Harry Sacksioni Commentaar op commentaar AJAX - ENSCHEDE Met spanning voor het doel der gasten De voor de wedstrijd AjaxN.A.C. aan het publiek ter hand gestelde enquête-formulieren hebben, hoe kan 't haast anders in een stad als Amsterdam, een aantal bezoekers van ons stadion aanleiding gegeven deze van hun ondub belzinnig commentaar te voorzien. Het is een soort proza, waarvan alleen maar Amsterdammers blijkbaar het mono polie schijnen te bezitten. Op één der formulieren stond b.v. geschreven: „Ik laat jullie nooit los". Aangezien ons voetbalpad in de maand april nu niet bepaald over rozen is gegaan, heeft deze meer dan ontroerende blijk van aanhankelijkheid ons diep ver tederd. Het is de eed van een doorwrocht Ajax-supporter, die ons vaandel voor altijd trouw heeft gezworen. Met dit toegewijde soort aanhangers op onze tribunes kunnen wij de toekomst nu gelukkig weer moedig onder ogen zien. Een andere bezoeker van ons stadion was zo vrij ons het volgende toe te wensen „jullie kunnen de pot op". Dit is SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adresAjaxpool blijkbaar een man van weinig woorden, die de benijdens waardige gave bezit de dingen kort en kernachtig te for muleren. Nu moet 't ons wel onmiddellijk van 't hart, dat deze gedachte, hoe origineel overigens ook, nog nooit bij ons was opgekomen. Na ampele overweging hebben wij be sloten deze suggestie als zijnde onaanvaardbaar van de hand te wijzen, waarbij wij de hoop uitspreken, dat deze bezoeker, die meende ons met dit proza te moeten verrij ken, begrip voor onze met zorg genomen beslissing zal hebben, hetgeen, vrezen wij, wel een vraagtekelijke aange legenheid zal blijven. Op een ander formulier stond de volgende ontboezeming te lezen. „Wij komen niet meer". Deze in wezen simpele en openhartige mededeling heeft ons noch geschokt, noch ver bijsterd. Nog minder verkeren wij in nevelen van smart. De kogel is nu gelukkig door de kerk. Het hoge woord is er eindelijk uit. „Wij komen niet meer". En dit zonder eerst nog even afscheid van ons te nemen, want daarvoor zijn wij toch altijd wel gevoelig. Dan hadden we tenminste als vrienden uit elkaar kunnen gaan. Maar niets van dit alles. Wij herhalen het nogmaals, dat ons pad in de maand april niet over rozen is gegaan. Tenslotte mag ik u niet de opmerking onthouden van een bezoeker, die op zijn enquête-formulier de verwachting uit sprak, dat de te verrijzen Bijlmermeerstad Ajax in de toe komst vele duizenden bezoekers in de schoot zal werpen. Aangezien de inmiddels demissionnair geworden minister van Binnenlandse Zaken, Toxopeus, over deze netelige kwestie met de vroede vaderen van onze beminde hoofdstad in de clinch heeft gelegen, waarna deze aangelegenheid als een soort overgangspost naar het nieuwe kabinet is over geboekt, moet worden afgewacht, hoe deze touwtrekkerij tussen Mokum en de nieuwe excellentie op Binnenlandse Zaken afloopt. Wij hopen met deze bezoeker, dat Amster dam eerlang het zoet der overwinning moge smaken. J. H. H. 1 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 12