S.V. Brackwede Internationaal Paastoernooi fkoggetuigen van de finale van dit uitstekend georgani- seerde Jeugdvoetbaltournooi zullen nog lang gesprek stof hebben over het afgekeurde doelpunt van Ajax, maar desondanks moet toch gezegd worden, dat de uitslag juist was. Maar laten wij bij het begin beginnen. Voor velen was het nog nacht, vrijdagmorgen 7.00 uur. Niettemin was het gezelschap dat de grote reis naar Brack wede ging aanvaarden op dit tijdstip compleet. Brackwede, een voorstadje van Bielefeld in Westfalen, alwaar het tournooi voor de derde keer met de Paasdagen verspeeld zou worden. Deelnemers van dit jaar: Poule A: Boldklubben-Oeile, Werder-Bremen, Borussia- Dortmund, Preussen-Muenster. Poule B: S.V. Brackwede, Eintracht-Frankfurt, Fortuna- Duesseldorf en onze jeugdige, maar vastberaden Juniores Al. Om ongeveer half acht begonnen wij onze reis, uitgewuifd door enkele moedigen. Geen uur daarna constateerden enigen van ons, dat koffie geen overbodige luxe was, maar ondanks moedige pogingen zou het niet eerder dan in de namiddag zijn, vóór deze beloond zouden worden. De stemming leed er gelukkig niet onder en al lachende en pratende verliep de reis zo vlot als het maar kon. Om streeks kwart over één arriveerde het gezelschap op het miniatuur station van Brackwede. Een hartelijk welkom viel ons ten deel en een persfotograaf vereeuwigde onze groep met op de voorgrond de-mand-met-het-geheime- wapen. De jongens, die de reis vorig jaar reeds maakten, waren spoedig weer zo vertrouwd, alsof zij niet weg geweest wa ren. In enkele ogenblikken waren allen ondergebracht bij hun respectievelijke pleegouders, waarna een korte rit ons naar het hotel bracht. 's Middags stond een rondrit op het programma in de mooie omgeving van Bielefeld. Samen met het gezelschap van Eintracht overzagen wij het Teutoburger Woud vanaf een oud slot; de plaats waar een paar bekende grootheden uit de historie het nodig vonden een robbertje te vechten. Vreedzamer (zowel letterlijk als figuurlijk) ging het toe in de Blauwe Zaal, alwaar ons koffie-met-gebak stond te wachten. Hiermede naderde het einde van onze eerste dag in Brack wede en konden wij ons gaan voorbereiden op de moeilijke strijd, die ons ongetwijfeld te wachten stond. Lekker uitgerust verzamelden zich de volgende morgen alle deelnemers aan een gezamenlijke maaltijd in het hotel, alwaar de officiële opening zou plaatsvinden. De plechtigheid geschiedde in aanwezigheid van de bur gemeester van Brackwede en met vele toespraken versierd. Daarna naar het veld. Tijdens de wandeling werden onze kansen voor de eerste wedstrijd tegen S.V. Brackwede be sproken. Het weer was prima. Eerst zagen wij nog de openingswedstrijd van onze poule t.w. Fortuna tegen Eintracht, waardoor wij een indruk kon den krijgen van onze tegenstanders. Het resultaat was (voor ons) niet onvoordelig, n.l. 11. Gesterkt door inspirerende woorden van de heer Van Veen en met de idee dat de eerste klap een daalder waard is, floot de scheidsrechter om kwart voor drie voor de eerste maal. Alhoewel het gravelveld onze jongens in het begin wel enige moeilijkheden opleverde, namen wij spoedig het spel in handen. In de 5e minuut belandde een bal na een goede aanval bij Jean Bollen, die hard inschoot. Eén der achterspelers maakte echter bij zijn poging het schot te keren, „hands". De penalty werd door Jean beheerst achter de keeper geschoven (10). Deze meevaller liet onze schroom wegvallen en met snelle combinaties werd het doel der tegenpartij belaagd. Voor lopig nog zonder succes. Maar 10 minuten later stonden wij op 20, toen een fraaie voorzet van Hannie Meyer even keurig ineens door de uitstekend spelende Ton Fens werd ingeschoten. De tweede helft van 20 minuten gaf wel een aanvallend Brackwede te zien, maar met de wetenschap van een twee de ontmoeting binnen een half uur, bepaalden wij ons uit sluitend tot het consolideren van de voorsprong. Met vertrouwen begonnen wij aan de volgende wedstrijd. Die ging tegen Fortuna, finalist van het vorig jaar. Een herboren Fortuna, mag ik wel zeggen. Het vertoonde spel in haar eerste wedstrijd wekte het vertrouwen dat wij niet veel moeite zouden hebben, maar op het schitterende hoofdveld kwamen wij er in het begin niet aan te pas. De physiek sterkere tegenstanders gaven vooral onze lilliputter-voorhoede geen kans hun combinaties uit te voeren. Een grof misverstand in onze achterhoede hielp Fortuna aan een 10 voorsprong; na circa 8 minuten werd een vrije schop ons noodlottig. Zonder dat de bal door iemand van ons beroerd werd, verdween die in ons doel. En Fortuna ging dóór. Maar juist op het moment dat iedereen dacht dat de achterstand vergroot zou worden, moest het spel worden onderbroken voor een blessure van Peter Heyens. Bep Anclin verving hem, maar daarbij on derging de gehele achterhoede enige verschuivingen. Het spel was nog maar nauwelijks hervat of een gladde combinatie tussen Ton Fens en Johan Cruyff werd door de laatste keurig afgerond (11). Vanaf dat moment hebben wij het heft in handen genomen, maar hoewel er kansen kwamen, vooral in de tweede helft, bleef de stand 11. Hiermede was de eerste wedstrijddag afgelopen en had den wij in onze poule de leiding met drie punten. In de andere poule waren de Denen inmiddels op 4 pun ten gekomen en wij droomden reeds van een finale Ajax Oeile. Slechts een overwinning op Eintracht zou ons zover kunnen brengen. Zondagmorgen om 10.00 uur was het dan zover; en wat een wedstrijd is het geworden. Met grandioos voetbal wer den de Duitsers volkomen overspeeld. Gesteund door onze voortreffelijke half spelers Hennie Meyer en Ernst Bouman leidden wij bij de rust reeds met 30. De eindstand was 50, zodat wij zeker waren van een finale-plaats. De Denen waren ondanks een nederlaag tegen Borussia door een beter doelgemiddelde dan Werder-Bremen ook in de finale gekomen. Onze droom werd werkelijkheid Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 10