AJAX—D.O.S. 2-1 Peet Petersen komt te laat uit de mist opduiken. De D.O.S.-doelman heeft de bal al weggestompt TVt blad is iets later dan u mocht verwachten. Kerstdrukte, U kerstvakantie, weinig voetbal etc. is daar de oorzaak van. Sorry, vrienden, maar eind januari hopen we weer op tijd te zijn. Op het moment, dat we deze regels uit onze machine halen, ziet het er niet naar uit, dat we spoedig weer achter de bal aan gaan. IJs bij koeken en sneeuw bij balen. 1962 neemt koud en bleek afscheid. Hopelijk brengt '63 veel warmte mee. Blauwbekken op de tribune is ook niet alles. Mochten we t.z.t. gaan verbouwen, dan, als het even kan, verwarmingsbuizen voor de staande en zittende man (ook vrouw). Voor het volgend jaar moet u er maar niet op rekenen. Nu we het toch over 1963 hebben: allemaal een in alle opzichten gelukkig en vooral gezond nieuw jaar. Succes in zaken, veel opslag en dikke tantièmes. Dank u! Als u niet op de Alg. Vergadering was, hebt u het in de dagbladen kunnen lezen. De Ajax-ledenraad is geboren. Op 18 december '62 zag deze raad het levenslicht. Een dikke drie uur hebben we er over gedebatteerd. We, dat waren, houdt u vast, zegge en schrijve zes en vijftig we hebben het maar voluit geschreven werkende leden en een handvol donateurs. De Commissie van Onderzoek, bestaande uit de heren mr. dr. Cats, De Jongh, Desmit, Geudeker, H. Timman, Volkers en Westerik had het voorstel uitgeplozen en voor ons op papier gezet. De heer G. de Jongh trad op als speaker en zette op zijn bekende rustige manier het voorstel uiteen. Uiteraard ging men in debat en voerden uit de vergadering de volgende heren het woord: ir. Lambregts (speciaal uit Breda overgekomen), P. van Reenen (Utrecht), Jan de Wit (gewapend met lijvig document, waaraan veel tijd en moeite besteed), G. Blössmann, D. Schalm, J. Potharst, Th. Timman, J. Elzenga, H. Smit, De Bruyn en natuurlijk voorzitter Melchers. Van de Commissie kwamen naast de heer De Jongh, de heren Volkers, Desmit, Geudeker, H. Tim man en mr. Cats voor de microfoon. Alles ging op zeer prettige wijze en toen het laatste woord was gevallen voor- en tegenstanders hadden van de heer Melchers alle tijd gekregen kon er gestemd worden. Uitslag 52 leden vóór en 4 leden tegen. De heer Desmit stelde zich verder niet meer beschikbaar voor de commissie en ook de heer De Jongh deelde mede, dat hem de tijd ontbrak. De eerste bleek niet te vermurwen, zodat het nodig was een opvolger te benoemen. De heer Theo Timman was bereid en de heer De Jongh zegde toe te blijven assisteren onder restrictie. Deze commissie gaat de zaak nu goed op poten zetten, d.w.z. het reglement onder handen nemen en t.z.t. wordt er een vergadering uitgeschreven, waarbij u beslist aanwezig moet zijn. Dan zullen zeven wijze mannen u vertellen hoe voort aan de vork aan of in de steel zit en moet u stemmen over drie en dertig (misschien wordt het aantal kleiner) kies mannen. U als clever man kan, neen moet er bij zijn. Want voortaan is het zo, dat de door u gekozen kiesmannen tij dens de Algemene Vergadering drie en dertig (of minder) vingers in de dan te bakken taart hebben. Tussen twee haakjes, we geloven niet dat u er veel interesse voor heeft, want als u niet eens de moeite neemt naar zo'n belangrijke vergadering te komen als die van achttien december, wel, dan zal uw belangstelling naar een vergadering zonder bloed aan de paal wel helemaal' nul komma nul zijn. Tot zover de mijlpaal ledenraad in de Ajax-geschiedenis. Dat het een goede mijlpaal moge zijn. Sinterklaas hebben we gevierd. Zoals te doen gebruike lijk met de Ajax-jeugd. In ons stadion. Tegenwoordig doen we het alleen maar met de B-juniores en welpen. De A- juniores zijn de 5 december-schoenen al te veel ontgroeid. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2