Bordjesclub-Reünie De Ouwe Garde "CtCXSÏ. U herinnert zich uit ons vorig clubnieuws de ledenlijst van de Bordjesclub. Eerlijk gezegd hadden secretaris Westrik en onderge tekende het gevoel, dat er wel iets aan kon mankeren Maar goed, die reacties zouden dan wel komen. Het schijnt echter dat we vrij-goed „zitten"...., slechts één man nam prompt achter zijn schrijfmachine plaats om rectificatie.... Co VerburgtU Wij geven hem hier het woord: „Bij het doorlezen van de lijst van Bordjesclubleden mis te ik helaas mijn naam, hoewel ik reeds sinds 1951 de trotse bezitter ben van het „25-jaren" bordje. Nu is het wel zo dat ik deze bordjes zélf reeds twee maal aan AJAX heb geleverd, maar met de hand op het hart kan ik verklaren dat ik bij die gelegenheid geen bordje heb achtergehouden. Vermoedelijk ben ik het enige AJAX-lid dat op 48-jarige leeftijd reeds 38 jaar lid van de vereniging is. Ik herinner mij nog zeer goed dat het destijds eerst bij het bereiken der 12-jarige leeftijd mogelijk was als adspirantlid bij de vereniging te worden ingeschreven. Nu was mijn vader een van de meest enthousiaste AJAX-aanhangers die ik ooit heb gekend en hij vond dus dat ik met 11 jaar wel groot genoeg was om het AJAX-shirt te dragen. Hoe hij het voor elkaar gekregen heeft weet ik echt niet, maar op 27 novem ber 1926 (precies 1 week na mijn 11e verjaardag) had ik mijn eerste diploma te pakken. Helaas heb ik deze prille entrée slechts met zeer bescheiden voetbalcapaciteiten kun nen waarmaken; voor onze goede oude vriend Jack Rey nolds was en bleef ik als voetballer een „bootterletter" Mijn AJAX-hart klopt nog sentimenteel genoeg om je te verzoeken in ons eerstvolgende clubblad een bescheiden rectificatie te willen vermelden. Tot 18 maart!" Wel Co, we wilden niet bescheiden zijn en lieten dus je brief in zijn geheel volgen. Sorry, voor de onregelmatig heden. maar Jan Westrik heeft jou nu ook in de ad ministratieve Bordjes-gemeenschap opgenomen. Hopen we, dat je dan ook op de Reünie aanwezig bent, want je: „tot 18 maart" werd dit jaar helaas niet verwezen lijkt. Je was echter (helaas weer) niet de enigeEn we hadden nog wel zó gedacht door het publiceren van alle namen, de „ouwe rotten" alle 155 te ontmoeten. Jan en Jacob Sweering hadden er volledig rekening mee gehouden.Ze offerden zelfs elk driekwartier om ons op de hoogte te houden met het beloop van Borrussia Dukla En de avond zelf was evenals vorig jaar prima, mede dank zij onze voortreffelijke tafelpresident Jaap van Praag.... En zijn artiesten.... Voortreffelijk. Nog dank voor je gedicht, Co, het staat elders in deze editie! En beloof me.tot volgend jaar. T. M. 18 MAART 1964 ATLANTIC bergt de oude roem, Bekende namen klinken, En ook de glazen, die men wel, Op 't Rood-Wit heil wil drinken. De oude vrienden vinden snel, De weg in de historie, Van Neerlands meest gevierde club, Dat zijn we toch, jandorie! Met weemoed denkt men dan terug, Aan vele glorie-tijden, En aan het knusse oude veld, Waar nu de auto's rijden. En dan herleeft d'herinnering, Aan pracht-goals van van Reenen, En neemt de Natris als een schicht, Langs 't lijntje weer de benen. Dan goochelt Bob ten Have weer, En dribbelt Volkers lustig, Van Kol breekt weer een aanval af, Dat deed hij meestal rustig. Gerrit Keizer stompt met veel bravour, De ballen weer het veld in, En Piet van Deyck speelt weer de clown, Daar was hij immers goed in. Zovele namen hoort men nog, Met d'AJAX-roem verweven, En men herdenkt met eerbied hen, Die niet meer zijn in leven. Hier zijn de helden van -de club, De echte steunpilaren. De ware clubgeest onder hen, Is niet te evenaren! Als deze geest Rood-Wit bezielt, Kan niemand ons verdringen, De woorden en de daden niet, Eerst voetballen dan zingen! CO VERBURGT Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 16