JEUGD Niessen Klinkenberg v. d. Velde's rondom de WARMTE- TECHNIEK D.E.C. Ajax B-Juniores Hè jö, doe niet zo flauw, stop die bal nou niet in de grond veroverd op zeer zwakke tegenstanders (100, 101, 133, 160 en 181) waardoor het voor de leiders niet altijd mogelijk is de spelers op hun juiste waarde te schatten. En we weten nu zo langzamerhand wel, dat het in onze vereniging niet in de eerste plaats gaat om kampioenen te kweken, maar veel meer om jonge spelers op te leiden en zodoende een arsenaal van jong talent te vergaren waar uit tenslotte de best geselecteerde spelers opgeroepen wor den om hun club in de hoogste regionen te vertegenwoor digen en.te dienen. De weg hiertoe is zéér moeilijk; velen gaan op mars doch slechts weinigen halen het einde. Over het doel van een jeugdafdeling in het Betaalde Voetbal hoop ik in een volgend artikel mijn mening weer te geven. Tot zo lang dus!! Ajax B 2 Volewijckers B 2 40 Door de lange winterslaap kwamen ze allemaal geladen in het veld. Na diverse vruchteloze aanvallen maakte de schotlustige Bert de Rooy een fraai doelpunt, 10. We zakten wat af, waarvan de Volewijckers gebruik maakten om een grote druk op ons doel uit te oefenen. Maar de verdediging zette zich schrap en er werden zelfs weer aan vallen door ons opgebouwd. Na de rust gingen we meteen in de aanval en weer was het Bert de Rooy die scoorde (20). Volewijckers probeerde het nog met enige tegen aanvallen, maar gevaarlijk werden ze niet. We draaiden zó lekker dat zelfs spil De Nijs mee oprukte en met een hard schot langs de grond, waar de doelman zich op verkeek, de stand op 30 bracht. Daarna scoorde ook Jan Fleysman nog een keer. 40, waarmede het einde kwam. Waterfgraafsmeer B Ajax B 2 23 De vorige keer wonnen we van deze tegenstanders met 160, maar nu moesten we tegen een veel sterker team aantreden, dat we in het begin onderschatten. Er werd van beiden kanten mooi spel vertoond en er waren gevaarlijke momenten. Door een foutje van de keeper werd het 10 voor Watergraafsmeer. Maar kort daarop scoorde Jan Fleysman, 11. Na een mooie combinatie doelpuntte Wa tergraafsmeer, 21. Toen was het Bert de Rooy die ge lijkmaakte. Eén minuut voor het einde was het weer Bert de Rooy die scoorde, en ons ook naar de overwinning schoot. Een spannende, voor het grootste gedeelte in de regen gespeelde wedstrijd. D.W.S. B 2 Ajax B 2 1—2 Ondanks de kou speelden we meteen een vlot spelletje, en reeds in het begin benutte Donnie Vleeshouwer een kans, 01. Nog geen 5 minuten daarna was hij het weer die 02 scoorde. Daarna verslapte ons spel en na ongeveer 20 minuten kwam het tegenpunt, een foutje van onze ach terhoede, die de rechtsbuiten van D.W.S. ongedekt liet staan, 12. Na de thee werd het matig, maar hard voetbal en er kwamen geen doelpunten meer. Eindstand dus 12. Wanneer we de uitslagen van onze Jeugdvoetballers eens in haar totaliteit bekijken en we zien b.v. dat de Jeugd- klasse in 20 wedstrijden.37 punten behaald heeft met een doelsaldo van.140 doelpunten vóór en 18 doelpunten tegen, dan is men geneigd de prestaties van onze A-elftal len zéér hoog aan te slaan! Dit echter zou niet juist zijn, want vele punten werden Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES. EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 14