Niessen Televisie Jan Bron SIGARENMAGAZIJN „VAN RUYVEN' Sport- en Schaats-artilcelen Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Sporthuis HERTENKAMP Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 1ste Jac. van Campenstraat 34 bij de Fr. Halsstraat Speciale rayonverkoop van Balmoral- en Carl Upmann-sigaren enz. Voorverkoop van Ajax en Olympisch Stadion L. Robert Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES. EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op 111 Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. Kom nou, laten we vrolijk wezen. Go-Ahead won met 10. Weg-met-de-knikker, hoe dan ook, is ook iets, dat met bal- trappen heeft te maken. Tym viel na een kwartier uit. Vesters en Petersen misten we al. Schaaphok ging back spelen hij deed het prima Ben Muller verhuisde naar de halflinie en Wieringa kwam op de linksbuitenplaats te recht. Hij deed het daar lang niet slecht. Cees Groot was de enige in de voorhoede, die het weg-is-weg-spel niet uit de weg ging. Keizer had iemand de gehele strijd op zijn lip zitten. Van voetbal was voor hem geen sprake. Siem Tym miste een paar levensgrote kansen. Enfin, we verloren en nu denkt u zeker dat we er zwaar de pé over in hebben? Vergeet het! Alleen vinden we het jammer voor dat betere voetbal, waarover iedereen de mond vol heeft. Gelooft u er nog in? Wij beslist niet. In Deventer zullen ze er wel in geloven. De tijd zal het leren, wie gelijk heeft. Voorlopig zullen we het maar op ons „geloof" houden. Als we van ons „geloof" afgaan, zullen we het u beslist vertellen. Wie de Deventerkoek te zwaar op de maag lag waren: Hoo- german, Tym (Wieringa), Ouderland, Visser, Pronk, Schaaphok, Keizer, Muller, Groot, Siem Tym, en Swart. Door deze nederlaag zijn we de eerste plaats kwijt. P.S.V. is nu de ploeg, die als Staatsvoetbalvijand nummer één in het stuk „beter voetbal" voorkomt. Als de vijand komt, mouwen opgestroopthelpers weg Op een keihard veld hebben we het tweede elftal tegen de Go-Ahead reservisten bezig gezien. Resultaat 11. Het was „poor-football" aan beide kanten. Kan het anders op zo'n veld en in zulk een gure vrieskou? We zien de lol van zo'n partijtje nog steeds niet in. Eén ongelukkige val en het slachtoffer is voorlopig uitgeteld. De technische grond dienst van de K.N.V.B. zoekt of weet een oplossing. Wij ook. Leg de competitie, ook voor betaalde voetballers, als de velden keihard zijn onmiddellijk stil. Op een keihard veld zijn de kansen ongelijk, of beter, zijn de beste kansen voor de lieden, die de meeste risico nemen. Goed voetbal is, naar wij menen, niet gebaseerd op het nemen van het mees te risico. Dat iemand veel risico neemt, moet hij weten, maar het beroerde is, dat een tegenspeler er het slachtoffer van kan worden. En dat slachtoffer is er echt niet mee ge baat, als de ref dan een vrije schop uitdeelt. Als hij het doet, want kijk, vrienden, zo is het ook nog eens een keer. Hfo tegen december droomt de heer Bing Crosby steeds maar weer van een „white Christmas". Kunst, als je de provisie van tien miljoen „witte-Kerstplaten", verkocht over de gehele wereld, opstrijkt. Maar met al dat gedroom komt Bing toch slecht aan zijn (witte) trekken. In de „States" dwarrelt schijnbaar in december weinig of geen sneeuw. Als bij ons, vooral de laatste jaren, al centimeters dikke lagen zijn weggepekeld, dan valt er bij Bing nog geen vlok te bekennen. Vandaar zijn gezeur om een pak vlokken. Hij kan het van ons zonder provisie overnemen. Het hele pak, met de harde korst van onze grasmat erbij. Hij lol en wij de pret van een goed partijtje voetbal op een malse weide. We moesten aan Mr. Crosby denken, toen onze spelers en de jongens uit Breda ons veld een immens kerstbrood met verbrande korst opdraafden, om de Toto liefhebbers aan de uitslag AjaxN.A.C. te helpen. Het top- duel, volgens de standenlijst dan, is in een gelijkspel (22) geëindigd, zoals u niet onbekend kan zijn. In gewonnen positie twee nul voor en nog slechts een dik kwartier speeltijd hebben Pronk en zijn makkers de volle winst laten schieten. Als u nu in het midden werpt „onbegrijpe lijk", zijn we het niet helemaal met u eens. Voor de argu mentatie „achter de boel dicht gooien" voelen we iets, maar N.A.C. speelde het laatste halfuur van de match een va- banque spelletje en dat is moeilijk te bestrijden. Vooral op een hard veld, dat (we hebben het u daarnet al verteld), ons niet ligt. Bovendien, en dat is feitelijk het knelpunt, 't liep niet bij ons. Trouwens, de laatste weken loopt het al niet lekker meer. De cadans, om wielertaal te bezigen, de „soepele zit" is verdwenen. Dan is het de een, dan de ander in onze voor hoede, die het laat afweten. De oorzaak? Moeilijke vraag. De lichamelijke conditie kan het niet zijn. Wat dan? Wie zal het zeggen! Tegen N.A.C. kwamen Keizer en Vesters niet uit de verf. Hun individuele acties waren vaak te traag, waardoor er 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 6