Uithuilen en opnieuw beginnen Van het vierde Bovenstaande titel van één van Wim Kan's onvergetelijke Oude jaarsavondliedjes schoot ons te binnen, toen wij dachten aan dat nare briefje, dat een aantal Ajax-jongens deze maand in de brie venbus zullen krijgen (kregen) en waarvan de inhoud hierop neer komt „aangezien je als voetballer-met-toekomst gewogen en te licht bevonden bent, kunnen we je als lid van Ajax niet langer accepteren. Zoek een andere voetbalclub; onze medewerking bij de overschrijving krijg je. Het spijt ons zeerenz." Een bericht (nogmaals) beroerd om te ontvangen én (weest u daarvan overtuigd) beroerd om te versturen Als je zó'n tijd met de jongens bent omgegaan, dan moeten zeg gen: „beste vriend, het is afgelopen We kunnen ons voorstellen, dat er ook in vele jongensharten iets zal omgaan Natuurlijk, toen je naar Ajax ging destijds, had je je er zoveel van voorgesteld. De proefwedstrijdje werd aangenomen. Er zat dus wat in anders namen ze je niet. In het begin ging het ook goed. Maar hogerop waar de eisen strenger werdenneenniet zo als het moestGe wogen en te licht bevonden. Géén geboren voetballergéén aanleg daarvoorgéén uit blinker en dan is het uit. Uit Althans bij grote clubs als Ajax met hun semi-prof-instelling. Daar klinkt geen verwijt in jegens iemandhet is het harde, het keiharde van het betaalde voetbal! Business!Een zaak is het geworden, die geen filantropie ge doogt. Zilveren gouden benen moeten er in zitten. En als het daar niet op lijktJe weet het! Uit met de liefde. Uithuilen Maarer zijn nog zoveel lieve of, om met een variatie hierop er zijn nog zoveel andere clubs èn nog zoveel andere sporten! Kijk, je ging naar Ajax voor het „top"voetbal. Dat zat er dus niet in. Je kunt natuurlijk naar een andere (lagere) voetbalclub gaan, maar niet zo je dat, niet dat bekende neusje-van-die- beroemde-zalm Beste vriendga eens speuren bij jezelf. Je hebt geen aanleg voor „hoger" voetbal, maar misschien wel voor (we doen nu maar een greep) handbal, volleybal, schermen, atletiek (loopnummers of technische nummers: discus, speer, kogel enz.), zwemmen, roeien, tafeltennis, honkbal, enfin ga maar door. Mogelijk zit daar méér voor je in. Heb je daarvoor wèl aanleg, leder mens heeft zo iets in zich, de kunst is maar het te ontdekken. Je zou je daar voldaan voelen. Gelukkiger, omdat je wat presteert. En vaak, als je dan nog eens bij Ajax komt, zul je tot de con clusie komen, dat Rood-Wit nog wel steeds je aandacht heeft, doch dat je echt niet meer terug zoudt willen gaan. Opnieuw begonnen het was goed! Van harte SUCCES T. M. VELOX 2—AJAX 4 0—1 Hoewel volkomen onverdiend, slaagden wij erin op 7 april beide punten uit Utrecht mede te nemen. De eerste helft speelden wij tegen de felle wind in en het bleek al spoedig, dat wij blij mochten zijn, als wij zonder kleerscheuren de rust zouden halen. De aanval van de tegenpartij leunde, zoals dat dan heet, zwaar-op-onze-ver- dediging. Onze verdedigers, met Dollée als spil en Dukker en v. d. Wal als backs, doorstonden deze druk echter uitstekend. Onze half spelers Visscher en Roos trachtten steeds onze aanval aan het werk te zetten, maar deze hing als los zand aan elkaar, zodat we onze hoop maar vast richtten op de tweede helft. Deze tweede helft bracht echter een volkomen gelijk spel- beeld: een in de verdediging gedrongen Ajax en een aan vallend Velox. En zoals dat dan zo vaak gaat, grijpt de partij die dat niet verdient de overwinning. Een fout van de Velox-spil, bracht de bal voor de voeten van Hans Duk ker, die de bal langs een vertwijfeld uitgelopen Velox- keeper kon tikken. Zoals gezegd, onverdiend, maar we waren er wèl blij mee. Hulde voor Velox, die in deze plezierige wedstrijd sportief bleef knokken voor een beter resultaat. AJAX 4—QUICK 2 1—0 Een gelijk opgaande eerste helft bracht ons door Appie Post, die weer eens een van zijn befaamde rushes besloot met een schot binnenkant paal, op 10. Verder weigerde onze voorhoede mee te werken aan een beter resultaat. Er werd te langzaam en peuterig gespeeld. Zoiets ziet er wel aardig uit op het middenveld, maar in de buurt van het doel der tegenpartij weet deze daar meestal wel raad mee. De tweede helft bracht ons nog enkele geheide kansen, die op een technisch te loven wijze nog gemist konden worden, alvorens Quick uit vrije positie mocht schieten van elf meter: penalty wegens hands. Dick Boering had echter het heilige vuur in de ogen, teken van grote concentratie en wist het schot prachtig te keren. Jopie de Vries haalde zich nog ernstige verdenkingen van sabotage op de hals, door van enkele meters te missen en Cor v. d. Wal redde aan de andere kant op schitterende wijze, door als een tax-hondje met zijn buik over de grond schavend, de bal de weg naar de goal te versperren. Ondanks de benauwde 10 zege een zeer sportieve wedstrijd. Daar we het enige senioren Ajaxelftal waren, dat op deze Paas-maandag moest thuis spelen, hadden we gehoopt op enige belangstelling. Buiten een enkele vader, vrouw of ver loofde, zagen we echter alleen de vertrouwde gezichten van mijnheer Boudrie en Tinus achter de ramen. Die slaan nou nooit een thuiswedstrijd van ons over hè. Toch jammer, die geringe belangstelling. N.F.C. 2—AJAX 4 2—1 Dit was dan op 21 april de strijd om de bovenste plaats. Een strijd tussen twee verschillende speltypes. De lange trap over de hele van N.F.C. en het meer subtielere spel van Ajax. Een twintig minuten durende gelijk opgaande strijd en toen ging het mis. Twee dreunen van de N.F.C.- middenvoor betekenden even zovele doelpunten voor N.F.C. Wij probeerden uiteraard wat terug te doen, maar onze voorhoede kon geen vuist maken. Onze halfspelers Kreuger en Roos gingen mee in de aanval en het gelukte Roos de bal in het doel te wippen, toen de N.F.C.-keeper de bal na een schot van Appie Post niet onder controle kon krijgen. Met deze 21 achterstand en het offensief aan onze zijde kwam de rust. De tweede helft bracht enkele vervelende gebeurtenissen. De scheidsrechter vergiste zich enkele malen behoorlijk met off-side ten nadele van de N.F.C.-aanval en het Aalsmeerse publiek begon zich danig te roeren. Dit nou niet bepaald plezierige publiek betrok ook ons in zijn misbaar en zo kon het gebeuren, dat de N.F.C.-linksbuiten, daardoor aange moedigd, volkomen onverwachts en onnodig onze keeper Wim Meester een kopstoot gaf en schier al zijn tanden door zijn lip drukte. De scheidsrechter, die er vrijwel met zijn neus opstond, deed of hij niets had gezien en dat had heel vervelend kunnen worden. Gelukkig verplaatste het spel zich geheel naar de andere helft. De ene aanval na de andere golfde op het N.F.C.-doel af. Maar helaas voor ons groeide hun keeper naar een topvorm en stopte prachtig enkele keiharde schoten van Post, Tenniglo en Geschiere. Een harde kopbal van Roos wist hij nog net corner te stompen. Zo fraai als hun keeper speelde, zo stijlloos stonden de backs van N.F.C. onder groot enthousiasme van hun publiek de ballen om 't hardst het veld uit te „lellen". Maar weer kregen we kansen. Een schitterende voorzet van Geschiere werd door de inmiddels middenvoor spelende Rob Dukker keihard (een centimeter!!) over de lat ge kopt. En toen kwam onze goal. Een lange pass uit de achterhoede werd in het centrum door Rob Dukker uit de lucht teruggetikt naar de aanstor mende Tenniglo, die de bal ineens van veertig meter in de hoek knalde. De scheidsrechter, wat kon hij anders doen, 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 14