Bespiegelend beschouwd Onbestendig als het weder is ons aller voetbalspel. Niets zo grillig als het leder. Maar af fijn, u wist al wel dat je zelfs met „van dat mooie" op de koffie komen kan, dat het vriezen kan of dooien; mensen, praat me er niet van. 202431 maart Maar natuurlijk, psychologisch was die trits-van-drie glad fout. Eerst op woensdag een „voorlopig" dat men als „versterkt" beschouwt en meer eenheid zou bereiken door de kern van Feijenoord, doch al gauw gek stond te kijken hoe die eenheid werd verstoord. 17 maart Die bezielde concentratie tot het geven van een les kreeg al negatief z'n plaatsie op het veld van Heracles. Mocht na 10 men verwachten dat men er nog wat in zag? Nee, men was al in gedachten bij de woensdagavondslag. 20 maart Waar ze „ze" eens zouden geven liefst met 61 van katoen. Feijenoord zou wat beleven! 's Zondags zou men 't nog eens doen. Mooi vergetend dat zo'n uitslag op die „Kuipers" werken zou als een prikkelende vuistslag; wat ons team bemerken zou 24 maart 't Spel der Ajax-bollebozen was voor rust een lieve lust! Waant men zich niet al op rozen als 't 10 is met de rust? Waarna Sjakie ongelukkig over 'n bal viel eri meteen was héélll Fainoord dolgelukkig; kopbal over alles heen. Heel de strijd lag nu weer open met voor hèn de stimulans „onze weerstand verder slopen" want nu kregen ze de kans. Wat niet eerder kon geschieden (voor de competitie dan) ging hier Feijenoord ons bieden, maakte 'r Euro-voetbal van. 't Is mijn vaste overtuiging, had men hen op 20 maart niet gedwongen tot een buiging met het hoofd diep tot op d'aard, de zo kostbare twee punten (zie de stand er maar op aan) waren niet als „straf voor 't stunten(?)" naar de Rottestad gegaan. En nu trekken vriend en vijand samen ginds in Bern van leer. Echter werd één linkersnijtand reeds getrokken in de Meer. Petersen werd hiervan mede dupe, zo het meer wel gaat in dit leven hier beneden En, wist van de Prins geen kwaad. Wordt het winnen of verliezen? Weet het niet, ben Rika niet die in trance zegt: „Hou je kiezen" en „dat ze Benfica ziet". Nee, voor mij geen combinaties AjaxFeijenoord, zo kort na de eigen concentraties, dat wordt ruzie op je bord. 31 maart Bern schonk ons een draw en daarnaast een verslag waarvan ik dacht dat het door een Zwitser (mèt praats) in het Hollands werd gebracht. Hoe intens was mijn verlangen toen, naar iemand die niet blaat. Die niet blaast van die heel lange bla-bla-zinnen uit z'n wangen. Die geen bordjes laat verhangen. Niet voor één gat is te vangen. Die niet kronkelt als een slang en „to the point" de strijd verslaat. Mokum, le van fopmaand 1963. B. S. LE MARCHÉ 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1963 | | pagina 15