Jan Bron Van de Secretaris Uit de Bestuurskamer Ons Tweede Elftal onder de loupe Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions een toernooi te organiseren op 2e Paasdag, 30 maart a.s. Een sterk amateur-elftal zal er naar toegaan. Diverse buitenlandse verenigingen stuurden uitnodigin gen voor le elftal of junioren-elftallen. Afgewezen wegens tijdsgebrek. Jan Lens zal met ingang van 1 februari 1964 worden ge pensioneerd. HET PROGRAMMA VOOR DE ERE-DIVISIE Het zal u toch zijn opgevallen dat de data vermeld bij het programma, dat in het voorgaande nummer werd gepu bliceerd, niet meer juist waren. Dit is ontstaan, doordat na inzending van de kopij nog enige opschuivingen plaats vonden, die jammer genoeg niet meer in de kopij konden worden gewijzigd. Vroeger publiceerde de K.N.V.B. in de Sportkroniek het verloop van de 2e helft van de competitie, doch deze goede gewoonte schijnt men niet voort te zetten. Op het ogenblik (19 februari) zal de afwerking van het programma van de ere-divisie als volgt geschieden: 1 maart 8 maart 15 maart 29 maart 5 april 19 april 26 april 3 mei 10 mei 17 mei AjaxD.W.S. D.O.S.Ajax AjaxVolendam P.S.V.—Ajax Ajax—M.V.V. Blauw-WitAjax AjaxSparta EnschedeAjax AjaxGo Ahead N.A.C.Ajax Wanneer u dit leest kunnen er echter reeds weer wijzi gingen in de data hebben plaatsgevonden. 22 maart BelgiëNederland te Antwerpen 12 april NederlandOostenrijk, Olympisch Stadion 29 april NederlandZweden, Feijenoord Stadion Het ligt wel in de lijn der verwachtingen, dat de wed strijd P.S.V.Ajax zal worden gespeeld op 30 maart (2e Paasdag). Aangezien het mij niet bekend is of het 2e elftal wel zal spelen op 21 maart en 11 april, laat ik een verbeterde pu blicatie voor dat programma maar liever achterwege. Uitnodiging tot deelname aan het 4-Stedentoernooi op Hemelvaartsdag 7 mei a.s. Aangenomen. H.D.V.S. stuurde uitnodiging voor een junioren-toernooi, dat in maart a.s. ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan wordt gehouden. Afgewezen. G.V.A.V. stuurde uitnodiging voor jeugdtoernooi op 24 mei a.s. Afgewezen. U.V.S. te Leiden viert zijn 50-jarig jubileum door o.a. Het bestuurslid H. v. d. Pol zal alle zaken, betreffende het terrein-personeel regelen. Aan de Militaire Invaliden Sportbond zal wederom een gift van 100.worden gezonden. De heer H. H. Blomvliet heeft bedankt als lid van de Sectie Amateurvoetbal. Zijn plaats wordt thans ingenomen door de heer J. Hordijk. De heer A. M. Hordijk bedankte als penningmeester voor de afd. Honkbal. Hij wordt opgevolgd door de heer J. Neef jes. Zondag 2 februari j.l. kreeg ons tweede elftal D.W.S. II op bezoek, dat in dit seizoen zeer goed voor de dag komt en alleen van Feijenoord II nog concurrentie heeft te duchten. D.W.S. II heeft deze wedstrijd verdiend met 24 ge wonnen. Verdiend omdat de Blauw-Zwarten een grotere dosis vechtlust aan de dag legden. De voorhoede van ons tweede elftal mist in dit seizoen nu eenmaal stootkracht. Dit is nü ook weer eens gebleken. Aan onze kant werden de doelpunten gescoord door Adri van Dijk en Hennie Schipper, die een aan Ajax toegekende strafschop feilloos benutte. Bij Ajax werd de toss verricht door Jan Veen, die D.W.S.-aanvoerder Veen het gebruikelijke handje kwam drukken. Deze twee voetballers zijn namelijk broers van elkaar. Een leuk moment, dat op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Wie dit Ajax II aan het werk ziet, kan zich toch niet aan de indruk onttrekken, dat het elftal te klein voor een tafellaken en te groot voor een servet is. Wij hebben altijd een tweede elftal gehad, waarvan de kern bestond uit een aantal oud eerste elftalspelers. Dat is dit jaar niet het geval. Dat de trainers Rowley en Veen toch op de goede weg zijn met dit team, blijkt wel uit het feit, dat de zater dag 8 februari gespeelde zware uitwedstrijd tegen N.A.C. II met 02 gewonnen werd. In deze wedstrijd speelde de doelman van ons reserve-team, Piet Paternotte, midden voor. Een experiment, dat wellicht voor herhaling vatbaar is. In het doel stond A. Slager, die zijn heiligdom op be kwame wijze verdedigde. Ook zagen wij voor de eerste maal L. Goudsmit zijn opwachting in dit elftal maken. Wij hopen, dat nu de-juiste-mensen-op-de-juiste-plaats ge vonden zijn. Hennie Schipper speelde in deze ontmoeting rechtsback en onderscheidde zich hier door tot tweemaal toe een zeker doelpunt te voorkomen. De flegmatieke wijze waarop hij dit deed, vergde van de in Breda aanwezige kleine Ajax-familie wel uitermate sterke zenuwen. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, gaat het met dit elftal nu eindelijk de goede kant op. J. H. H. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 12