Redactionele notities SAW Bowling for Everyone In een paar weken kan er véél veranderen in de ranglijst van de Ere-Afdeling van het Nederlandse voetbal! We schrijven vandaag 16 maart 1964. Mogelijk dat bij het ver schijnen van dit nummer van uw clubnieuws enige op waartse beweging is te zien wat betreft Ajax 1. Doch voor lopig zitten we in de middenmoot en dat is voor ons Ajacie- den een beetje ongewoon! Het merkwaardige daarbij is, dat we op het groene grastapijt niet zo gek inferieur doen om onze plaats in het middenveld van de ranglijst te ver klaren! Maar de bal is en blijft rond en rolt dan in het verkeerde net. Zo gaat dat! We twijfelen er niet aan, dat onze mede-redacteur Mr. Brown een boekje zal opendoen over onze positie en wat ons betreft laten we het dan maar bij een ietwat wrang gevoel wanneer we naar de competitiestand in de Ere-Af deling kijken. We houden het op Brero! U weet wel. Moge lijk komt met een lentezonnetje ook een meer helder schijnsel van het competitie-laddertje door de bewolkte hemel van nu door-sijpelen? Dezer dagen hebben we een visite gehad van onze Kro niekschrijver en u kunt het geloven of niet, maar we heb ben een duchtig woordje gesproken over ons clubblad. Sinds we toegevoegd zijn aan de redactie-staf is het ons oogmerk geweest te trachten enige nieuwe „fleur" te bren gen in de berichtgeving en voorlichting van ons lijf-orgaan, waarbij we natuurlijk in de eerste plaats hebben gedacht aan uitbreiding van de veel te kleine „rij" van medewer kers. En nu moet u vooral letten op dat „rij" tussen aan halingstekens! In feite beschikken we momenteel over twee vaste rubriekschrijvers, plus een trouwe man met de dich terlijke „ader", u allen bekend door zijn onuitputtelijke rijm-prestaties. Zoals u ziet een hele rij! Vrienden! Dat gaat zo niet langer! Er wordt geklaagd over het clubnieuws. Maar de klagers hebben een oplossing niet gebracht en daar zitten Brown dtmm Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS en ondergetekende mee te kijken. Van het Bestuur zouden we om te beginnen een maandelijkse bijdrage ver wachten over alle zaken die de leden interesseren. Er moet op deze wijze een blijvend contact worden ge legd dat uitgaat van het Bestuur. Wat weten de honderden leden eigenlijk af van het doen en laten van de leiding van de club? Vooral in deze tijd van nieuwe verhoudingen als gevolg van het semi-professionalisme is een verwijdering ontstaan tussen clubleiding en clubleden, die niet bevorder lijk is aan de geest van saamhorigheid in de club. Voor lopig wensen we toch niet het bestuur als een soort direc torium te aanvaarden. Evenmin zijn de leden van de raad in onze ogen een soort van uitverkorenen, die boven de leden staan. We horen bij elkaar. En dat kan nergens zo goed tot uiting komen dan in het club-orgaan. Dan moeten de bestuurderen ook regelmatig in een vaste rubriek con tacten onderhouden met de gehele vereniging. Dat is dan punt één! Het bestuur wordt in overweging gegeven aan onze sug gestie aandacht te besteden. Het zal de dank van alle leden hebben voor deze geste. Tot ons verlanglijstje behoort voorts een vaste reporter van de daden van Ajax II. We zijn van mening, dat véél te weinig plaats ingeruimd wordt aan de reserve-ploeg en haar activiteiten. Is dit iets voor de sector Betaald Voet bal? Is er geen enkele man te vinden in de gelederen van de reservisten, die in de pen kan en wil klimmen? Wie is de gegadigde? Hij trede voor! Dat was punt twee! En nu komt het: De toekomst is aan de jeugd. Die knapen zitten op de banken van de middelbare scholen, tenminste voor een deel. Nu kan geen mens mij wijsmaken, dat er géén enkele „voetbal-teener" bij ons is, die mede kan werken aan een rubriek: Jeugd. We stellen dit voor: De mannen die bij Ajax de jeugd-activiteiten onder toe zicht houden (we zullen geen namen noemen, want ieder weet aan wie we denken) slaan nu de handen eens uit de „schrijvers"-mouwen en helpen de redactie van ons club blad bij het zoeken naar een intelligente - knaap, die de Ajax-jeugd-rubriek kan verzorgen. En dat was punt drie! En denk nu niet, dat we hiermede au bout de notre latin zijn wat betreft onze wensen hoe voor de toekomst het clubblad aantrekkelijk te maken voor de gehele vereniging. Maar niet alles tegelijk! EUROPA CUP In Nederland zijn we over het magische hoogtepunt te rug in de realiteit! We zijn uitgecupt. Voor een tweede maal heeft het voetballend vaderland een paar maanden in extase geleefd en de gloeilampen-stad in het Zuiden was het middelpunt. Met een verbijsterende klap die hard aankwam is het daar donker geworden! De traditie wil, dat de Zwitsers ons Hollanders op het voetbalveld een serie „hakken" hebben gezet en in de toe komst vermoedelijk nog zullen blijven zetten. Waarom juist de Zwitsers ons zo regelmatig de illusie van het win nen ontnemen is niet duidelijk, doch men hoort wel spre ken van het hoogteverschil. Welk hoogteverschil? Zouden inderdaad die paar honderd meter (400 plus minus) zoveel voor het physieke peil van onze spelers betekenen? In Zuid-Amerika is er bij het internationale voetbal wél een sterk geval van hoogte-verschil, dat een rol speelt. In Bolivia, dat tweemaal zo groot is als Spanje, leeft drie kwart van de bevolking op een hoogte van over de 3000 m en La Paz de hoofdstad ligt op liefst 4000 m, in ronde cijfers gesproken! Wanneer daar b.v. de Mexicanen op be zoek komen uit de tierra fria (de koude zone) zo om en 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 10