Redactionele Notities MEER DUBBELTJES! Er heerst momenteel in Nederland de psychose van de prijsopdrijving, een gevaarlijke geestestoestand die ook de sportwereld heeft bereikt. Het Ministerie van Economische Zaken in Den Haag heeft de staatkundige neus in voetbal zaken gestoken. Hoe dat precies tussen de K.N.V.B. en Z.E. is uitgedokterd weten we niet, maar het zal wel hierop neerkomen dat de voetballerij als publieke vermakelijkheid mee moet spelen op de prijsverhogingskermis! En die ker mis is in volle gang wat u en ik wel merken of we nu onze boter-melk-en-kaas zorgen oplossen of een nieuw jasje moeten laten aanrukken. Elke dag valt er iets uit de hogere- prijzen-bus. Doe er maar eens iets aan! Maar dat de overheid ons zal komen vertellen hoeveel we mogen vragen voor een tribune-zitje nou dat is nog al kras. Om in voetbal-fraseologie te spreken: daar weten toch die economische geleerden „de ballen" van af! Er zijn echter grenzen en er is nog iets belangrijks, na melijk het spiernaakte feit, dat geen normen te geven zijn en dat standaardprijzen evenmin kunnen gelden, want bij elke club ligt de financiële basis anders. In de Ere-divisie (om dicht bij huis te blijven) is een belangrijk verschil in status tussen de verenigingen, hun terrein-accommodatie, hun populariteit en hun moeilijkheden om het hoofd boven water te houden. En dan is er nog Jan Publiek! Dat wil ook wel een duitje in het gesprekzakje over prijs opdrijving meebabbelen! Het gaat wel beschouwd in deze materie van alpha tot omega, van begin tot einde, om het publiek. Zolang we de goedkopere rangen met overleg en redelijkheid behandelen, valt er niets te zeggen over gevaren, die zeker vast zitten aan prijsverhogingen van de entrées bij voetbalwedstrijden. In de hogere regionen kunnen we naar we menen wel een stootje velen. Voor ons, Ajax, lijkt een sprong van vijftig procent een hele durf, doch als we zo eens rondneuzen en naar entrées kijken, die we moeten neertellen om toneel en show etc. te zien, dan is de stap verantwoord. Maar ja, de outsiders die zo geen idee hebben van de bedrijfskosten (passez le mot!) van voetbalgrootheden zoals we ons mfet onze bekende bescheidenheid wel mogen noemen, zullen de verhoging niet bejubelen! Voor hen klinkt deze verhoging niet als een „andante" in het prijzenverhogingsoeuvre! Ho, maar! SPELVERBETERING Het grote probleem van de wijze heren aan de top van de ch VLeiding bij ons en elders is en blijft de spelverbe- teri Op de lange duur kan je het publiek niet bedotten. Ze komen om voetbal te zien en het zijn echt geen stom merds. In de soepele taal die de eenvoudige man spreekt (ga maar eens op lijn-negen na afloop van de wedstrijden beluisteren wat die jongens vertellen!) komt dat naar voren. Het is interessant te lezen wat bevoegde knapen in onze voetbal-wereld we denken aan pers-mannen en oud voetballers, officials etc. over het thema spelverbetering te zeggen hebben. Hetgeen zich na lezing van meerdere ar tikelen, die in de laatste tijd zijn verschenen in dagblad pers en sportbladen, laat samenvatten is de nadruk die wordt gelegd op het mentale vlak. De mentale factor do mineert. Men kan geen andere verklaring geven van resul- Spelmoment uit de wedstrijd AJAX A.D.O. K.N.V.B.-Juniores. De A.D.O.-doelman brengt redding, door de bal het veld in te stompen taten die een kleine-land-ploeg welke met een amateur-elftal aantreedt, tegen een semi- of full professional team bereikt. Een negatief resultaat dan voor de beroepsklasse. Afgezien van off-days (die elke ploeg wel eens heeft) is zo'n uitslag een aanfluiting van de steevaste leer, dat semi- en/of full beroepsklasse superieur is. Maar kijken we nu eens naar Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5