Jaarwisseling Het werd een gezellige middag, opgesierd met chocolade en andere herrie zonder herrie. Familie Boudrie had voor de nodige ingrediënten gezorgd (in overleg met de penning meester) en meneer Albert had zich ook niet onbetuigd gelaten. Doet ie trouwens ieder jaar. Sint en zijn schild knaap hebben ook wel een ruggesteuntje (financieel) nodig. De grote Piet Paternotte had voor attracties gezorgd en onbezoldigd pianist Verburg beroerde het klavier. Piet en hij doen dat ieder jaar voor St. Nicolaas zijn baard. Hulde, mannen! Natuurlijk waren de Sint en Sonny boy present. De ouwe-baas, wat de tongriem betreft, was best op dreef en Piet deed gelijk een vendel- (geen zwendel) zwaaier roe rende dingen met een gard. Al bij al een leuke middag en aan hen, die medehielpen het feest te doen slagen, de har telijke dank van het bestuur. De jaarlijkse kienavond, met medewerking van vele milde gevers door de Clubavond Commissie weer keurig opgetuigd, was als van ouds een Ajax-familiefeestje. De Raad van Vijf zonder dure Prins en zonder dure kloffies, had een prijzen tafel gedekt, waar de ongebraden hazen, konijnen en ander ongedierte afrolden. De Schiedamse flessen hadden geen kans, want die waren heel taktisch in het midden opgesteld. Behalve een flesje druivensap van een bekend merk (neen, we maken geen reklame!), maar dat mocht de pret niet drukken. Cor la Fleur, omroeper van de kiennummers, deed het eerlijk had u anders verwacht? zodat de recht matige eigenaars bij het scheiden van de markt de winst onder de arm konden nemen. Naar verluidt moet een milde gever zijn eigen gave gewonnen hebben, 't Lijkt ons roddel. Een grote pluim voor de jongens van de clubavonden vin den we hier wel op zijn plaats. Hoe zij het ieder jaar maar weer versieren is ons niet recht duidelijk. Het moeten aards- bedelaars zijn. Een stel, dat mevrouw Mies Bouwman naar Daar het ondoenlijk is alle Nieuwjaarswensen te beant woorden zegt het bestuur langs deze weg hartelijk dank voor de betoonde belangstelling, en wenst leden, donateurs en vele vrienden een in alle opzichten goed en gezond 1963. de kroon steekt. Nu die naam valt, nog even terug naar ,,Het Dorp". Het was voor ons Ajacieden een keine ver rassing toen, zo tegen het middernachtelijk uur, na de Kon. H.F.C., voorzitter Jan, vergezeld van Co Prins, het podium opwandelde. In de enorm grote geldstroom, die later los brak, waren het slechts een paar spatten, die Jan en Co, namens Ajax, de contractspelers en het sehaduw-elftal mevrouw Bouwman ter hand stelden, maar het idee, „Ajax was er bij", vonden we prettig. Nu nog even een paar trappen tegen de bruine knikker. Eerst een diepe buiging voor Rotterdam. Feijenoord doet het voor de Europa-beker prima. Niemand kan het ontken nen. De tweede ronde overleven is een prestatie van de eerste orde. Uiteraard kunnen we er over oordelen. In de twee pogingen die we mochten wagen haalden we het niet. Lang niet. Vooral de tweede poging was een mislukking tot en met. De amateurclub Frederikshaven deed ons de das om. Feijenoord heeft moeilijker klippen omzeild. En nu gaat het dan tegen Reims. As u het ons vraagt: we houden het op de Rotterdammers. Hopelijk kunnen we, evenals na de glorieuze zege op Vasas, een gelukstelegram sturen. Rot terdammers, houdt de eer van ons vaderlandse voetbal hoog. Good luck! D.O.S. is de z.g. herfstkampioen geworden. Knap werk van de Utrechters, die vermoedelijk bij de aanvang van de competitie deze hoge plaats als een illusie beschouwd zullen Spelmoment uit de match AJAX—P.S.V. 1 -1 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 3