Momenten uit Ajax Willem II Onze rechtervleugel-é-deuxlinks Henk Groot, rechts Sjaak Swart Innerlijke beschaving is substiel, fijn genuanceerd, komt vaak voor bij Jan met de pet, de ruwe bolstermet de blanke pit. That's all! P.S.V. is dus meester op het voetbalwapen. Ook wij had den het dit seizoen weer kunnen zijn, maardan was het gevonden eten geweest. Het 75-jarig Sparta heeft de boot gemist. Op een dramatische manier! Toen onze ploeg in Rotterdam met mooi voetbal ten onder ging, hadden de Spartanen de titel voor het grijpen. Zeven punten lagen wij achter en aan de ingang van de Nieuwe Waterweg lonkte de kampioenshaven. Na Feijenoord dus Sparta! U weet hoe het de Spartanen vergaan is. Het moet een enorme dreun, een diepe teleurstelling zijn geweest. We hebben er begrip voor, alhoewel, de eerlijkheid gebiedt het te zeggen, toen door de pech van Sparta onze kansen stegen, de misère van de Rotterdammers ons weinig deed. Het zal Feijenoord, Enschede en P.S.V. ook weinig gedaan hebben. Zo is nu eenmaal het voetballeven. Feijenoord, dat het voor de Euro pa-Cup zo machtig heeft gedaan èn eenmaal uitgeschakeld nog wel iets voelde voor beker of kampioenschap, kon niet de kracht opbrengen, de taak van Sparta over te nemen. En zo bleven uiteindelijk P.S.V. en wij over. Een prachtige eindspurt van Piet Ouderland en zijn mannen gaf ons de kans het met de Eindhovenaren uit te vechten. Dat gevecht hebben we gehad en hoe het verliep is u bekend. Aan P.S.V. ook van deze plaats onze felicitaties. Bij de vele kampioenselftallen, waarop wij dit seizoen weer kunnen bogen, behoort ook Ajax 2. Met flinke voor sprong zijn onze reserves geëindigd en is de lange lijst kam pioenschappen van ons tweede elftal weer met één ver meerderd. Helaas, kunnen we u geen overzicht van de door ons team geleverde prestaties geven. We moeten dus vol staan met onze felicitaties aan captain Visser en zijn man nen. Hulde vrienden! Op het moment, dat we deze regels schrijven staat het derde elftal voor een beslissingswedstrijd tegen Elinckwijk 2. Succes luitjes! In een paar dagbladen gelezen, dat er in Maastricht en Groningen aan voetbalclubs financiële steun wordt ver leend. Er worden enige tonnen tegenaan gegooid. Voor de betreffende clubs prettig en maar te hopen, dat die tonnen succes brengen. Wij, in onze onschuld, zien suc ces niet alleen in geld. Wij zien het heel, maar dan ook héél anders. Het succes van een voetbalclub begint houdt u vast niet bij het eerste elftal, maarbij de pupillen, de juniores en uiteraard bij de leiding. Van groot belang, van primair belang, is de jeugdleiding in al haar geledin gen en daar aansluitend, de seniores (amateur)-leiding. Die leiding moet bestaan uit lieden met verstand van voet bal, lieden dus, die in hun voetbaltijd een behoorlijk partij tje op de grasmat hebben gelegd. Daarnaast moeten zij ook enig begrip van pedagogie hebben en in bestuursfunc ties over een zeer zakelijke inslag beschikken. Een ideale combinatie zult u zeggen. Zeer zeker en ook zeer 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 3