Wortel s Boekhandel Harry Sacksioni Jan Bron SMfr GJ»£W Café «foo]» Smits hebben. Ons team staat met een rijtje andere clubs op de tweede plaats. Allemaal één punt achter op D.O.S. Goed geteld zijn er bij de aanvang van de tweede helft zes lief hebbers voor de vier Intertoto-plaatsen. Dat kan natuurlijk veranderen en als aan het einde van het seizoen de schaal met toto-punten rond gaat, misschien zijn er dan andere handen die de lekkere happen weggraaien. Nou, lekkere happen; als het tegen zit worden het zwaar op de maag liggende happen, maar dat is de risico van de arbeid. Piet Ouderland en zijn mannen zijn de eerste plaats kwijt geraakt door een nederlaag bij Fortuna '54 en een gelijk spel tegen P.S.V. Uit drie matches haalden zij drie punten en dat was te weinig om D.O.S. voor te blijven. In Tilburg tegen Willem II wonnen we op de valreep (23). Een over winning met heel veel moeite verkregen, daar de Tilbur- gers, die de punten broodnodig hebben, vochten voor de zege. Ze deden het op eerlijke wijze, maar de capaciteiten schoten tekort. In Geleen verloren we met 10. Een, vol gens onze leading-men, zuiver doelpunt, na enkele minuten door Cees Groot gescoord, werd ons door een scheidsrech terlijke dwaling door de neus geboord. Een door Sjaak Swart, die enige tegenstanders passeerde, van de lijn af gegeven trekbal werd door Cees ingeschoten. Neen, zei de ref en het bleef 00. Dat kan gebeuren, want welk oog is alziende? Fortuna accepteerde het cadeautje gaarne, hadden we ook gedaan, en daar de Geleners een zuiver doelpunt fabriceerden, dat wel genade vond, wonnen zij die dag de pot. Verdiend, want ze namen op het keiharde veld meer risico dan wij en onze geschiedenis bewijst het harde velden hebben ons nooit gelegen. We zijn meer modder mannetjes. Tegen P.S.V. behaalden we een draw (11). Weer was het een betonvloer waarop gespeeld moest worden en weer kwamen we niet aan onze trek. Onze forwards kregen kan sen om te likkebaarden, maar als het niet wil, of in de ster ren staat, dat het niet mag, pak dan maar in met je stalletje en breng je karretje maar naar huis. P.S.V. speelde net voetbal, maar heeft het Hoogerman niet lastig gemaakt. Een reuze fout van Swart treuzelen en uiteindelijk verkeerd afspelen van de bal werd de oorzaak van een corner op ons doel. Pronk kopte de bal uit ons doelgebied, maar pre cies voor de voeten van de vrijstaande Van der Kuil, die het ronde ding ineens op zijn schoen nam. In negen van de tien gevallen een kansloos geval, maar nu verdween de knikker precies langs de paal in ons net. Diep in de tweede helft maakte Cees Groot met veel pijn gelijk en daar is het bij gebleven. P.S.V. was er tevreden mee en wij uiteinde lijk ook, want we hadden de punten al afgeschreven. Opstelling: Hoogerman, Smit, Ouderland, Schaaphok, Pronk, Muller, Swart, H. Groot, C. Groot, Prins, Petersen. Tegen Fortuna speelde Prins niet mee en tegen P.S.V. moest Keizer verstek laten gaan. Ajax 2 staat eveneens op de tweede plaats. Het laatste wapenfeit was een dikke zege op Veendam 2. N.A.C. 2 heeft de leiding maar één match meer gespeeld. De concurrenten zijn verder nog D.W.S. 2, Sparta 2 en Blauw-Wit 2. Ook in deze afdeling dus spanning genoeg en wie met de ere-palm zal gaan strijken is nog een gesloten boek. Play-up, mak kers! Tot slot nog even iets recht zetten. In het „Ajax-Nieuws" van november 1.1. hebben we u mee genomen naar een interview. Een interview met de heer Bodnar van Sparta. Het verhaal stond te lezen in een Rot terdams dagblad. Zoals bekend, werden in dit vraaggesprek aan het adres van Co Prins enige „vriendelijkheden" ge lanceerd, die ons naar de schrijfmachine deden grijpen. Als schrijver van het door ons gewraakte artikel noemden wij de heer Bart in 't Hout. Een jammerlijk misverstand was daar de oorzaak van. Niet de heer In 't Hout, sportredacteur van genoemd blad, schreef het artikel, doch een redacteur, die zich gemeenlijk niet met sport bezig houdt. Het laatste ontleenden we aan correspondentie tussen Sparta en de sportredactie van ge noemd blad. Uiteraard deed Sparta ons een copy toekomen. Over „sport in geschrift" gesproken. Commentaar lijkt ons verder overbodig. Aan de heer In 't Hout onze welgemeende excuses. BROWN Voor al uw kantoorartikelen en boeken naar Sumatrastraat 48, Amsterdam-O., Tel. 57427 Verzorging van abonnementen op alle binnen- en buitenlandse tijdschriften Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h J. NORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions V Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5