat kind was ook al de veertig gepasseerd. Maar wat zal er veranderen als we „een zaak" geworden zijn? In grote zaken, die zichzelf respecteren, daar komt de directie ook van tijd tot tijd met de leden van zijn firma bijeen, om de interne dingen te bespreken. En dat gebeurt dan ook met een etentje en een glas wijn. Van dat interne hebben we nu wel niet zo heel veel ver nomen. Het zou wel kunnen misschien, zo'n enkele vraag, iedere directie zit wel eens met zo iets. Ons antwoord zou dan komen recht uit het hart van clubgeest, het zou een eerlijk antwoord zijn, omdat het ons allen zeer ter harte gaat, wat er misschien straks gaat ge beuren, met een club die een stuk van je leven geworden is, een club waar altijd onze gedachten naar terug gaan. Oud talent" zou dan zingen, aandachtig beluisterd, het lied van de toekomst! De avond was natuurlijk weer te vlug om, de uren be ijverden zich om geschiedenis te kunnen worden, verlan gend naar volgende avonden. En laat ik u mogen zeggen, er was in de zaal nog ruimte genoeg voor een zesde tafel! JACK Jack, old-timer, bedankt voor je „overpeinzingen". Hou den ons aanbevolen. (Red.). -mars De grammofoonplaat met óns clublied, dat elke Ajacied op zijn pick-up móet hebben! Directie Jaap van Praag 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 18