Op het matje bij Piet! een uitrusting die je enige verplichtingen oplegt. We kunnen slechts spelers gebruiken (dit brengt de struktuur van de vereniging mee) die niet alleen technisch boven de middel maat uitkomen, maar die tevens bereid zijn om te tonen dat zij de Ajax-traditie hoog willen houden. Een elftal als b.v. de B-5 dat een 70 nederlaag tegen J.O.S. 5 krijgt te slikken, de grootste nederlaag ooit doof een Ajax-elftal geleden, zal wel zeer goed op moeten pas sen, temeer waar het bewezen heeft WEL met de nodige concentratie te kunnen voetballen. Want als een week later tegen O.V.V.O. met liefst 300 wordt gewonnen, bewijst dit alleen maar, dat tegen J.O.S. met een verkeerde mentaliteit het veld werd betreden. TE VEEL praten en TE WEINIG doen, dat is de huidige regel bij de B-Juniores. Luister vrienden, dit zal heel snel, herhaal HEEL SNEL moeten veranderen. We zullen anders nog in de loop van dit seizoen de nodige maatregelen moeten treffen, die voor de meesten van jullie niet zo prettig zullen zijn!!!!!! Sporthuis HERTENKAMP Uw adres voor sport- en schaats-artikelen wenst alle Ajax-leden en -donateurs een voorspoedig 1963 Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 Ajax-leden en -donateurs 10 pet korting De standen geven wel aan, dat deze woorden niet ten onrechte worden geschreven De ontmoeting tussen de teams van de Ajax K.N.V.B.- Juniores en die van A.D.O., waarnaar reeds zo lang was uitgezien, heeft dan eindelijk doorgang kunnen vinden. Dank zij de omstandigheid, dat zowel het eerste als het tweede elftal niet behoefden te spelen, konden de juniores, ondanks de neergutsende regen, van ons hoofdveld gebruik maken. Dit veld was wel erg nat, maar toch zeer goed bespeelbaar. Al direct vertoonden wij een beter veldspel. A.D.O. hand haafde, traditie getrouw, de buitenspeltaktiek. Daar dient wel bij opgemerkt te worden, dat onze voorhoede door TE lang de bal bij zich te houden, onverstandig speelde. Men meende slechts het „vod" te moeten afgeven, als MINSTENS één tegenstander was gepasseerd. Bovendien bezondigden Adri van Dijk, Jean Bollen en Dirk Kuiter zich er aan, en veelvuldig nog wel, juist het verkeerde moment uit te kiezen om hun dribbels te beginnen. Bertus Strijks, soms oneindig met de bal lopend, wist toch vaak het juiste moment van de „passing" te vinden. Sandor Kessens speelde weer een uitstekende wedstrijd. Niet zozeer door technische kwaliteiten, als wel door zijn uiterst actief werken op de linksbuitenplaats, waardoor hij niet alleen de grote "steun is voor zijn linkshalf en -back, maar bovendien door zijn voortdurende bewegelijkheid de backs van de tegenpartij in moeilijkheden brengt. Hij was het ook die, fel doorzettend, het zo belangrijke eerste doel punt op zeer beheerste wijze scoorde. Na de thee nog steeds hetzelfde beeld. A.D.O. probeerde met zijn 4-mans-voorhoede onze verdediging uit verband te spelen. Maar Ronny Boomgaard (uitstekend), Ed Tanis, Cees Ruiter en Henny Cruyff (zijn beste wedstrijd) door zagen de vaak simplistische aanvallen goed. Met de goed schakelende Gunther de Haan en de na een zwak begin, maar zich naderhand goed herstellende Cor Peil als kant- halfs, vormden wij een goed geheel, waardoor de nul in de eindstand uiteindelijk geen verwondering wekte. Na ca 20 minuten in de tweede helft liep Bertus Strijks goed door 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8