De Bordjesclub Café Joop Smits SIGARENMAGAZIJN „VAN RUYVEN" Ajax Blauw Wit A-Juniores De Blauw Wit-doelman voorkomt door moedig op de bal te duiken een doelpunt nabij de 2000 m hoog, dan is het te begrijpen, dat er moei lijkheden zijn van klimatologische aard. Nu weten we wel, dat vergelijkingen niet opgaan, zodra men het heeft over subtropische en tropische volken en toestanden, maar de gedachte van het nodige acclamatiseren om in goede spelconditie te komen van spelers uit de lage landen aan zee in Zwitserland is toch wel wat aangedikt, menen we. Hoe dit alles zij, het is jammer dat het demifinale-ge recht aan de Eindhovense neuzen is voorbij gegaan en dat de Zwitsers ons eventjes hebben laten zien, dat er met Helvetia niet te spotten valt. Het plaatje in de Philips- Koerier waarin we onze bekende vriend Teil met een drie voudig doorboorde appel op het hoofdje van een schuchter jongetje zien, pleit voor het goede humeur van de Eind- hovenaren. 'n Volgend keer beter en ons compliment voor hetgeen bereikt is. Het is en blijft nog altijd een mooie prestatie in deze zware cup-worstel-serie. WERELD VOETBAL Denken we er wel eens aan, dat we over een paar jaar misschien eens moeten aantreden tegen een of ander Afri kaans of Aziatisch team voor de strijd om de wereld-voet- bal-titel? En toch zit dat er in! We hebben mede voor onze lezers die wat verder in voetbalzaken kijken dan ons veld en onze eigen huishou ding lang zijn, een artikel gelezen over wereld voetbal. Dat artikel stond in de Sportkroniek en is van de hand van on ze bekende sportjournalist Herman Kuiphof. Het is hoogst interessant en de moeite waard er enkele gegevens aan te ontlenen. Het gaat Ajax aan en allen, die belang stellen in de voetbalsport. Wist u, vraagt de heer Kuiphof, dat de Fifa 126 aange sloten bonden telt? Neen, dat wisten we niet. Hoe die voetballers-legioenen verdeeld zijn over de wereld? Als volgt: liefst 75% komt uit Europa en dat wil wat zeggen! Uit Zuid-Amerika komt 16% en de rest is verdeeld tussen Afrika (2%), Azië (3%) en Midden-Amerika (4%). De Fifa is nu doende de wereldkampioenschappen 1966 voor te bereiden. De vóór-rondes zijn al bekend. Wat Europa betreft zit Nederland in één groep met Albanië, Noord-Ierland en Zwitserland.... Zwitserland! Daar heb je de poppen aan het dansen. Nog dit jaar begint de ver toning met Nederland uit en thuis tegen de genoemde lan den, tussen 1 april en 31 december. Tot zover het artikel van de heer Kuiphof, dat nog tal van bijzonderheden bevat, die we hier niet zullen aanhalen op dit tijdstip. Het is nog ver. Men stelle zich echter voor welk een enormiteit deze organisatie van het wereldvoetbal-kampioenschap 1966 is. En onwillekeurig rijst bij ons de vraag: zou de emotie van deze kamp om de wereld-titel nog intenser zijn dan wat we nu beleven met de Europa-cup? Uiteindelijk zullen er zo'n acht- of tiental mededingers overblijven de crème de la crème zouden de Zwitsers ons al direct op een „adios" tracteren? D. KNEGT In ons vorig clubblad hebben we een lijst gepubliceerd met de namen van de leden van „De Bordjesclub". Het is ons gebleken, dat die lijst niet volledig is. Van de heer Ten Herkei, op achttienjarige leeftijd nu 71 jaar oud lid van onze club geworden, ontvingen wij een „klacht". Sorry Manus, maar de schuld ligt niet bij ons. Ook met Dr. Posthuma lag die lijst overhoop. Hetgeen b.v. ook het geval was met de heer Takes. Als er nog meer „klachten" zijn, weest dan zo vriendelijk de zaak even recht te trek ken. Bij voorbaat de dank van het Bordjesclub-Comité. Tussen twee haakjes: 18 maart was het gezellig toeven in Hotel „Atlantic". Jan en Jaap hadden weer voor een best etentje gezorgd. Jaap van Praag, tafelpresident, deed het prima. Had ook nog gezorgd voor een drietal artisten en liet een serie „opvrolijkertjes" los. U weet wel, van die „dij enklappers". Voorzitter Jan, reikte borden uit en er is gelukkig maar heel weinig „gespeech" ten gehore gebracht. Een beschaaf de avond van „ouwe-jongens" onder elkaar. Elders in dit blad geeft „old-timer" Jack een overpeinzing. We ver wijzen ernaar. BROWN Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h J. NORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES 1ste J.ac. van Campenstraat 34 bij de Fr. Halsstraat Speciale rayonverkoop van Balmoral- en Carl Upmann-sigaren enz. Voorverkoop van Ajax en Olympisch Stadion L. Robert 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 11