Toto seizoen Losse zomerflodders Harry Sacksioni 1963-1964 Zaterdag 24 augustus 1963 Waar wij ons in de vacantie ook naar toe begeven, naar Terschelling, Cadzand of de Cöte d'Azur, zonder één dagje pootje baden in Zandvoort is onze vacantie nooit compleet, want voor ons is er toch maar één Zandvoort. Scheveningen en Noord wijk ten spijt. Tijdens de afgelopen zomer hebben wij ook weer één dag zorgeloos aan het strand geluierd, want daarmee heb ben wij, eerlijk gezegd, nooit de minste moeite. Wij hebben volkomen probleemloos liggen staren naar de toch altijd imponerende Noordzee, die maar nooit moede wordt zijn bruisende golven over onze stranden heen te spoelen. Zelfs de kabinetsformatie heeft ons in Zandvoort koud gelaten, omdat wij uit ervaring wisten, dat er op het Bin nenhof na veel en langdurig beraad uiteindelijk toch wel weer een kabinet in elkaar getimmerd wordt, zij het dan ditmaal pas na meer dan twee maanden, zodat bepaald nu niet van een tempo-slag op het Binnenhof gesproken kan worden, maar wellicht was het daar dan ook te warm voor. Aangezien, dit kunnen wij gerust zeggen, de min of meer gemakzuchtig uitgevallen miss Keeler en haar dito vrien dinnetje aan de boorden van de Thames ons op de duur ook niet vermochten te boeien, bleef er voor ons weinig anders over dan de ontwikkeling op de vaderlandse voet- bal-transfermarkt op de voet te blijven volgen. Ook dit jaar deden weer de vreemdste geruchten de ron de. Het merkwaardige is, dat ook op dit gebied de meeste mensen alles voor zoete koek slikken. Wanneer b.v. iemand bij wijze van grap het gerucht zou hebben verspreid, dat de Braziliaanse wondervoetballer Pele door een Nederland se club gecontracteerd was, dan zou er ongetwijfeld wel een dagblad geweest zijn, die dit gerucht onder een vet kopje zou hebben afgedrukt. Misschien verdient het in de toekomst aanbeveling, dat men onderhandelingen over de transfer van spelers met inachtneming van de grootste geheimhouding voert, ten einde verdwaasde clubsupporters niet in de verleiding te brengen de meest absurde geruchten te verspreiden, want veel mensen schijnen er domweg een sport van te maken allerlei onzinnige praatjes betreffende de transfer van voet ballers in de wereld te brengen. Wij voor ons wachten maar altijd tot ultimo juli. Dan wordt de voetbalmarkt gesloten en dan komen de kaarten voor iedereen op tafel te liggen. Wij horen dan wel wie zijn shirt voor een ander heeft verwisseld. Voor de gemoedsrust van duizenden doorgewinterde club supporters zou het beter zijn wanneer er eens een jaar he lemaal geen spelers zouden worden verhandeld, hetgeen dan waarschijnlijk ook op bezwaren zou stuiten, omdat de spraakmakende voetbal-gemeente op de tribune, bij gebrek aan andere interessen, geen stof tot kletsen meer zou heb ben, want gekletst moet er worden. J. H. H. SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool We ontvangen de droeve tijding; Jan ELZENGA is overleden. JANniet meer. AJAX zonder ELZENGA VreemdJe kunt het je haast niet voorstel len Hoewel de ziekte waaraan hij leed weinig kans op herstel gaf, hadden we allemaal toch nog hoop Een mens geeft het nu eenmaal niet zomaar op Jan ook niet. Toen destijds die zware operatie plaats vond, hebben we hem bewonderd om zijn wilskracht beter te willen worden. En hij won, kwam weer terugthuisbij AjaxWeer in het Bestuurop het veld wel niet meer „de oude" maar toch, hij was er weer. Helaas Het heeft alles niet mogen baten. Zaterdag, 24 augustus 1963 kwam Zijne Majes teit Onverbiddelijk Alle energie, wilskracht, stoere wilskracht van deze zoon van Friesland ten spijt Dank voor Alles, Jan RUST ZACHT.... Elders in dit clubblad schrijft voorzitter Jan Mel- chers zijn „in memoriam". DE TOTO-COMMISSIE kan nog vele leden aan formulieren helpen. Dat komt omdat het aantal Ajax-toto-ers veel te klein is. Er zijn zelfs Ajacieden,^die bij andere verenigingen een formulier inleveren, want Ajax heeft het niet nodig, of het is gemakkelijker!! Een goed Ajacied kent zijn plicht en levert zijn toto formulier bij de Ajax-adressen in. Doe het voortaan! Dan is het goed gedaan! 14 V

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 14