derde Wie naar Wim Kan geluisterd heeft (wie niet?) heeft óók gehoord hoe Rotterdam gaat op en neer met 't tij èn Feijenoord. En Amsterdam? Daar wordt alleen gesloopt en niet gebouwd meent Kan, doch 't Y ènAjax Eén, daar zijn we mee getrouwd. Ja, ja, zo zou het moeten zijn, maar is het nu wel zo. Al te veel punten geven zij de ander nog cadeau. Ze doen ermee als Sinterklaas met pepernoten doet. In Deventer, N.A.C.-thuis, Den Haag, daar strooiden ze weer zoet. Het komt er momenteel niet uit, 't is ook geen Ajax-weer. Komt ook hier pas een nieuw geluid bij 'n nieuwe lente weer? De meer geacheveerde ploeg kan op bevroren velden zich immers meestal niet genoeg en duurzaam laten gelden. Nu hopen maar dat 't winterweer niet duurt, als vorig jaar. Zo is het ook nog eens een keer, zegt men vandaag dan maar. Wat Ajax' kans betreft, ik ben ditmaal niet optimistisch Veel Ajacieden die ik ken zien 't toch wel té simplistisch. Steek ze een hart onder de riem dan wordt 't weer „je van het". Het heilig willen dat een team begeestert tot en met is er (nog) niet, doe dus eens iets om 't vuur weer aan te blazen. Want deze knapen staan voor niets als z'als de weerlicht razen. Nu is 't meer razen met een g, meer GRAZEN, in een wei die thans juist niets te grazen geeft, wél heeft, juist: U en mij. Zorg dus dat er weer pit in zit en 't niet wordt om te grienen. Wel pittig maar niet zonder pit als zoete clémentinen. Kijk je de doelcijfers eens an dan kun je 'n ware pracht zien, de mooiste van het hele span, met. 41—18! Doch ELF matchpunten zijn verspeeld, hoewel naar 't schone lied 10 toch niks is beste vrind. „Niks" zéker, als je dan maar wint. Bij A.D.O. ook al niet Haagse feestdag, 5-l-'64 B. S. LE MARCHÉ 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 15