MELCHERS OLIFANT JENEVER Dé borroÊ voor AjaoledenT Van het zesde Dankbetuiging Een en ander geschiedde, nadat eerst S.D.W. 4 met 81 en vervolgens S.N.A. 2 (52) verslagen werden. Daarna werd gelijk gespeeld tegen De Spartaan 4 (22), waarna Madjoe 2 (41) en D.W.V. 5, respectievelijk met 132 thuis en 31 aan de Leeuwarder weg aan de zegekar gebonden werden. Medewerkers aan dit kampioenschap: A. Slager, P. Borst, F. H. Vermolen, D. v. d. Berg, Drost, J. Jobse, C. Harms, A. van Overeen, D. de Groot, W. Heisterkamp, R. Wilson, H. de Man, C. Bollen, F. Grootenboer, K. Moos. Ajax 6 heeft de eer aan D.W.V. 4 moeten laten, daar ons elftal tegen T.O.G. 3 op woensdagavond 19 juni niet verder kwam dan een draw 22. Bij een overwinning was er een beslissingswedstrijd nodig geweest om uit te maken welke club titelhouder werd. Ons elftal klopte achtereenvolgens S.D.W. 3 (52) D.C.G. 4 (61) thuis (10) uit, Neerlandia 3 (71) en Schellingwoude 2 (51). Verloren werd van BI. Wit 5 met 60 en van D.W.V. 4 aan de Leeuwarderweg (43). Captain v. d. Toorren schreef de verslagen. W. F. SCHOEVAART Het verslag over de beslissingswedstrijd van ons derde elftal tegen Elinkwijk 3 kwam te laat in ons bezit. (Redactie). Op zondag 21 april jl. trokken wij naar het S.D.W.-ter- rein om hun „derde" te bekampen. Na de aftrap bleek al gauw, dat het zwaar werk zou worden. Na ongeveer 15 mi nuten spelen kende de scheidsrechter wegens hands van één onzer, S.D.W. een strafschop toe. Keeper W. Borst dook in de goede hoek doch kon er net niet bij10 achter. Even later kwam S.D.W. op 20 door een misverstand in onze achterhoede. Een kwartier vóór rust wist de ditmaal links half spelende P. v.d. Meer door goed doorzetten 21 te ma ken. Na met deze stand gerust te hebben begonnen wij weer met frisse moed. Het ging al direct veel beter dan in de eerste helft. Door de bal veel vlugger af te spelen wist J. Engelen spoedig gelijk te maken. Kort hierna was P. Pijl man doorgebroken, maar werd gehaakt. Penalty besliste de scheidsrechter. Pijlman maakte geen fout 23. Nadat dezelfde speler na mooi samenspel met J. Engelen 24 ge maakt had, scoorde v.d. Berg 25. Kort voor het einde wist S.D.W. nog te doelpunten, zodat de eindstand 35 in ons voordeel eindigde. Er werd vooral in de 2e helft, goed ge werkt. Prima mannen. Een week later zondag 28 april, ont vingen wij D.C.G. 4. De eerste helft ging tamelijk gelijk op. Na 10 min. spelen wist G. Mossing-Holsteyn met een kogel van ongeveer 15 meter 10 te maken. Uit een lange ren van onze rechts-buiten T. Bijl, die hij afsloot met een uit gekookt trekballetje, scoorde Pijlman 20. Daar D.C.G. ook een keer raak schoot gingen wij met 21 rusten. Na de thee werden wij sterker en uit de aanvallen over de vleugels wist G. Mossing-Holsteyn, met 4 goals de stand op 61 te brengen. Doch D.C.G. liet zich niet onbetuigd. Maar de weinige schoten die zij losten, vonden bij onze keeper, A. den Bak geen genade. Er werd goed gewerkt waarbij ik wil opmerken, dat J. Dalmeijer een goede partij half speelde en dat T. Bijl en R. v.d. Berg elkaar prima begrepen. Op 5 mei waren wij de gastheren van Neerlandia 3. De uitwedstrijd hadden wij met 32 verloren en nu wilden wij wel graag revanche nemen. Onze wil is uitgekomen, het werd maar liefst 71. Met de rust stonden wij nog maar met 21 voor en niemand had gedacht, dat het zo zou af lopen. Maar in de 2e helft speelden wij in een hoger tempo en toen kwamen de goaltjes; R. v. d. Berg tweemaal; T. Bijl eenmaal en P. Pijlman viermaal. Rest nog te vermel den, dat ondergetekende een bal in eigen doel wist te wer ken. Eindstand 71. Op 19 mei trokken wij naar Schellingwoude om te probe ren hun „2e" te verslaan. We waren nog maar kort begon nen of v.d. Berg en Bijl lagen al geblesseerd op de grond; ja ze weten wel wat stevig spelen is in Schellingwoude. Desondanks lieten wij ons niet deprimeren, doch konden voor de rust toch niet doelpunten. Daar Schellingwoude dit wel één keer kon gingen wij rusten met 10 achter. Na de thee stichtten onze snelle aanvallen over de vleugels al direct onheil in de gelederen van Schellingwoude. 10 mi nuten konden zij nog stand houden, tot dat v.d. Berg uit een corner de bal ineens achter de Schellingwoude keeper tikte; 11. Even later was hij het weer, na prachtig sa menspel met Bijl, die de stand op 12 bracht. Pijlman wist hierna de score met twee bekeken goals op 14 te bren gen. T. Bijl wilde ook niet achter blijven en maakte de 5 vol (15). De half-spelers, T. Spanjaard en C. Wege speel den vooral na de rust een zeer goede wedstrijd. Nog even vol houden mannen en wij kunnen de kampioensvlag voor de dag halen. v/d TOORREN N.B. Hetgeen (zie elders) helaas niet verwezenlijkt werd (Red.) Langs deze weg betuig ik Bestuur, de Supporters Club en allen, die mij tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis van hun medeleven lieten blijken, mijn hartelijke dank. Alhoewel ik nog door en door zwak ben, hoop ik toch spoedig weer in de gelegenheid te zijn, Ajax te kunnen die nen. Met clubgroeten en een spoedig wederziens op ons stadion. B. BURGERS N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 10