"IVTaart is voor onze club de maand van de mirliton, de toe- ter en de feestneus. Een soort verlaat carnaval. Dit jaar was het helemaal raak, want behalve „de Bordjes- Club" en het jaarfeest, mochten we meehelpen het 40-jarig bestaan van S.V.A., de vereniging van de fluitmannen, te vieren. Eerlijk, vrienden, de refs kunnen er iets van. Niet alleen van fluiten maar ook van organiseren. De grootste fluiter uit hun gelederen, de heer Horn, hadden zij tot ceremoniemeester gebombardeerd. Om te symboliseren, dat er op een voetbalveld wel eens lieden rondlopen, die rap de vuisten ballen, was er midden in de zaal een boksring geplaatst, waar het orkest van Harry de Groot de scepter zwaaide. En hoe! Die lui waren gewoonweg onvermoeibaar, wat we eveneens van de heer Horn kunnen zeggen. Het beklimmen van een boksring schijnt voor hem de gewoon ste zaak van de wereld te zijn. Om de haverklap lag hij tussen de touwen, om wéér een nieuwe stunt van de S.V.A.- ers te annonceren. Zo kregen we voorgeschoteld een on vervalst Amsterdams pierement, de Larense boerenkapel „de Dorsvlegels", Rexis, de muzikale clown, de Camé's; en een hoempa-orkest van houthakkers. En Leo maar tussen de touwen en Tom Muller en zijn ijverige medebestuurde ren, secretaris De Bast, penningmeester Hillegonds en al die anderen, maar tussen de gasten om het zo prettig en gezellig mogelijk te maken. En het is prettig en gezellig geweest. Gezellig bij de champagnetent, de kermis, het soupétje en op de dansvloer. De S.V.A.-ers hebben mijl paal 40, zoals een Mokummer dat noemt, jofel versierd, er een écht feest van gemaakt. Kosten nog moeite gespaard en beslist niet uit een rijke beurs, want Leo stelde zijn Real Madrid klokje beschikbaar om die beurs te spekken. Zo gaat dat bij scheidsrechters. Diep in de nacht werd in rukken geblazen en mochten we op weg naar de blanke lakens nagenieten van een feest, dat zo bijzonder goed slaagde. Aan voorzitter Tom en zijn makkers namens de mannen van Ajax, groene tafel, ook van deze plaats een woord van dank voor de schone avond. Het was groots! Het „Bordjes-Club" festijn stond dit jaar, helaas, bij de leden in zeer matige belangstelling. Slechts 58 „bordeman nen" hadden de weg naar Restaurant „Atlantic" gevonden, een aantal, dat, gezien de lange ledenlijst, geen reden geeft de vlag uit te steken. Zoals gewoonlijk hadden de wegblij vers geen goede neus gehad, want het is één van de beste avonden geweest, die wij in die achttien jaar we heb ben alle avonden meegemaakt mochten beleven. Acht tien maal zijn we dus bij elkander geweest en steeds zweef de het aantal deelnemers aan deze zo bij uitstek Ajax- avond, rond het getal zeventig. Nu waren het er dus 58 en al was het gezelschap dan klein, de gezelligheid was groot. Jaap van Praag presideerde en alhoewel het ons be kend is, dat Jaap vele kwaliteiten heeft, hebben we hem nu leren kennen als een tafelpresident rap van tong, vol humor en ad rem. Jaap deed het kostelijk en mag het vol gend jaar terugkomen. Daar waren we het allen over eens. Niet alleen, omdat hij Mieke Telkamp, Harry de Groot en de Fouryo's pro Deo had weten te strikken, maar ook

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 2