/JJ^ JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Ex-clubgenoot Co Prins, vertrok in de late nazomer, toen de zon alweer laag aan de hemel stond, naar het gouden West-Duitsland. Niet om mee te helpen de druivenoogst binnen te halen, maar om tegen klinkende munt zijn niet geringe voetbalcapaciteiten te etaleren. Kaiserlautern werd zijn nieuwe woonplaats en Bundesligaclub F.C. „Kaiser lautern" zijn nieuwe werkgeefster. Het is Co naar den vleze gegaan. Tenminste, tot nu toe. Een keurig ingericht flatje, grootbeeld-televisie, pick-up, etc., het lag allemaal op hem te wachten en voor de deur stond een glimmende knalgele Mercedes (nu reeds ingeruild voor een knalrode Ford Mer cury). Stapt u maar in, benzine, doorsmeren, olie-verversen, onderhoud etc. is vrij, dus „karre-maar". Als u trek krijgt in een hapje met drankje: in ieder restaurant in onze goede stad is u welkom, enne betalen is er niet bij. Het bovenstaande en nog veel meer hebben we gelezen in het weekblad „Revue". „Prinzen-Co", zijn roepnaam in Duitsland, is geweldig populair in Kaiserlautern volgens de auteur van het verhaal. Dat heeft Co te danken aan enorm hard werken, op het voetbalveld dan, goed spel en verbazingwekkend uithoudingsvermogen. E(e supporters van „Kaiserlautern" lopen met hem weg en van de tribunes scandeert men „Prinzen-Co", als hij de bal aan de voet heeft. Echter, de heer Paul Palmert, journalist, die voor Bild-Zeitung" schrijft, noemde hem de grootste kankeraar van de Bundesliga. Co zegt: „hij vergist zich". „Ik kanker niet. In het veld heb ik temperament en met wat ik dan zeg, heb ik alleen maar het goede voor. Ik wil winnen, en dat willen de jongens ook. Overigens een beste kerel, die Paul Palmert". Co zegt nog meer en wel, dat hij niet met scheidsrechters overhoop ligt. Dat deed hij wel op de Nederlandse voetbal velden, maar dat was met opzet, m.a.w. een fijn trucje van hem. Co wilde naar het buitenland en wat doe je dan? BH! 1I3M if Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Precies de vraagprijs drukken! Behoor je tot de voetbal bon ton; lig je duur in de markt, maar loop je over de voetbalgrassprieten als een sport bon-vivant, kijk, dan wil len de bazen je graag kwijt. Die zeggen dan rap bon voyage, je zegt merci en pakt, wel of niet op de bonne fooi, je kof fertje. Co, zocht het dus bij de scheidsrechters om zijn doel te bereiken, en iedereen Ajax dus ook en allemaal werd bij de neus genomen. Een goochemerd, die Co Prins. Over anderhalf jaar loopt zijn contract af. Heimwee naar Amsterdam? Soms wel even! Dan spring ik in de wa gen en „gaspedaal op de plank" race ik naar Groot Mokum. Op de Utrechtseweg, onder de rook van Amsterdam, leg ik een plaat van Willy Alberti op de draaischijf: „O mooie Westertoren!" Dat is, om er alvast in te komen. Als hij contractueel niet meer aan „Kaiserlautern" is ge bonden, wil „Prinzen-Co" wel weer in Nederland komen spelen. Feijenoord heeft al contact met hem gehad, maar hij weet nu wat een goed voetballer waard is. Men zal diep in de geldbuidel moeten tasten. Zo, dat weet u dus alweer, aangenomen, dat u het verhaal in „Revue" niet had gelezen. We vonden het een spannend verhaal, de „Prinzen-Co- story", maarshort-sport-stories nemen we altijd met een grote korrel zout. Immers, verhaaltjes schrijvers moe ten de bakker, slager en groenteman óók betalen. Net als u en wij. A propos! Co is voor een paar weken geschorst. U hebt het natuurlijk gelezen. Zou het een nieuw trucje van hem zijn? Afwachten maar! De eerste zondag in december bracht in de Ajax-kring louter vrolijke gezichten. In Rotterdam won het eerste elftal met 25 van Sparta en het tweede hield zich Excel sior 2 van het lijf. Geen onaangename Sinterklaas ver rassingen derhalve. Daar de K.N.V.B.-juniores in Den Bosch (op zaterdag) de Wilhelmina-Boys op 02 hielden, was het feest compleet. In Rotterdam bleek het diep in de purée zittende Sparta niet in staat ons vlot combinerende elftal te stuiten. Piet Keizer wierp zich op als Koningsschutter. Met een forse dreun schoot Piet de eerste treffer in het Sparta-net. Een goed geplaatste kopbal van Cees Groot rondde hij op de juiste wijze af (02). De Rotterdammers, die gaarne een goed resultaat wensten, deden iets terug middels de schoen van De Vries. Rust 12. Na de pauze mocht een penalty waarmede een Rotterdams journalist het beslist niet eens was hij haalde er zelfs Schenkel bij in een doelpunt omgezet worden. Piet ging achter de bal, tilde een been op en zijn hat trick was geboren (13). Cees Groot wilde toen ook niet kinderachtig zijn en bracht zijn topscore op vijftien doelpunten. (14). Karei Vesters maakte vervolgens het vijftal vol. Een elfmeter schop gaf Sparta de gelegenheid, Hoogerman, die een paar keer zeer fraai had gered, voor de tweede maal te passeren. Sparta liet de kans niet glippen. Einde 25 en Sparta nog dieper in de put. Het zal voor de Spartanen heel moeilijk worden de dans te ontspringen. We wensen de Rotterdammers sterkte. Zij, die op Spangen de punten weghaalden waren: Hoogerman, Tym, Ouderland, Schaaphok, Pronk, Visser, Swart, Vesters, Groot, Keizer en Petersen. Ajax 2 combineerde tegen Excelsior wel aardig, maar het zette geen zoden aan de dijk. Een magere 10 zege op de reserves van een eerste divisie-club is geen uitslag om de borst vooruit te zetten. Enfin, er kwamen weer twee pun ten binnen. EnschedeAjax 11. Door de jaren heen heeft een be vroren voetbalveld Ajax-spelers nooit erg best gelegen enligt ons heden ten dage nog niet. Zelfs in de oertijd, toen we op eigen veld heel moeilijk te kloppen waren, ver loren we op een bevroren veld wedstrijden van laag ge plaatste elftallen. Wie van de oude-garde herinnert zich b.v. niet de match tegen De Spartaan in ons oude-stadion. 's Morgens, onder leiding van Koolhaas, een heel stel Aja- cieden aan het sneeuw ruimen om in godes naam de match toch maar te laten doorgaan, 's Middags om 4 uur allemaal sippe gezichten. We hadden verloren; met 01. De gehele wedstrijd veel sterker, maar de bal niet tussen de palen te krijgen. Eén uitval van De Spartaan, en het was gebeurd. Zondag 8 december 1.1. dachten we aan deze match terug. We zaten bij AjaxSportcl. Enschede. Het wilde niet, zoals we het gaarne zien. Voor de rust kon onze voorhoede haar draai niet vinden. Siem Tym, invaller voor Piet Keizer, die 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 2