Niessen Televisie Jan Bron SIGARENMAGAZIJN „VAN RUYVEN" Sport- en Schaats-artikelen Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone kennen. De cijfers, die, wat de aantallen bezoekers betreft, wekelijks worden gepubliceerd, liegen er niet om. Welke Ere-divisie club kan rondkomen van een bezoekersaantal, dat amper het getal 5000 haalt? Wij, Ajax dus, mogen niet klagen, maar wie zegt ons hoe de stand van zaken over drie, vier of vijf jaar is? Wie zegt ons, als we een paar sei zoenen in de middenmoot zweven, hoe dan ons batig saldo luidt. We hebben het zojuist met u gehad over een inter nationale competitie. Laten we aannemen, dat onze club daaraan zou mogen meedoen. Wie garandeert ons, dat we het dan, ja zelfs ook dan, financieel zullen redden. De kosten gaan onomstotelijk omhoog. Wie draait daar voor op? Het publiek, zult u zeggen. Allicht, maar dan toch zeker op papier! Publiek is nu eenmaal een raar artikel. Als alles goed gaat, als het een kampioenschap ruikt, moet het erbij zijn. We hebben het aan den lijve ondervonden. Vele malen. We hebben het pas bij Feijenoord waargeno men en nu bij P.S.V. Men wil voor zijn dure geld lol heb ben, zich de keel schor schreeuwen. Men moet dan op de eerste rij zitten. Voor de club, die op de vierde, vijfde of zesde plaats staat is geen belangstelling. Dat laat men over aan de trouwe supporters, die echter niet talrijk genoeg zijn, om de olie voor de centrale verwarming te betalen. Pessimistisch? Wel neen, slechts harde realiteit. Makkers, we zien er echt geen gat in. Als u het weet: de kolommen van ons clubblad staan voor u open. Enne als u dan toch in uw pen klimt, vertel ons dan meteen waar we de leiders vandaan halen. Met leiders bedoelen we dan mensen met verstand van zaken, zowel op voetbal- als op zakelijk ge bied. Aan eigenheimers hebben we geen behoefte. Die draaien de boel toch maar in de soep. Van het voetbalfront weinig nieuws, 't Is allemaal zo'n beetje „diepvries". Op de gletsjers van het Haagse Zuider park zijn we uitgegleden. In spelen hadden we geen lol, omdat voetbal nog steeds op een voetbalveld gespeeld dient te worden en niet op een door een ijsbreker opengebroken vaart, die later weer dicht gevroren is. De „ref" zei echter „bevel van Den Haag" en dus „burgerpakkie uit". Met halftime stand gelijk zeiden onze mensen „we willen naar huis", edoch, het mocht niet. „Doorglijden, jongens", zei de ref en hij, die het beste glijdt of suit, wint de pot. Cees Groot en zijn makkers hebben geprobeerd het beste te glijden, maar het lukte een paar maal net niet. Aan de andere kant zat er ook haast geen brood in, omdat Bertus er schaafwonden voor over had, zijn doel schoon te houden. Tegen het schot, dat Heynen losliet, had onze goalie echter geen verweer en zo verlieten de A.D.O.-ers juichend de ijs vlakte. We hebben bij de Bond een woord van protest laten horen, niet tegen de uitslag, maar tegen spelen onder alle omstandigheden. In het clubblad van het Dordtse D.F.C. lazen we, dat men het niet met ons oneens is. Wie volgt? Met Fortuna '54 hadden we nog iets te verrekenen. De nederlaag aan het begin van dit seizoen. Op een bespeel baar veld ook niet om over te gillen hebben Pronk en zijn mannen revanche genomen. Tweemaal Piet Keizer en tweemaal Cees Groot, bepaalden de Ajax-score op vier doel punten. De Fortunees van Rijn stelde hier één goal tegen over, zodat we volgens Bartj es met 41 wonnen. De beste man? Rechtsbinnen Ben Muller. Achterhoede bestaan de uit Ouderland, Ruyter en middenlinie (Visser, Pronk, Schaaphok) goed op dreef. Bertus weer best. In de voorhoede speelde Vesters zeer zwak. Op een hard veld komt Ko niet, of zeer moeilijk, uit de voeten. Let op, straks op zachte velden haalt hij de schade in. Opstelling als tegen A.D.O.: dus Hoogerman, Ouderland, Ruiter (in Den Haag geblesseerd en niet onverdienstelijk vervangen door Zuurbier) Schaaphok, Pronk, Visser, Swart, Muller, Groot, Vesters en Keizer. Thijm en Petersen zijn nog steeds niet van de partij. Die komen straks fit and well aan de start. Ajax 2 kreeg in Rotterdam met 50 van de Feijenoord- reserves een nederlaag aangemeten. Onze correspondent J. H. H. zag het gebeuren. Elders in dit blaadje vertelt hij ervan. (Onze dank Sr.). Voor het kampioenschap nog liefhebbers genoeg. Willen we bij blijven, dan mag er geen enkel punt verloren gaan. Mannen het kan, dus het moet. BROWN Sporthuis H P T N l( A AA P Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 1ste Jac. van Campenstraat 34 bij de Fr. Halsstraat 4 Speciale rayonverkoop van Balmoral- en Carl Upmann-sigaren enz. Voorverkoop van Ajax en Olympisch Stadion L. Robert Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3