Burgerlijke Stand kans moet hebben, om zich in de competitie te meten met clubs, die nu in de eerste klasse amateurs uitkomen. Hij ziet in verschillende spelers van Ajax 3, zo schrijft hij in het Ajax-nieuws, zelfs kandidaten voor het Nederlands amateurelftal. Het is een moeilijk probleem. De laatste woorden zullen er nog lang niet over gesproken zijn, dacht ik zo. Wat de wedstrijden betreft het volgende: Ajax 3 won van J.O.S. 2-uit met 21, na eerst met 10 te hebben achtergestaan. Rechtsbinnen Joop de Vries scoor de de gelijkmaker en rechtshalf Henk Wiebes kogelde de winning-goal in de touwen. De ontmoeting tegen H.R.C. 2 werd afgelast tot 19 October. Van Blauw-Wit 3 werd op de bijvelden van het Olym pisch Stadion met 20 verloren. M.i. tegen de verhouding in. Onze jongens hadden zeer veel pech met schieten, wa ren beslist beter in het veld, maar ja enfin „White" zal er u elders in dit clubblad wel verder van vertellen. Nog zij gezegd dat Boering prima keepte en Frits v. d. Valk zich wederom een zeer goede links-back toonde. Ajax 4 is volkomen uit cadans. Na een veelbelovend be gin werd achtereenvolgens verloren van het Utrechtsche Celeritudo 2 met 41, van A.F.C. 2 met 52 (deze uitslag vond ik geflatteerd; vooral na de rust had de A.F.C.-goalie niet over geluk te klagen) van N.F.C. 2 met 30. Dat moet veranderen, lieden. Kom flink trainen! De E.C. zal alles doen om de juiste formatie te vinden. Trainer v. d. Veen is vanaf 1 October in vaste dienst bij Ajax, en dus overdag op ons veld te bereiken. Zijn er dus spelers die zich over dag eens vrij kunnen maken, om een uurtje extra te oefe nen, zij stellen zich met de heer v. d. Veen in verbinding en de rest komt in orde. Zijn telefoonnummer is: 741171, of maak een afspraak op een der oefenavonden. Ajax 5 klopte op 22 september j.l. in het Sportpark Die- men het zeer sterke tweede elftal van de Zwarte Schapen met liefst 50. E.C. lid Been vertelde hierover: „Onze tegenstanders met o.a. de ex-contractspeler v. d. Bor en centervoor Hoogeveen in de gelederen (laatstge noemde was het afgelopen seizoen de goal-getter in Zwarte Schapen 1) werden in de eerste helft met moeite aan ban den gelegd, zodat de ruststand dubbel-blank was. Na de hervatting gaf onze ploeg echter de toon aan en draaide op een hogere versnelling (betere conditie). En... er vielen doelpunten, vijf stuks, de een nog fraaier dan de ander. Medewerkers aan deze glorieuze strijd waren: F. Ver molen, R. Rein, J. Jobse, J. F. de Vries, A. v. Overeem, C. Harms, W. Heisterkamp, F. Grootenboer, R. v. d. Berg, C. Bollen en R. Heidstra. De week daarop trok de Meer 2 aan het korste eind. De uitslag werd 53 in ons voordeel. Ga zo voort, mannen! Ajax 6 leed twee nederlagen. Met 64 tegen Neerlandia 3 in het Sportpark Riekerhaven en met 32 te Muiderberg tegen het tweede elftal van de club van die naam. Jammer was het dat in die laatste wedstrijd Gerard Mossing Hol- steyn zich reeds in het begin verstapte, waardoor ons team, ondanks het medespelen van A. R. Been, de strijd met tien man moest voortzetten. Niettemin werd heel goed gespeeld, maar de punten konden we niet meenemen. W. F. SCHOEVAART Geboren: Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje HARRO MARTIN L. Volkers W. Volkers-Alwin Frank Amsterdam, 15 October 1963, Max Planckstraat 23-111. Onze hartelijke felicitaties! Spelmoment uit de wedstrijd Ajax 4 N.F.C. 2, door ons elftal met 0-3 verloren If

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 11