CO BERGMAN zijn visie op dit kampioensfeest. We gaan er dus uit, met de herinnering aan een goed geslaagde zeer prettige avond en daarbij de wens, dat we het volgend jaar weer zo'n feest mogen beleven. Het Ajax-honkbalkampioen-van-Nederland feest. We hebben ons laten vertellen, dat een Heracliet iemand is, die het leven beslist niet van de zonnige kant be kijkt. Nu moet men Heraclieden niet met Heraclieten ver warren, maar of de Heraclieden uit Almelo het hoogste lied zongen toen zij zondag 6 October 1.1. huiswaarts keerden, wagen we te betwijfelen. Daar was onzes inziens bepaald geen reden voor. Met 70 waren zij verslagen. Ajax had uitgehaald. Met het voetbalbeen. Rust 40. Daarna kwa men er nog drie bij. Wie al die goals scoorden? Och, wat geeft het! Bovendien hebt u de krantenverslagen gespeld. Piet Ouderland en zijn mannen draaien best, geven Jan Publiek waar voor zijn geld. Uitblinkers? U krijgt ze van ons niet. Voor de geschiedenis noteren we toch maar even de namen: Hoogerman, Tijm, Ouderland, Schaaphok, Pronk, Visser, Swart, Vesters, Groot, Keizer en Petersen. Ajax 2, dat door opname van vele jongeren in het elftal in het hoekje zit, of zat waar de harde tikken vallen, is aan het worstelen en komt boven. Een soort luctorren en emergo-en. Of het nog veni, vidi, vici wordt wagen we te betwijfelen. Maar er heeft wel meer een koe per abuis een poot op de kop van een haas gezet. In ieder geval, de laat ste twee matches brachten drie punten op. In Groningen, tegen de reserves van G.V.A.V. werd het 00 en zondag 13 october te Volendam 03. Dat laatste was wel nodig want de jongens uit het dorp waar het wasgoed aan de lijn wappert, lopen met de rode vuurbaak rond. Die willen uiteraard graag „achter de mast" vandaan. Voorlopig zijn we ze kwijt en wat prettig is, ook G.V.A.V. en S.V.V. heb ben we achter ons gelaten. Eerlijk vrienden, het was geen gezicht, Ajax onder aan de ranglijst. We hebben ons laten vertellen, dat in Groningen, Wieringa en vooral Cees de Ruyter fijn Cees! goed voor de dag kwamen. Te Molendam kwamen we met het volgende elftal uit: Slager, Smit, de Ruyter, Schipper, van Veen, Meyer, Vens, Honef, Wieringa, Duivenbode en Peil. Ab. Slager heeft zijn doel uitstekend verdedigd. De Ruyter, Van Veen en Hen- nie Meyer (een jeugdspeler) speelden zeer goed. Henny Schipper, zoals bij hem meer voorkomt, na de rust goed op dreef. Vens voldoende en het binnen trio, waarover wij u in het vorig clubblad vertelden, begint er in te komen. Wieringa maakte twee knappe doelpunten, Duivenbode één. Honef zal vooral zijn linkervoet beter moeten gebruiken, Cees Smit wisselde zwakke- met goede momenten af. Vriend Peil speelde zeer zwak. Deze gegevens ontvingen wij van de heer Hordijk, die ons verder vertelde, dat er door onze ploeg goed voetbal werd vertoond. Volgens hem zit er wel perspectief in het elftal. T7ia het technische wonder, oftewel de kijkdoos, P.S.V. zich naar de volgende ronde voor de Europa-Cup zien spelen. Met stijgende verbazing hebben we de volgende dag de sportrubrieken gelezen. Als dat dan de Deense voet balkampioen is! Het zal wel aan ons hebben gelegen, maar we vonden de Denen knappe tegenstanders voor J.Ó.S. of A.F.C. We wensen de Eindhovenaren verder „good luck". Ajax Heracles Sjaak Swart en een Heracliedleunen we even lekker I over dit jubileum in ons clubblad, met besluit: Willy, ook van deze plaats „tanti auguri". VTu we toch aan het feesten zijn d.d. 13 dezer trad de ver- zorger van ons eerste elftal, de heer Salo Muller, in het huwelijk. We zijn 's middags een ogenblikje in het Paviljoen Vondelpark geweest om de bruid te bewonderen. Nou eerlijk, die Salo heeft goed uit zijn ogen gekeken. Neem de raad van een old-timer Salo, wees er erg zuinig op. Al hebben we het dan al in het Paviljoen gedaan, ook van deze plaats onze hartelijke felicitaties en een kalme levenszee. Eind van deze maand, om precies te zijn 26 oktober 1963, ging Ere-voorzitter Marius Koolhaas met echtgenote mogen we Door zeggen? in de feeststoelen. Vijftig jaren geleden dat is een halve eeuw zei Marius tegen Door V17e hebben in ons vorig clubblad iets vergeten te memo- reren: n.l. het jubileum van Willy Alberti. U kent Willy natuurlijk als zanger, maar vermoedelijk niet als Ajax- supporter. Dat is echt jammer, want Willy op de tribune is een nummer apart. Als Ajax een doelpunt maakt danst hij de toonladder op, haalt hij de hoge C. Om er een Ita liaanse slinger aan te geven, dan zit hij „Alto", scoort de tegenpartij, dan ligt hij „Basso". Of hij, als Ajax heeft ver loren 's avonds smakelijk van de „minestrone" Ja, hoe zou hij soep eten? weten we niet, maar we hebben zo'n idee, dat het dan erg „lentamente" gaat. In ieder ge val, Willy brengt 25 jaar een beetje vreugde en zonne schijn in vele harten. Bovendien is Willy Ajax-minded en daarom heeft Piet van Deyck namens onze club de bloe- menstruik gehanteerd. En daarom ook een paar woorden Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 231742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 5