AJAX P.S.V. 2-0 Bertus Hoogerman, zoals wij hem zo dikwijls een aanval zien afslaan. Visser en Pronk kijken vol belangstelling toe hoe onze doelman beide P.S.V.-ers alle illusies ontneemt Van Luxemburg werd verloren. Een zwarte dag voor het Nederlandse voetbal. De spelers hebben hun best ge daan. Oom Elek heeft hemel en aarde bewogen. En toch een nederlaag tegen zeven amateurs en vier semi-profs. Zou ons dat „betere voetbal" met wapperende handen soms in de wegzitten? TÏZe mogen verder „bekeren". Door in Tilburg met 04 van beker-houder Willem II te winnen, plaatste ons elf tal zich in de volgende ronde. Die volgende ronde vindt dan plaats in februari a.s. Wie onze volgende tegenstander zal zijn, weten we op dit ogenblik nog niet. Cupfighter Zwartemeer hoopt op ons of Feijenoord, hebben we gele zen. 't Liefst spelen ze thuis. Daar zit iets in. Tenminste door een Zwartemeerse bril bekeken. Wij voor ons voelen meer voor een match FeijenoordAjax. Dat is dan onze persoonlijke mening. Willem II heeft prima partij gegeven. De Tilburgers pro beerden goed voetbal te spelen en dat is in deze barre voet baltijden al veel waard. Zij schoten in capaciteiten te kort en moesten na hevige tegenstand door doelpunten van Vesters, Visser, Cees Groot en Muller capituleren. De terugreis is, zoals u hebt gelezen, een drama geworden. Een verschrikkelijk drama. Door een nootlottige slippartij ontstond tussen de bus waarmede onze spelers werden ver voerd en enige tegenliggers een botsing, waarbij de heer Hueff uit Tiel helaas werd gedood, zijn vrouw, schoonzuster en een van de kinderen zwaar gewond. Een heer uit Bruns- sum, liep een zware hersenschudding op. Onmiddellijk bo den Ajax-officials, trainer, verzorger en spelers alle mo gelijk hulp. De heer Van Deijck spoedde zich naar het dichts bij zijnde huis, waar de daar wonende familie de heer en mevrouw Strijland, onmiddellijk voor dokterhulp, politie etc. zorgden. Deze familie stelde zonder vragen haar gehele huis beschikbaar, zodat alle gewonden daar behan deld konden worden. Een pracht familie, die alle hulde verdiend. Zoals u zult begrijpen heeft deze familie door het komen en gaan van vele hulpverleners en de bijstand aan de gewonden schade geleden. Uiteraard heeft onze club, als dank voor de verleende hulp, iets gedaan om de schade te beperken. In de loop van de week hebben de heren Van Deijck en Knijn de gewonden bezocht en namens Ajax fruitmanden aangeboden. Een krans van onze vereniging en de spelers dekte de baar van het zo noodlottig om het leven gekomen slachtoffer. De heer Van Deijck zal in de loop van deze week een bezoek brengen te Brunssum. Dat vele van onze spelers na de botsing, toen zij de ra- Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 6