MELCHERS OLIFANT JENEVER Dó borrel voor Ajacledenï Van onze amateur-elftallen Kienavond 1962 Leden en donateurs, opgelet Alle wedstrijden van 25 november, 9 en 16 december werden afgelast. Tijdens de wintermaanden is dit een jaar lijks terugkerend euvel. Alleen op 2 december vond het wedstrijdprogramma doorgang. Ajax 3, zonder mid-voor Ger Worst en kanthalf Theo van Haarlem, die beiden reeds enige tijd met succes in ons tweede elftal, als amateurs, bij de semi-profs opereren, kwam tegen Elinkwijk 3, op ons veld, niet verder dan een draw, 11. De Elinkwijkers, die momenteel de tweede plaats op de ranglijst bezetten achter ons team, zaten fel op de bal en gaven onze jongens weinig gelegenheid in hun gewone spel te geraken. Zij namen zelfs de leiding, zodat de rust met een 10 voorsprong voor de Zuilenaren inging. Rechtsbin nen Goüdsmit had een blessure opgelopen en werd ver vangen door Van Overeem, die nu rechtshalf ging spelen, terwijl Wiebes de mid-voorplaats innam. Deze, door leider Blomvliet in overleg met de overige E.C.-leden genomen beslissing, bleek succesvol te zijn. Arie van Overeem, nog met een wedstrijd in de benen van het vijfde elftal, voelde zich op de half-plaats goed thuis, terwijl Henk Wiebes, na ongeveer twintig minuten spelen in de tweede helft, met een harde schuiver via de handen van de Elinkwijk-keeper de verdiende gelijkmaker scoorde 11, hetwelk tevens de eindstand werd. Ajax 4 boekte bij D.W.S. een fraaie 32 overwinning, na met half-time met 20 te hebben achtergestaan. E.C.-lid Been vertelde ons o.m., dat Wim Meester zijn doel meester lijk verdedigde, Cor v. d. Wal een zeer goede full-back- partij ten beste gaf en dat Frits v. d. Valk de beste man van het veld was. Meer nieuws hierover leest u in capitano Roberto Dukker's commentaar. Ajax 5 had tegen Swift 2 aan de Middenweg bepaald een off-day. Misschien speelde het vrij harde veld de onzen par ten. De jongens van het Olympiaplein hadden er blijkbaar minder last van, want zij demonstreerden een frisse partij voetbal, waarbij vooral na de rust, het nauwkeuriger plaat sen tot uiting kwam. Bij de thee keken Frans Grootenboer en zijn mannen reeds tegen een 10 achterstand aan. Spoe dig daarna werd het zelfs, in hoofdzaak door dekkings- fouten, 04, waarna Wim Heisterkamp kort voor tijd met een mooie kopbal de eer redde, 14. We zullen maar zeg gen, kop op mannen, next time better. Ajax 6, bovenaan staande, verloor thuis in een spannende match met 21 van runner-up A.F.C. 4. Met de rust was de stand reeds 01 in het voordeel van de Reds. Joop v .d. Toorren vertelt u verdere bijzonderheden in zijn verslag elders in dit blad. Nog even iets over de training. De elftallen-commissie zou gaarne zien, dat de oefen-avonden, ook in de winter maanden, als de weersomstandigheden minder fraai zijn, drukker bezocht werden. Gedurende de ziekte van trainer Van der Veen is de belangstelling, zelfs van ons eerste amateur-elftal, afgenomen. Dit is volkomen fout. Een speler die in het geheel niet of weinig traint, is natuurlijk nooit zo fit als degene die regelmatig onze oefenavonden bezoekt. Er is door de elftallen-commissie bij het bestuur een voorstel ingediend, om in het belang van onze spelers de vrije avond van trainer Van der Veen (donderdag) te ver anderen in vrijdagavond. Wij hebben goede hoop, dat hier op gunstig zal worden beschikt en vertrouwen dat mede daardoor de belangstelling voor de training weer zal worden als vanouds. W. F. SCHOEVAART Ja, op 21 december j.l. was het weer zover.Kienen. Om prachtige prijzen!! Van de traditionele avonden heb ik, door de jaren heen, deze kienavond altijd de meest geslaagde van al onze feestelijke bijeenkomsten gevonden. Alhoewel ik hier direct aan moet toevoegen, dat ik het dit jaar niet zó goed bezet vond. Oh zeker, er was voldoende belangstelling, maar het is wel eens drukker geweest. Gaarne herhalen wij hier nog eens de woorden van „Hulde" voor hen, die voor het slagen van deze „kienerij" zoveel werk verzetten; de clubavond-commissie èn hun dames, Arie Zwang (ditmaal als gast) en niet te vergeten onze vriend Asbeek Brusse, die door het beschikbaar stellen van prachtige (hoofd-)prijzen een enorme steun betekent. Bovendien vergastte hij dit jaar bestuurs- en alle commis sieleden op een heerlijke schepping van de banketbakker. Mijnheer Asbeek, het was geweldig. Nogmaals zeer harte lijk dank voor alles! Ook de andere gevers en geefsters onze oprechte dank voor hun fraaie geschenken. We hopen volgend jaar weer op u te mogen rekenen. Bij voorbaatu weet het! Speaker La Fleur hield de spanning er geducht in. Maar als je dan zoals Jan Melchers eindelijk je kaart vol hebt en je wint dan je eigen fles „Olifant"-jenever Of je zit in de eerste ronde eindeloos te wachten op no. 46 en je valt niet in de prijzen. Maar als eerste nummer van de tweede serie roept La Fleur. „46!!" Kijk, dat zijn zo van die dingen Alles bij elkaar was het weer gezellig en zoals gezegd: spannend. Daarom gaarne: tot volgend jaar!! T. M. Voor de wedstrijd tegen Feijenoord zijn alleen de diploma's tweede helft seizoen 1962/63 geldig. Op het oude diploma wordt beslist geen toegang verleend! HET BESTUUR N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 11