MELCHERS OLIFANT JENEVER Oè borrel voor A jaciedcn Harry Sacksioni Verlies- en winstrekening van Ajax III geblesseerde Ger Worst) scoorden. Een penalty leverde het tegenpunt op. Ajax 4 trok eerst naar Hilversum en deelde daar de pun ten met 't Gooi 3 (33) in een spannende match. Keeper Slager, Dick v. d. Berg en centervoor Schalks wa ren de uitblinkers, zoals de commissieleden Boerkoel en v. d. Pol mededeelden. De volgende zondag werd het tweede elftal van de pas gepromoveerde Stichtsche Boys met 42 op ons veld ge klopt. Schalks en de Man doelpuntten elk tweemaal. Doelman Slager was wederom uitstekend op dreef, ter wijl ook invaller Pijlman goed voldeed. Ajax 5 verloor zijn eerste competitie-wedstrijd van De Spartaan 4 met 31, maar herstelde zich de week daarop aan de Middenweg tegen D.J.K. 2 voortreffelijk door de withemden met 41 te kloppen. Jobse en J. F. de Vries waren dit keer de meest op de voorgrond tredende spelers. Ajax 6 speelde tweemaal gelijk, waarover Captain v. d. Toorren u meer zal vertellen. W. F. SCHOEVAART ANTWOORD T.M.: Wij willen hier nog even herhalen, hetgeen wij Wim persoonlijk reeds hebben gezegd n.l. dat het natuurlijk in het geheel niet de bedoeling geweest is het werk der Ama teur-Commissie te vergeten. Integendeel, wij achten dit zeer hoog en van grote waarde. Oók willen wij niet zeggen dat wij schreven van „de J.C. trainer Veen E.A." en dat wij met dit „E.A. ook de E.C.-der-Amateurs bedoelden. Neen, hoewel wij hier volmondig toegeven dat het on juist c.q. onvolledig was de Amateur-Commissie niet voluit met name te noemen, hebben wij de vorige keer met het vermelden van de J.C. alléén slechts willen aangeven, zoiets van „Hoe het begon „Op schoolop die lagere school hebben ze het geleerdJa, en toen kwam inder daad de Hogere School en om kort te gaan, nu zijn ze „semi-prof". Eigenlijk verdient de Welpen-Commissie c.q. trainer ook nog een pluim, want enkelen begonnen daar reeds hun Ajax-loopbaan. Waarom niet alsnog bij deze! Wim, we hopen dat je thans tevreden bent. Veel succes en dat nog velen uit Ajax 3 en Ajax 4 de weg hoger-op in Ajax zullen vinden, dank zij jullie prachtig werk. T. M. Gevolggevend aan het verzoek van onze redacteur, de heer Middendorp, zullen wij u regelmatig op de hoogte hou den van de resultaten van het derde elftal, in de volks mond beter bekend als het eerste amateurelftal. SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool De animo voor het bijwonen van de training is bijzonder goed te noemen en steekt beslist zeer gunstig af ten opzichte van de belangstelling in het afgelopen seizoen. De elftallen-commissie had slechts één oefenwedstrijd voor ons op het programma, en wel tegen Zantvoortmeeu- wen in Zantvoort. Dit schijnt zo langzamerhand een traditie te worden. Wij bleven dit jaar aan de gunstige kant van de score en wonnen dit oefenduel met 10. De eerste competitie-wedstrijd bracht ons in het veld te gen D.O.S. 3. Deze wedstrijd konden wij niet tot een win nend einde brengen, hoewel wij practisch de gehele wed strijd in de meerderheid zijn geweest. Ons aanvalsspel was echter zeer onproductief en met een 11 stand kwam het einde van deze ontmoeting. Zondag 15 september 1963 moesten wij in IJmuiden aan treden tegen Stormvogels 3. Wij dachten op zeer sterke tegenstand te stuiten, gezien de ervaringen van het afge lopen seizoen. Dit was echter niet het geval. Van de 90 mi nuten reglementaire speeltijd hebben wij zo goed en zo kwaad als mogelijk is met kletsen gevuld. Wanneer u in aanmerking neemt, dat wij de wedstrijd met 41 hebben gewonnen dan kunt u zonder meer van schrijver dezes aan nemen, dat bij een normaal gespeelde wedstrijd van 90 minuten de uitslag een groter verschil had vertoond. Het was iets om vrij snel te vergeten. Een tweetal opmerkingen willen wij gaarne maken. In de eerste plaats kreeg Gerrie Worst in deze wedstrijd een officiële waarschuwing. Dit is niet de eerste keer. Toegegeven moet worden, dat zijn re actie vaak het gevolg is van minder prettige acties der tegenpartij. Wij zouden hem echter de raad willen geven, zich toch meer te beheersen, hetgeen én voor hem, én voor het elftal van groot belang is. De tweede opmerking betreft onze concentratie. Wij hebben hierover eerder 'n opmerking gemaakt, en af en toe wordt er gekscherend over gespro ken. De wedstrijd tegen Stormvogels heeft echter aan getoond, dat iedere sportman, en dus ook een voetballer, geconcentreerd zijn sport moet beoefenen. Wij zouden der halve een iets betere concentratie van de spelers zeer op prijs stellen. Tenslotte spreken wij onze bevreemding uit over het feit, dat onze trainer, de heer van Veen ons niet bij deze wed strijd kon vergezellen. Wij hoorden, dat hij de Juniores I moest trainen. Als simpele zielen ontgaat het ons te enen N.V. Dl STILL EE R[D ER IJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 11