senioren amateur-elftallen J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 Van onze RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 Ajax 3 moest tegen D.W.V. 2 al spoedig een 10 achter stand wegwerken. Loek Goudsmit zorgde hiervoor, de twee de keer uit een voorzet op maat van linksbuiten Henk List. Een week later nam De Spartaan 2 op Ookmeer met 42 revanche voor de 51 geleden nederlaag op ons veld. Thuis tegen BI. Wit 3 werd gelijk gespeeld 11, terwijl dinsdagavonds van D.O.S. 3 in de Domstad met 10 gewon nen werd. Ger Worst was de maker van onze enige goal. Hollandia 2 werd het volgende slachtoffer. Met 21 trok ken onze top-amateurs aan het langste eind, waarna de Woensdagavond daarop U.V.V. 2 met 31 aan de zegekar gebonden werd. Rob Bartelsman, Henk Wiebes en Ger Worst doelpuntten elk eenmaal. Ons tegenbezoek aan Hoorn was de wedstrijd van de ge miste kansen. De ene na de andere doelrijpe scoringskans werd om zeep gebracht, zodat wij met 21 op onze broek kregen. Tegen Stormvogels 3 aan de Middenweg werd het 31 in ons voordeel, na een zeer zware en harde wedstrijd. Van Elinkwijk 3 werd op de tweede Pinksterdag te Zui len met 32 verloren. Mede oorzaak was hier het afkeuren van twee glaszuivere doelpunten door de scheidsrechter voor vermeend buitenspel. Hans de Man scoorde onze bei de goals. Nu moesten onze jongens van S.D.W. 2 aan de Multatuli- weg winnen om tot een beslissingswedstrijd met Elinkwijk te komen. In een felle wedstrijd, wederom stonden wij bij half time met 10 achter, zegevierden wij tenslotte met 21. Rechtsbuiten Joop de Vries met een diagonaal schot en midvoor Goudsmit met een steen-harde kopbal uit een strakke voorzet van List, waren de goalgetters. Zaterdagavond 15 juni, op het prachtige B.F.C.-terrein te Bussum moest de beslissing vallen, wie dit seizoen de kam pioen zou zijn van de reserve le klasse K.N.V.B. der ama teurs. Na een zeer spannende, zenuwslopende match, gelukte het Rob Bartelsman en zijn mannen om ook dit jaar weer het kampioenschap te behalen door Elinkwijk met 31 te ver slaan. Van rechtsback Arie de Wit krijgt u een uitvoerig ver slag in deze editie en van mij enige korte notities en wel, dat wij door een vrij gelukkig doelpunt van de Zuilenaren met half-time met 10 achterstand, dat Bartelsman de gelijkmaker scoorde uit een trekbal van Goudsmit en dat kort daarop laatstgenoemde met een fraai diagonaal schot de stand op 21 bracht, waarna spil Jan v. Veen er 31 van maakte door een penalty wegens hands feilloos te be nutten, dat hiermede de strijd beslist was en de Ajacieden de felicitaties in ontvangst konden nemen, o.a. van bestuur, spelers en supportersclub van Elinkwijk en natuurlijk ook van de aanwezige clubgenoten. Ons eerste amateur-elftal, dat gedurende dit seizoen meerdere malen spelers moest af staan voor ons tweede elftal, o.a. keeper Paternotte, Theo v. Haarlem, Ger Worst, Henk Wiebes heeft het ondanks deze aderlatingen ook dit keer weer gepresteerd om de erepalm te behalen. De volgende spelers werkten hieraan mede: Piet Paternotte en Dick Boering onze beide uitstekende goalies, Arie de Wit, Frits v. d. Valk en Jan Konings onze full-backs, Eggie Koghee, Henk Wiebes, (beiden in prima vorm), Henk Kreuger (nuttige speler) en onze in prac- tisch elke wedstrijd uitblinkende mid-half Jan v. Veen, be nevens voorhoedespelers Engel v. d. Stoel, Joop de Vries, Loek Goudsmit, Ger Worst, Rob Bartelman, Hans de Man en Henk List en niet te vergeten trainer v. d. Veen, wiens mental-speeches vóór de wedstrijd en tijdens de rust steeds grote invloed hadden op het moreel van onze spelers. Proficiat, boys. Ajax 4 heeft het in de laatste wedstrijd lelijk laten lig gen. Na een draw (11) tegen Celeritudo 2 thuis en een 31 overwinning op Donar 2 te Hilversum werd te Amers foort van H.V.C. 3 geheel onnodig met 43 verloren. Welis waar namen onze jongens de zondag hierop volgend met 10 revanche op de Amersfoorters, maar de cadans was uit de ploeg. Te Culemborg werden tegen het reeds gedegradeerde Vriendenschaar 2 vele kansen door de voorhoede gemist, zodat we in plaats van met een flinke overwinning met 21 nederlaag huiswaarts treinden. Zaterdagavond 1 juni gaf 't Gooi 3 ons aan de Middenweg nog een lesje in het kansen benutten (14) maar gelukkig herstelden Cor v. d. Wal and his boys zich door op 2e Pink sterdag D.W.S. met 31 aan het kortste eind te laten trek ken. Volgend seizoen beter mannen. Ajax 5. Ook dit team onder leiding van Frans Grooten- boer behaalde op fraaie wijze het afdelingskampioenschap der reserve le klasse afd. Amsterdam, door in haar laatste wedstrijd De Germaan 2 aan de Spaarndammerdijk met 60 te kloppen. Hartelijk geluk gewenst. KARPETTEN DWU BEDDEN MEUBELS Kiras Laxtilit schuimrubber Huiskamers Kroon Spiralen Bankstellen Broussa Dekens, Lakens en Slopen Slaapkamers Wilton Gordijnstoffen Rooktafels Kinderwagens Vloerbedekking Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET. BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 9