Sport- en Schaats-artikelen Bowling for Everyone den op zijn dure grassprieten toestaat. Verder menen we ons te herinneren, dat de winter 1962/'63 zeer streng was en ons veld een enorme opduvel heeft gehad. Dat zelfde veld is met heel veel moeite weer speelklaar gemaakt, maarkan bitter weinig hebben. Het Bestuur besloot dan ook genoemde wedstrijd op een bij veld te laten spelen. Verdere commentaar op dit krantenbericht lijkt ons over bodig. Nu we het toch over de K.N.V.B.-juniores hebben; de eer ste wedstrijd, Sparta uit, werd met 52 verloren. Een slecht begin maar echt niet om van te duizelen. De strijd tegen Sittardia leverde een 30 zege op en daarmede sta ken onze boys de twijfelaars in onze gelederen een hart onder de riem. Maakt u geen zorgen, want vriend Henk Smit en zijn mede-commissieleden waken over onze jeugd. Dat doen zij trouwens al vele jaren. En hoe! Kampioen Ajax 2 is al heel slecht begonnen, drie neder lagen in sucessie. Nou succes(sie)! Tegen Willem 2 (12J en tegen A.D.O. 2 en Feijenoord 2 tweemaal drie nulZo'n start is ons nog nooit overkomen. Een mens moet echter van alles meemaken, zodat we deze pret ook een keer hebben gehad. De Commissie Betaald Voetbal is druk bezig de zaak op te vijzelen en u weet, dit comité heeft ons volste vertrouwen. Er zullen andere resultaten uit de bus komen. In het volgend clubblad hoort u er meer van. Het eerste elftal draait prima. De start was niet groots; een nederlaag in Geleen (21), maar de drie volgende matches, in de opstelling Hoogerman, Ouderland, H. Tijm, Visser, Pronk, Schaaphok, Swart, Vesters, C. Groot, Kei zer en Petersen, waren pour le boulanger. Tegen A.D.Ó., dat zich fel verzette, een 30 overwinning. In het Olympisch Stadion, tegen D.W.S., dat de roem van een zege op Feijen oord, in de kuip nog wel, in haar bagage had, eveneens een 03 zege. En tot slot de overwinning op G.V.A.V., een elf tal, dat op twee victories van de bovenste plank kon bogen. De Groningers liepen het eerste kwartier met 20 uit. Een achterstand, die we het vorig seizoen vermoedelijk niet te boven waren gekomen. Maar Mr. Rowley schijnt onze ploeg mentaal zo sterk te hebben gemaakt, dat niemand bij de pakken ging neerzitten. Met ongekend enthousiasme en geweldig élan werd de Groningse veste onder vuur geno men. Die veste leek dichtgeplakt, totdat, na een vloeiende combinatie, Cees Groot een gat vond (12). Onverdroten ging het bombardement door, maar de G.V.A.V.-ers hiel den stand. Het publiek was zo dankbaar voor het gebodene, dat beide elftallen bij de rust een ovatie in ontvangst moch ten nemen. Na de thee liep onze ploeg onmiddellijk weer storm. Doelpunten konden niet uitblijven en na vele mis lukte pogingen was het Vesters, die de gelijkmaker in het net joeg. Ajax was niet meer te houden. Opgestuwd door de prima spelende Visser, Pronk en Schaaphok belegerde ons aanvalsquintet het Groningse doel. Voetbalartiest Piet Keizer deelde droom-passes aan de lopende band uit. Pe tersen en Swart roffelden langs de lijn en toen deze twee elkander vonden, was een enorme knal van Sjaak doelman Roffel te machtig (32). De strijd was zo goed als gestre den. Onze boys lieten de teugels vieren, tot misnoegen van Mr. Rowley, waardoor G.V.A.V. nog even terug kon ko men. Onze defensie gaf echter geen krimp, beet vinnig van zich af en trachtte de voorhoede weer aan het werk te zet ten. Het lukte, met gevolg, dat Cees Groot in samenwer king met Petersen nog iets aan de score kon doen. Peet plaatste voor de vierde maal de bal langs Roffel. Een waar devolle overwinning èn om de punten èn voor het trekken van publiek. Amsterdam ging dankbaar naar huis. Men had werkelijk voetbal gezien en daar telt men zijn guldens toch voor neer. Houden zo, mannen. ^aterdag j.l. de Ajax-honkbalploeg kampioen zien worden. Volgens experts was het geen grootse wedstrijd. We willen het écht aannemen we zijn geen expert maar als je voor een beslissing staat, de tegenpartij bij een zege een kans behoudt op de eretitel, moet je beslist over stalen zenuwen beschikken, wil je een spel spelen, dat geheel van „trillers" vrij is. Werper Herre Kok, moet heel dicht bij die stalen zenuwen zijn geweest. Hij gaf, geholpen door Sporthuis HERTENKAMP Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 zijn teamgenoten geen enkele run weg. In vakterm: een no- run zege voor onze werper. Een buitengewoon fraaie presta tie tegen een „slagploeg" als „Storks". Dat onze clubmak kers blij waren met de overwinning, die promotie naar de hoogste afdeling meebracht, behoeven we u niet te vertel len. Herre Kok ging op de schouders, er waren bloemen ook van Storks en er klapten vele luidruchtige zoenen (daar sta je dan met een droog gezicht stilletjes bij). Honk balleiders zullen u over dit kampioenschap en de toppresta ties van Ajax 2 en de Juniores (vermoedelijk volgend Ajax-Nieuws) wel meer vertellen. Wij gaan dus „uit de kussens" maar niet zonder hulde te brengen aan de honk balleiding, onder aanvoering van de heer Martin Bremer, en de kampioenen, die de naam van onze club, vooral dit seizoen, op prachtige wijze hebben uitgedragen. Na afloop van de match hebben we op het veld namens het bestuur mondeling een beetje „feestwerk" verricht. Gaarne geven we in ons blad een kleine reprise: Vrienden „Well done", onze hulde en volgende seizoen evenveel succes in de Hoofdklasse. De eerste overwinning van Ajax 2 is binnen. Elders in deze kroniek hadden wij het reeds voorspeld. Zaterdag j.l. zagen we ons elftal tegen Heracles 2 aan het werk. 't Was echt niet om er stil van te worden. Toegegeven: er liep een W///A Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 5