tweede elftal CO BERGMAN seniores amateur-elftallen Zoeklicht op ons Zondag 16 februari j.l. trok ons tweede elftal naar Al melo om de strijd aan te binden tegen Heracles II. Het werd een gelijk spel. (11). Een uitslag, waarmee de Heracles-reserves hun handen dicht mochten knijpen, om dat, gezien het vertoonde spelbeeld, Ajax II de overwin ning verdiend had. De maker van het enige Ajax-doelpunt was Loek Goudsmit, die na een kwartier spelen uit een pass van Hennie Schipper wist te scoren. Vlak voor de rust maakte Heracles II in duidelijke buitenspelpositie ge lijk (1—1). Na de thee was het woord aan Ajax, maar paal en lat hielden ons van de verdiende overwinning af. Het zat ons tweede elftal in Twente niet mee. Zondag 23 februari j.l. was het met de voetballerij weer helemaal mis, omdat de laatste stuiptrekkingen van de winter zich in ernstige mate deden gevoelen. Het betaalde voetbal ging voor 90% niet door met het gevolg, dat de spelers van ons eerste en tweede elftal achter de kachel konden blijven zitten. Waarom er desondanks op het Haagse Zuiderpark wel en in het Olympisch Stadion en Feijenoord-stadion niet ge voetbald kon worden, is ons niet helemaal duidelijk of liever gezegd: helemaal niet duidelijk. Zaterdag 29 februari j.l. kreeg het tweede elftal de G.V.A.V.-reserves op bezoek. Aangezien onze K.N.V.B.- juniores op deze dag van voetbal verstoken waren, waren er in ons reserve-team een aantal prominente jeugdspelers opgesteld en zo zagen wij o.a. Fens, Van Dijk, Brouwer, Gunther Haan en Zuurbier het veld betreden met het ge volg, dat de kernspelers van ons tweede elftal op de tri bune de verrichtingen van hun jongere collega's mochten gadeslaan. De wedstrijd begon een kwartier later, omdat de voor deze wedstrijd aangewezen scheidsrechter niet op het tapijt verschenen was. In zijn plaats nam Joop Muller, broer van onze Ben Muller, het scheidsrechtersfluitje ter hand. Joop Muller heeft zich op uitstekende wijze van zijn taak ge kweten en de wedstrijd op correcte en verantwoorde wijze geleid. In het doel bij G.V.A.V. II stond niemand minder dan Otto Roffel, die zijn elftal voor een grotere nederlaag be hoed heeft. De doelpunten werden gescoord door Ad Vis ser (die een goede wedstrijd speelde) en Adri van Dijk. Bij de rust had ons team een 21 voorsprong, met wel ke stand tevens het einde van deze weinig aantrekkelijke wedstrijd kwam. Enige minuten voor het einde van de wedstrijd moest onze doelman, Piet Paternotte met een rugblessure het veld verlaten en later op de avond in het ziekenhuis worden opgenomen. (Inmiddels heeft onze P. P. het ziekenhuis gelukkig al weer verlaten). Zaterdag 7 maart j.l. trokken we naar Tilburg om de degens te kruisen met de Willem li-reserves. Het werd een Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 231742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion 1 2 teleurstellende 21 nederlaag. Er valt dit seizoen van ons reserve-team weinig goeds te vertellen; en dan te beden ken, dat wij altijd een reserve-ploeg op de been hebben gebracht, die overal in den lande een geduchte tegenstan der was. Men kan nu wel aanvoeren, dat een reserve-team van weinig belang is, maar dan dient men toch niet te vergeten, dat juist op deze reserves moet worden teruggegrepen, wanneer een eerste elftal met geblesseerde spelers sukkelt. Aangezien onze reserveploeg dit seizoen geen rol van be tekenis speelt en zich met moeite in de middengroep kan handhaven, moet toch in alle ernst de vraag gesteld worden of we wel op de goede weg zijn. Zaterdag 14 maart j.l. ontving ons tweede elftal het re- serve-team van de Volendamse wijdbroeken. Het werd uit eindelijk een 30 overwinning, die pas na de rust bevoch ten werd. In de eerste helft steeg er vanaf de overdekte tribune een afkeurend boe-geroep op over het vertoonde spel van ons team, voetbal dat de naam Ajax niet meer waardig is. In het tweede gedeelte slaagden Duyvenbode, Wieringen en Van Haarlem er in het net van de wijdbroeken te vin den, zodat de beide punten in Amsterdam bleven (30). Ook deze wedstrijd van ons tweede elftal heeft dus een povere indruk nagelaten. In zijn meer dan zestigjarig bestaan is Ajax misschien verwend met successen-aan-de-lopende-band. Ik heb nu vaak de indruk, dat de huidige voetbalgeneratie binnen onze gelederen op de roem van het Ajax-verleden teert. Er is niets fnuikender dan een dergelijke instelling. J. H. H. Van onze Ajax 3 reisde tweemaal naar de Domstad en boekte de volgende resultaten: Tegen U.V.V. 2 werd gespeeld 11; elftalleider A. Boerkoel vond o.a. de leiding van scheidsrech ter Vader voortreffelijk. Van D.O.S. 3 werd slechts met 10 gewonnen, vele doelrijpe kansen werden hier door on ze spelers om zeep gebracht. Gelukkig herstelde ons eerste amateur-team zich tegen koploper S.D.W. en versloeg deze concurrente voor de titel met 32 in een zeer goed gespeel de wedstrijd. Spil Henny Cruyf en onze jeugdige linkshalf waren in prima vorm. Loek Goudsmit (2 x) en Henk Wiebes waren de goalgetters, terwijl Ab Slager zich een waardig vervanger toonde van keeper Boering, waarvan wij hopen dat hij, evenals Frits v. d. Valk en Koghee weer spoedig geheel hersteld zal zijn. Ajax 4 speelt met afwisselende resultaten. Thuis tegen D.C.G. 2 werd het 22, van 't Gooi 3 werd, eveneens thuis, met 21 gewonnen, terwijl de onzen bij D.W.S. 4 aan de Jan van Galenstraat met 31 het onderspit moesten delven. Hopenlijk gaan we nu weer winnen; een elftal bestaande uit Ab Slager, Cor v. d. Wal, Rob Dukker, Cor Harms, Arie v. Overeem, R. Heidstra, Joop de Vries, G. Hesterman, A. Kroese, A. Geschiere en last but not least Albert Post, moet zich toch zeker in de kopgroep van de reserve 2e klas K.N.V.B. kunnen plaatsen. Ajax 5 won van Rapiditas 3 met 83 en van de Spartaan 4 met 50. Tegen degradatiekandidaat Schellingwoude 2 leden de onzen echter een 10 nederlaag, waardoor mede de puntenvoorsprong op de beide concurrenten A.S.V.K. en de Zwarte Schapen verminderde. Denk aan het kampioen schap, mijne heren. Ajax 6 speelt evenals ons vierde team met afwisselend succes. Van de Volewijckers 5 werd gewonnen (41), ter wijl de ontmoeting met R.K.A.V.I.C. 4 evenals met Water graafsmeer beiden in nederlagen eindigden en wel 03 en 1—4. Voor uitgebreider nieuws hierover, verwijs ik u naar Joop v. d. Toorren's rubriek „Van het zesde". W. F. SCHOEVAART

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 12