CO BERGMAN seniores amateur-elftallen Van onze Van het zesde Supporter Van de Leidse tweede-klasse amateurclub U.V.S. ontvin gen wij een uitnodiging om met ons sterkste amateur team deel te nemen aan een op 2e Paasdag, 30 maart a.s., te houden toernooi ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van deze vereniging. Wij hebben deze uitnodiging met genoegen aanvaard. Tevens zijn twee Westduitse clubs geïnviteerd, zodat dit een mooi toernooi worden kan. Elke vereniging speelt twee wedstrijden. Ajax 3 deelde in Den Helder de punten met H.R.C. 2. De uitslag werd 22, nadat onze jongens door Goudsmit en Wiebes (penalty) een 20 voorsprong genomen hadden. Jammer was het, dat Frits v. d. Valk bij een verkeerde manoeuvre, een scheur in zijn kuitbeen opliep, terwijl ook Koghee, na een enkelblessure, de tweede helft niet meer in het veld verscheen. Frits' been moest in het gips, maar gelukkig kon hij, dankzij de goede zorgen van de heer Kraan, mee aanzitten aan het gezellig etentje na afloop in Alkmaar. Hopenlijk verschijnen beide spelers spoedig weer fit and well op onze velden. De reserves Kessens en List hebben hard gewerkt en waren hun plaats volkomen waard. Spijtig, dat de anders zo goed keepende Ab. Slager, vandaag, na een goed begin, bepaald zwak was. Volgende keer beter Albert! Ook cap tain de Wit een pluim voor zijn goede spel. Tegen Velox 3 thuis op 8 februari werd het 55, na met 52 te hebben voorgestaan. Denk aan de punten mannen. Ajax 4 verloor thuis met 30 van A.F.C. 2. De ruststand was 00 met wind tegen, echter toen spil Henny Cruyff in de tweede helft, met de wind mee, een penalty te zacht nam en de uitstekende A.F.C.-goalie het leder stopte, gooi den de rood-zwarten er nog een schepje/ op en wonnen met 3—0. In Amsterdam tegen N.F.C. 2 werd het een week later een draw 22. Schalk en Geschiere scoorden elk een fraai doelpunt. Ajax 5 klopte in een spannende match en voor veel pu bliek concurrente De Zwarte Schapen 2, met 10. Links buiten Cas Bollen was de maker van deze enige goal, na fraai voorbereidend werk van Kroese. Onze verdediging stond pal en Wim Meester, onze keeper, was „meesterlijk" op dreef. Ajax 6 zit in de pottenbak, dit elftal leed n.l. drie op eenvolgende nederlagen, t.w. tegen T.O.B. 2 met 32, Neer- landia 3 (03) en Muidenberg 2 (01). Joop v. d. Toorren vertelt hierover meer in zijn rubriek: van het Zesde. W. F. SCHOEVAART Zondag 2 februari trokken wij naar het T.O.B.-veld om hun „2e" te ontmoeten. In het begin leek het erop, of wij deze wedstrijd zouden gaan winnen. We hadden het beste van het spel en al gauw kregen wij een 10 voorsprong, door Pijlman die een pass van van der Meer afrondde. Maar daarna bleek, dat T.O.B. niet voor niets aan de kop stond. Ongeveer 15 minuten voor de rust wisten zij uit een corner gelijk te maken 11. Bij deze stand gingen wij thee drinken. Met de beste voornemens gingen wij het veld weer in maar het bleek dat, wat wij ook probeerden, niets mocht gelukken. T.O.B. liep tot 31 uit. P. v. d. Meer wist ook nog een keer het net te vinden en daarmede de stand op 32 te brengen. Het was jammer, dat Zimet zijn schot op het T.O.B.-doel, dat door de keeper was verlaten, net over zag suizen. Bij ons speelde Spanjaard een uitstekende partij, was weer overal en Pijlman liet zien hoe het niet moest. Jammer, want deze speler weet de hem geboden kansen anders wel te benutten. Nu faalde hij echter, on danks zijn ééne goal volkomen. Verder liet Tom Bijl zien dat hij op de spilplaats ook zijn mannetje staat. Eindstand 32 voor T.O.B. De zondag daarop ontvingen wij Neerlandia 3 op de Ajax- veste. Het werd wéér een nederlaag en wel met 03. Neer landia toonde zich vooral physiek veel sterker. Bij de rust stonden zij nog maar met 10 voor en wisten er in de tweede helft nog 2 bij te maken. Waar het bij bleef. On danks dat keeper Ton Bak drie goals door moest laten, verdedigde hij zijn doel goed en voorkwam zo een grotere nederlaag. In de voorhoede duurde het dit keer veel te lang waardoor Neerlandia steeds weer in kon grijpen. Ik wil één naam noemen en wel die van Vonk. Hij moest ter elfder ure meespelen maar meende dat elke bal die hij kreeg toegespeeld alleen voor hem was bestemd. En maar heerlijk pingelen tot-in-het-oneindige toe. Bij de derde goal van Neerlandia vond hij het nodig om zijn eigen kee per uit te lachen terwijl deze totaal geen schuld aan de goals had. Dit soort spelers kan slechts de sfeer in een elf tal volkomen verknoeien. Op zondag 16 februari ontvingen wij Muiderberg 2. Op een hard bevroren grasmat waarbij normaal-voetbal on mogelijk was leden wij onze derde nederlaag in successie, al was het maar met 01. Van de wedstrijd is weinig te vertellen. Er werd ondanks het harde en gladde veld toch nog aardig gespeeld. Voor de rust wist Muiderbergs rechtsbinnen met een verrassende kogel in de bovenhoek de enige goal te scoren. In de tweede helft hebben onze voorwaartsen nog verwoede pogingen gedaan om gelijk te maken hetgeen hun echter niet mocht gelukken, deels door pech (schoten op paal en lat) en deels door te lang de bal bij zich te houden, wat op dit veld helemal niet kon. Laten wij hopen, dat we de volgende keren meer succes zullen hebben. Opgetekend door: JOOP VAN DER TOORREN Wie veel doelpunten wil zien, moet zondagsochtends eens de moeite nemen naar de bij velden achter ons Stadion te gaan. Daar schieten onze jeugdelftallen soms flink uit hun slof. Begin februari was het ons A5-junioresteam, dat een 181-overwinning boekte. Een ware doelpunten-explosie. Aangezien het tijdens deze wedstrijd steeds regende, zocht het weinige publiek beschutting in het koffie-tentje van Moeder Lens, die altijd een heerlijk kopje koffie schenkt. Eén man echter trotseerde de regen en bleef naar de wedstrijd kijken. Toen men hem na afloop daarvan vroeg wat hem bewogen had te blijven staan, antwoordde hij: „Ik wachtte op de gelijkmaker". Dit was echt weer zo'n staaltje Amsterdamse humor J. H. H. Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 231742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 13