kaliber als de heer uit Groningen vindt men overal, dus ook in Amsterdam. Als u dus met iedereen een glaasje wilt gaan drinken om het op de voetbalvelden prettig te houden, zal Schiedam sterk moeten uitbreiden. Maar, daar nemen de geheelonthouders vermoedelijk geen genoegen mee! In „Sportclub Nieuws" (Enschede) haakt de heer Van D. in op ons protest tegen het doorgaan van de wedstrijd A.D.O.Ajax. Hij schrijft: „Met alle respect voor Ajax, maar dit moet ik toch bestrijden. Deze kwestie is n.l. zolang het betaalde voetbal speelt, al actueel en die actualiteit wordt door dit protest niet groter. Wel wil ik eens even in de geschiedenis duiken, dus in de tijd toen ik zelf nog bondsafgevaardigde was en de hele Bondsvergadering er mede akkoord ging, dat afgelasting of afkeuring tot de allerhoogste uitzondering moeten behoren en dat wij dit, zo van bondswege niet tot afgelasting van het gehele programma werd overgegaan, aan de scheidsrechters moesten overlaten of er al dan niet gespeeld moest worden." Tot zover de heer Van D. Wat er te bestrijden valt is ons echt niet duidelijk. En wat de actualiteit betreft ook niet. Ajax heeft geen behoefte aan een primeur, actualiteit, of wat dan ook. We willen niet onder alle omstandigheden onze spelers het veld insturen. Dat is alles. Het veld van A.D.O. was een ijsvlakte en dus voor voetbal ongeschikt. Vandaar ons protest. In de „T.O.G.-er", het clubblad van het eens zo roem ruchte T.O.G. jaren geleden met één been in de eerste 3 Onze .Overdekte" bij een topdue! (de droom van iedere penningmeester) Foto J. Schelvis

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3