JEUGD rondom de 10 minuten stonden we met 20 voor, door twee „lucky"- goals, gescoord door Adri van Dijk. Dit was wel tegen de verhouding in, want uitgezonderd de laatste 10 minuten voor half-time, wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Na de rust oorspronkelijk hetzelfde beeld, maar een vrije schop op ons doel werd noodlottig. Concentratie mannen!! Zoiets mag niet gebeuren. Die 21-stand inspireerde H.-D.V.S. en wij kwamen knap in de verdrukking. Maar, zoals zo vaak, viel het beslissende doelpunt aan de andere kant. Een uitval resulteerde in een goal van Adri van Dijk en toen was het gebeurd. Zoals gezegd, het werd daarna 61. Maar best was het niet. Adri van Dijk (zeer goed) en Sandor Kessens konden, wat de voorhoede betreft, voldoende halen. Maar onze beide binnenspelers Jean Bollen en Bertus Strijks faalden. Bertus door zijn voorliefde voor de bal en zijn angst om te schieten en Jean door zijn gebrek aan werklust (of is het zijn gebrek aan conditie?). Aangezien we persoonlijk zien en dus weten wat de trai ner, de heer v. d. Veen, presteert om zijn jongens fit te krijgen (het bewijs ligt trouwens in de andere spelers) moeten wij welhaast aannemen dat de betrokkene zelf weinig doet om zijn conditie op peil te houden. Aangezien wij als Jeugdcommissie slechts een speler goed vinden in dien hij technisch- en taktisch-kunnen paart aan conditie mentaliteit, zal Jean toch wel zijn eigen ,,ik" moeten raad plegen en mogelijk daarbij tot de slotsom komen, dat een sportman meer nodig heeft dan technisch-kunnen alleen, om de top te bereiken. Voor de inter-regionale competitie traden de Juniores Al op de laatste zondag van oktober aan tegen U.V.V. Uitslag 51 in ons voordeel. Hoewel wij in de laatste verslagen van de Al betrekkelijk in mineur waren, kunnen wij nu schrijven dat er een ver betering te constateren is. Zowel wat de werklust betreft als de technische kwaliteiten. Tom Fens, eindelijk weer rechtsbuiten, toonde zijn in zinking enigszins te boven te zijn, terwijl Ton Fagels en door Henk Smit 28 oktober 1962. De K.N.V.B.-Juniores gingen vandaag naar Delft om te proberen hun ongeslagen record ook daar te handhaven. Laten we eerlijk zeggen, dat het moeite gekost heeft. De uitslag, 21, duidt daar reeds op. Ogenschijnlijk was alles in ons voordeel: een prachtige grasmat, een groot veld, geen wind! Maar het pakte wel een beetje anders uit. D.H.C. speelde een fris spelletje. Hard maar fair. Wij deden ons best, maardat ene stapje nét te veel. Een m.i. onjuiste vrije trap tegen Cees Ruiter be zorgde ons een 10 achterstand, omdat er wel een „muur tje" werd opgetrokken, maar met ruimte waardoor de bal in ons doel verdween. Na de thee werden wij wel sterker, maar er was toch een obstructiegeval van Henny Schipper voor nodig om via Cor Peil de bal (met de linkervoet) in het doel te doen ver dwijnen. Dirk Kuiter, voor de rust niet al te best op dreef, kreeg meer en meer zijn draai en speelde thans de D.H.C.-defensie geregeld uit verband. Nadat hij reeds een knappe actie door „handsbal" zag afbreken, glipte hij 10 minuten voor tijd weer langs de D.H.C.-verdediging. Een zeer beheerste trekbal bereikte de „geblesseerde" Cees Ruiter, die inknal- de. Hiermede kwam het einde. Tegen H.-D.V.S. op 3 november werd een zeer merk waardige wedstrijd. Wel wonnen wij met 61, maar we hebben onze jongens wel eens beter zien spelen. Reeds na 6 Sint Nicolaas en Piet op bezoek bij de Ajax-jeugd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 6