CO BERGMAN AJAX—N.A.C. Van der Merwe ontneemt Peet Petersen een doelrijpe kans ging bij een uittrap de Sportclub-doelman aanvallen. Er ontstond een botsing, die de zeer goed leidende ref Boo- gaerts, prettig oploste. Hij gaf een vrije schop tegen Werner, die foutief aanviel, terwijl het publiek om een penalty brulde, omdat Lagarde zich geroepen voelde eigen rechter te gaan spelen. Helemaal fout natuurlijk, vooral als je er feitelijk om vraagt aangevallen te worden. Er zit iets scheefs in deze wijze van doelverdedigen. Natuurlijk, volgens het reglement mag een doelverdediger met de bal alle kanten uit. Al wil hij door het hele strafschopgebied gaan wande len. Als hij de bal maar niet onder zijn arm neemt, in zijn broek of shirt stopt, inslikt etc. Maar deze manier van doel verdedigen lees tijdrekken werkt irriterend en is ver duveld vervelend. Vooral de mid-Europese goalkeepers zijn met deze ziekte behebt en zij bederven in feite het spel voor de ware liefhebbers. Het zal het voetbalspel o.i. beslist ten goede komen, als aan dit nare en onsportieve optreden een einde wordt gemaakt. Zo niet, dan is de enige manier, dit spel te bestrijden, steeds twee mannetjes op de starfschop- lijn stelling te doen nemen, om de doelman in zijn optreden te belemmeren. Maar terug naar de laatste vijftien minu ten van de match. Ajax wilde niet verliezen. Cees Groot joeg uit moeilijke positie de bal juist over de lat. Tym schoot tegen een back op. Visser stortte zich in een kluwe van spelers om een doorbraak te forceren. Het hielp niet. Heel Enschede verdedigde, gaf corners weg. Sjaak schoot in, Vesters probeerde de barrière te doorbreken; de bal werd de tribune ingekanjerd. Het mocht schijnbaar niet tot acht minuten voor het einde de verlossing kwam. Een hoge bal daalde in een meleé van spelers, Cees kopte hem door en Sjaak kreeg de knikker voor zijn schoen. Een pas een knal; ons stadion stond op zijn kop. (11). Ook de laatste minuten waren voor ons elftal. Het eindsignaal moet voor de Enschede-ers een opluchting zijn geweest. In het Olympisch Stadion lieten de Russen zien, dat ze van goed voetbal wel kaviaar hebben gegeten. Hoogerman, in prima vorm, stond slechts twee doelpunten toe, genoeg voor een 12 zege voor de Wolga-trappers. De Volewijcker Boogaart had de score geopend, maar verder kwam de Am sterdamse combinatie niet. Wel beukte Cees Groot de paal, doch daar schiet je weinig mee op. Van onze club werkten mee: Hoogerman, Henk Tym, Schaaphok, Pronk, Swart en Cees Groot. Onze clubmakkers hebben hun best gedaan, maar de Russen speelden nu eenmaal beter. T^eijenoord stond twee dagen later de Russen niet toe met de ere-palm schoot te gaan. Knap werk van de Rotter dammers. Een gelijkspel (22) was het resultaat van een prima partij. Typisch, tegen buitenlanders spelen de Feijen- oorders en wij altijd een goed spelletje en boeken over het algemeen goede resultaten. Goed spel ligt ons. Vooruit- jongens-er-lekker-tegen-aan-voetbal lusten we niet. Gek hè? In Deventer tegen de Beltman-boys was het weer zo ver. Drie kwart van de partij in de meerderheid, technisch stukken beter, enz., maar géén goal. Twintigduizend De- ventenaren genoten volop. Waarvan? Van beter voetbal? Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 231742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 5