J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 J. G. KRISTIANS Koopt uw haard of kachel RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 klasse schrijft de heer C. C. een heel artikel over de „Zwarte Schapen". Wij citeren: „Deze Zwarte Schapen bie den hun tegenstanders in de competitie geen gelijke en eerlijke mogelijkheden meer. Want, welke eerlijke amateur club kan beschikken over een heel elftal reservespelers? Welke eerlijke amateurclub kan soortgelijke grote feesten arrangeren en zulke prachtige reizen als premie op succes sen stellen? Wij zijn niet jaloers op de Zwarte Schapen, want we willen amateurs zijn, om de sport, maar dan in een eerlijk en gelijkwaardig tegemoettreden. Voetbalsane ring is nu het parool. Welnu K.N.V.B., help een in nood ver kerende semi-profclub uit de narigheid door haar te laten fuseren met dit Zwarte-Schapen-miljoen. Kurt Vyth heeft zijn doel, om samen met.zijn doel, om samen met Reindert Zwolsman (ja, ja, want zo is het toevallig ook nog eens een keer!) de Zwarte Schapen tot het visitekaartje van het Amsterdamse beroepsvoetbal te maken, bereikt, en het amateurvoetbal, straks ook in de tweede- en daarna in de eerste klasse, is van een gevaarlijk exces verlost." We kunnen de hartekreet van de heer C. C. begrijpen. T.O.G. is een echte amateurclub gebleven. De leden doen alles zelf uit eigen middelen. Verlichting, cantine, tegel paden, tribune etc., werden door T.O.G.-handen gemaakt. In vrije tijd en uit spaarfondsen. Daar moet men respect voor hebben. Het moet en het kan niet leuk zijn voor echte amateurs, als er een new-comer is, die, gesteund door één of meer richards, uit zilveren schalen en van dito borden eet. Die, door die richards, alles voor de wind gaat. Dat kan kwaad bloed zetten. Maar, wat doe je er tegen? Overal ter wereld zijn mensen, die ergens iets in zien, ergens geld in willen steken. En, als ze nu bij u komen, wat zoudt gij dan doen in zo'n geval? Twee mogelijkheden, of twee antwoor den: a. zeggen, komt u binnen, of b. gij kunt barsten. Die Zwarte Schapen hebben geen ogenblik aan „barsten" gedacht en een kans gegrepen. De greep bleek goed. So what? Voor de échte amateurs is het niet prettig, maar één troost: alles gaat voorbij, aan alles komt een einde. Heer C. C.„ eerlijk, wees gelukkig met de amateurstatus van T.O.G. Tot zover, wat wij lazen in clubbladen van zuster verenigingen. Dit jaar gaat u op 18 maart niet naar Krasnapolsky. M.a.w. op 18 maart geen feestavond van Ajax. De belang stelling voor een Ajax-feestavond in vroegere jaren, vooral in de amateurtij d een hoogtepunt van het seizoen is zo gedaald (verleden jaar zegge en schrijve driehonderd en vijftig bezoekers), dat het bestuur besloot, het-maar-te- vergeten. Jammer, maar een verstandig besluit, gezien de kosten aan een feest verbonden. Dit jaar dus alleen het feest van de „Bordjes-club". Op de geboortedatum van onze bij de smid, hij is de vakman Reguliersgracht 35, Amsterdam-C., Tel. 233079 Alle merken in voorraad Reparatie en Schoonmaken club komen de „ouwe-jongens" naar Hotel-Rest. „Atlantic" om voor eigen rekening het feit te herdenken, dat zij van 25 tot 50 jaar geleden lid van het rood-witte gilde werden. Voor ons ligt de lijst van de „Oude Garde". Liefst 153 stuks. Het oudste lid is G. E. Hemmen. Hij trok op 15 augustus 1906 het Ajax-shirt aan. Dat deed op 1 augustus 1908 A. J. H. Pelser en op 20 september 1908 J. R. Levy. Verder zijn er nog, als we goed hebben geteld, 22 „jongens", die meer dan vijftig jaar lid zijn. En bijna allemaal clubmakkers, die in hun tijd een best balletje trapten. De meest bekenden?: Henk Hordijk, André de Kruyff, A. J. Maasen, Jan de Boer sr., A. Levendig, Tj. De Munnik, J. Roodenburgh, Jan Schoevaart, S. Tump, M. L. Wesling en G. Ziegler. Ook paraderen op deze lijst mannen als Koolhaas, Desmit, Exmann, Kolman, Kubin, Schappert, die, zoals bekend, heel veel voor de club doen of hebben gedaan. Waarom we al die „ouwe-keien" weer eens voor het voet licht haalden? Och, we vonden het leuk en, opdat we niet vergeten, wie Ajax groot hebben gemaakt. De lijst is uiter aard veel langer, maar het zou ons te ver voeren om alle min of meer verdienstelijke namen te noemen. U zal er begrip voor hebben. Op 18 maart komen we dus bij elkaar. Helaas, laat de helft meestal verstek gaan. De gein van de tafelgenoten zal er niet minder om zijn. Er is een drankje, een hapje, een stukje muziek en Jaap van Praag zorgt voor „jong talent". Olé! De Olympische Winterspelen zitten erop. De Oostenrijkse hoteliers hebben de buit binnen. De prijzen moeten niet „bevroren" maar gepeperd zijn geweest. Of ze in het ber- genland ook een loonronde hadden is ons niet bekend? Trouwens voor ons niet interessant ook. We hebben toch prachtige sport gezien. Via de T.V. dan. We zagen Sjoukje en Cees medailles winnen. Hij was voor de Hollandse bak ker. Hulde! We zagen nog veel meer. IJshockey! Een spel voor ferme jongens stoere knapen. Frans Henrichs heeft KARPETTEN DWU BEDDEN MEUBELS Kiras Laxtilit schuimrubber Huiskamers Kroon Spiralen Bankstellen Broussa Dekens, Lakens en Slopen Slaapkamers Wilton Gordijnstoffen Rooktafels Kinderwagens Vloerbedekking Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5