redactie-tafel Van de JUWELIERS Bouwmeester Gerrand TT zult, waarde lezersschare, in deze uitgave van de Ajax-Courant de gebruikelijke pennevruchten van Brown als de „Kroniek" en Gaarne even uw aandacht" missen. De geestelijke vader van deze rubrieken is n.l. ziek en wordt al enige weken tussen de dekens gehouden. „En met recht", dient gezegd te worden, want o.m. warmte is in deze fiet middel om te genezen. Namens de Ajax-schare wensen wij Frits vanaf deze plaats een spoedig algeheel herstel toe. In verband met deze tegenslag houden wij het Ajax-Nieuws ditmaal op klein niveau, waarbij wij dus de kroniek-ruimte groten deels bewaren voor het volgende nummer. Het wel en (meer) wee van ons eerste elftal hebt u zelf kunnen aanschouwen en/of in dag blad- en sportpers uitvoerig kunnen lezen. Er is tot op heden over de prestaties van ons Grote-team weinig reden tot juichen; we zitten om zo te zeggen: in een depressie. Maar goed, de 21 zege te Groningen gaf nog wel geen volle zon en prachtig weer, doch het was toch wel even een opklaring, te meer, omdat het daar in het hoge Noorden nooit meevalt de beide punten mee naar huis te nemen. De verdediging en met name Bertus Hoogerman had het grootste aandeel in deze zege; de voorhoede was er nog niet zo „in". Ja, die aanval is uit vorm. Die schijnt destijds in het Olympisch Stadion tegen het Voorlopig Nederlands Elftal wel heel wat kruit ver schoten te hebben Nu zit het ons ook echt niet mee ook; denkt u nog maar eens aan AjaxN.A.C., missen we „zwoeger" Co Prins (weer geschorst), en is er zoiets als een „middenvoor-vraagstuk" We wensen de mensen die de problemen moeten oplossen Sterkte! Het meest vermeldenswaardige feit van Ajax 2 is de overwinning op koploper N.A.C. 2. Met 3O trokken onze reserves aan het langste eind, waardoor zij theoretisch met de mannen uit Breda gelijk kwamen. Vandaag (we schrijven: Koninginnedag) werd Feijenoord 2 met 1O geklopt. Score van Guus van Ham. Proficiat! Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Opmerkelijk was wel de nederlaag van Ajax 3 tegen de reserves van De Spartaan, terwijl ons dezelfde zondag ook de eerste neder laag bracht van de K.N.V.B.-Juniores. Tegen Blauw-Wit ging de ploeg met liefst 30 ten onder. Ajax 4 verspeelde een punt tegen Celeritudo 2, neen het was geen roze geur en puntenlust op 28 april j.l. Overigens verwijzen wij u voor verdere bijzonderheden naar de bijdragen van Wim Schoevaart en vriend Canard. Tussen de bedrijven door ook nog even aan vriend Vos gedacht op 17 april... U weet, de herdenking van zijn 50-jarig jubileum zal plaats vinden in de eerste helft van mei. En achteraf kwam dat de jubilaris nog wel beter uit, want op 17 april was ook zijn kleinzoon jarig en dat feest had hij toch beslist niet willen mis sen Memoreren wij tenslotte nog de goede start van onze honkbal lers in de competitie, dan zouden wij het voor ditmaal hierbij willen laten. T. M. A.D.O.—AJAX 2—2 In het Haagse Zuiderpark zijn ons op Paaszaterdag tegen A.D.O. de beide winstpunten op vrij onfortuinlijke wijze door de vingers geglipt, ofschoon we er onmiddellijk aan moeten toevoegen, dat ons doel na de rust op een wonder baarlijke wijze voor een doorboring is behoed. De kans op een overwinning heeft er tot circa 10 minuten voor het einde ingezeten. Bij de stand van 12 was het Kees Smit, die de bal tijdens een uiterst gecompliceerde situatie voor ons doel tegen zijn hand kreeg. Een typisch geval van aangeschoten hands. Scheidsrechter Ravens bestrafte deze pech-handsbal met een strafschop, die door A.D.O. feilloos werd benut (22). Onze hoop, de gehele Haagse paashaas in Mokum te verorberen, werd dus de bodem ingeslagen. Karei Vesters, die in deze wedstrijd de midden voorplaats bezette, deed van zich spreken met een zeer fraai doelpunt, toen hij de bal met een beheerst tikje over de lange A.D.O.- doelman in het net plaatste. Voetballen is en blijft toch ook nog hersenwerk. Bravo, Karei. Aangezien onze directe concurrenten op Paaszaterdag ook puntjes verspeelden, bedraagt onze achterstand op P.S.y., Sparta en D.O.S. nog maar drie punten. .Een achterstand, die met een beetje goede wil gemakkelijk valt te over bruggen, aangezien wij tegen deze clubs nog in het strijd perk moeten treden. Kampioenskansen zijn er dus nog aanwezig, maar dan zal toch ook iedereen in ons eerste elftal voor de volle honderd procent zijn schouders hieronder moeten zetten. En we hebben helaas de indruk, dat het hier nog wel eens aan ontbreekt J. H. H. Jans Lens is gelukkig weer op zijn basis teruggekeerd, na een vrij lang verblijf in het ziekenhuis. Jan, alle Ajacieden spreken hun vreugde uit over je be houden terugkeer, enmaak er geen gewoonte van alsjeblieft Maar alle gekheid op het bekende stokje „kijk uit" en doe maar kalmpjes aan. Aan mevrouw Lens en kinderen onze hartelijke geluk wensen met de thuiskomst van Ajax' most experienced groundman (om het maar eens op een kleine variatie te houden met de bekende slagzin van de Amerikaanse Lucht vaart Mij. P.A.A.). T. M. Vanmiddag was het AjaxM.V.V., als altijd een lastige tegenstander voor ons. U was er waarschijnlijk zelf bij Niet „groots" vond u wel? Maar goed, de punten waren binnen en dat is zeer belangrijk. We mogen eigenlijk niets meer missen; de achterstand is toch al groot op de Spar tanen vijf punten Maar allez, de jongens houden vol. A propos, een complimentje voor Henny Schipper. Hij paste zich goed aan en vooral zijn plaatsen viel te prijzen 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 2