juniores op de goede weg -cAcesï Onze K.N.V.B.- taalde voetbal dikwijls minder gunstige recettes krijgt, ter wijl de pool-inkomsten van de amateurs doorgaan. Dat het betaalde voetbal dikwijls zijn terreinen stuk speelt en dus voor extra kosten komt te staan en wij rustig doorgaan met onze'pool-inkomsten, „die ons zo maar in de schoot vallen". Dus toch een vergoeding ten koste van ons percentage? Hoewel zij dus zelf, uit economische noodzaak ongetwij feld, dit gewild hebben, lijkt het toch niet onredelijk, maarwaarom noemde de heer Melchers juist ons? Want die z.g. poolbuit „valt ons niet zomaar in de schoot." Hiervoor moet in de amateurclubs hard gewerkt worden, hiervoor moeten wekelijks, bij elke vereniging, tientallen verenigingsfunctionarissen op pad. Ik vermoed zo, dat als wij de man-uren, die hieraan per vereniging besteed wor den, eens optelden, wel eens kon blijken, dat deze mensen voordeliger voor hun vereniging normaal overwerk konden doen, dan wat ze nu doen. M.a.w. de amateurs krijgen zeker niet teveel voor hun verrichte arbeid. Nu wil ik niet eens diep ingaan op de vraag hoe die pool tot stand is gekomen, wie de spits hebben afgebeten, met vaak grote risico's, hoe onze percentages in de loop der jaren meer dan gehalveerd zijn, omdat anderen hun graantje mee wilden pikken. Niet „die anderen" heeft de Onze K.N.V.B.-juniores doen het dit seizoen buitenge woon goed. Jeugdtrainer Veen heeft een jong elftal op de been gebracht, waarmee Ajax ook in deze jeugd- competitie voor de dag kan komen. Er lopen een aantal talenten in rond, waar de club de toekomst ongetwijfeld profijt van kan hebben. Van de jeugd moet het tenslotte toch komen. Wie aan zijn jeugd bouwt, bouwt aan de toe komst van zijn vereniging. En dat kan men rustig aan de heer Veen overlaten. Zaterdag 1 februari j.l. vertrokken onze jongens naar Feijenoord. Het beloofde wel wat te worden, vooral omdat beide teams aan kop stonden met een gelijk aantal punten. Na een uiterst spannend duel werd het een gelijkspel (11). Een uitslag waarmee beide partijen m.i. tevreden mogen zijn, hetgeen niet wegneemt, dat er na afloop van de wedstrijd in het Feijenoordkamp enige teleurstelling te bespeuren viel. In deze wedstrijd hebben de beide verdedigingen de si tuatie volledig beheerst, terwijl de aanvalslinies een tekort aan schotvaardigheid demonstreerden. Na een aanvankelijk veldoverwicht van Ajax in het eer ste kwartier groeide de wedstrijd uit tot een zeer boeiend duel, waarvan enige duizenden bezoekers van Varkensoord, heer Melchers genoemd, want die zijn waarschijnlijk mach tiger dan die „amateurtjes" Ruim *4 deel van de totale pool-opbrengst gaat naar de Nederlands Sport-Federatie en charitatieve instellingen samen, die hier totaal niets voor doen, die het werkelijk „zo maar in de schoot krijgen ge worpen". O heus, zij besteden het geld uitstekend, daar twijfel ik niet aan, hoewel ik enkele maanden geleden wel wat schrok, toen ik las dat ene mej. Zwolsman uit de pool- gelden een springpaard had ontvangen. Maar voor het overige zien we onze pool toch gezegend werk doen voor alle sportbonden en ook voor de vele charitatieve vereni gingen. En ook voor hen is de pool niet meer weg te den ken, mag hij ook niet meer verdwijnen. Maar toch, ALS betaald voetbal vergoeding moet hebben voor het spelen onder alle omstandigheden, dan zullen zij die hiervan profiteren een veertje moeten laten en niet zij, die het werk verzetten. DUS VAN ONZE AMATEURS MAG BESLIST NIETS MEER AF! Alkmaar, december 1963. J. GROET het riante veldencomplex van Feijenoord tegenover het Feijenoordstadion, met volle teugen hebben kunnen genie ten. Juniorenvoetbal van de bovenste plank tussen twee van de sterkste jeugdploegen in ons land. Een kwartier voor de rust kon Adri van Dijk uit een scrimmage Ajax de leiding geven (01). Dezelfde speler had even tevoren onhoudbaar voor de Feijenoorddoelman de bal tegen de paal geknald. In deze periode was het onze doelman, Ronnie Boom gaard, die zijn doel op uiterst bekwame wijze verdedigde en zeker twee doelpunten voorkwam. Na de rust demonstreerde Feijenoord een licht veldover wicht, dat na een kwartier spelen resulteerde in een doel punt, omdat onze verdediging de bal onvoldoende weg werkte (11). Beide partijen gaven elkaar hierna niets meer toe. Enige minuten voor tijd waren we nog zeer dicht bij een doelpunt, toen Adri van Dijk een prachtige kopbal losliet, die de Feijenoord-doelman slechts met de grootste moeite tot „corner" kon werken. Zaterdag 8 februari moesten we op bezoek bij Blauw-Wit. Het is jammer, dat onze jeugdploeg in deze ontmoeting wei nig tegenstand ondervond. De Blauw-Witters werden naar een kansloze 07 nederlaag gespeeld. Sinds jaar en dag hebben de Stadionbewoners toch altijd sterke jeugdteams op de been gebracht. In dit verband behoeven wij alleen maar te denken aan het jaarlijks terugkerende internatio nale jeugdtoernooi, dat Blauw-Wit organiseert, en waarin zij zelf toch altijd met een sterke ploeg voor de dag komt. Wij kunnen ons dan ook moeilijk voorstellen, dat de Ze bra's geen sterker elftal kunnen formeren. Ondertussen hebben onze K.N.V.B.-juniores hun positie aan de kop van de ranglijst verbeterd, omdat de Feijenoord K.N.V.B.-juniores tegen S.V.V. een punt lieten zitten. Onze jongens bezetten nu de eerste plaats met een punt voor- Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185 - 223 Telefoon 249859 - 249250 - 249250 - 249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 10