Open brief aan hef besfuur der A.F.C. „Ajax" VARIA MIJNE HEREN, Met teleurstelling en verbazing las ik in de Volkscourant van Vrijdag 24 november j.l. een uitgebreide beschouwing over plannen tot vergroting van ons Ajax-Stadion. Met teleurstelling, omdat ondanks dat dit jaar twee Alge mene Vergaderingen gehouden zijn en ondanks dat wij een eigen Ajaxkrant bezitten, met geen woord mededeling over uitbreidingsplannen aan de leden is gedaan. Dit heeft zo iets van „leden, wij- verachten u". Het leuke rubriekje van BROWN, „Gaarne even uw aan dacht", waarin ons wel verteld werd over een opgeschilderd scorebord en een hek, dat aan erosie bezwijkt, maar dat totaal niets zegt over de hierboven genoemde plannen, is dus niets meer dan een journalistieke fopspeen. Tot zover mijn teleurstelling. Verbaasd ben ik over de plannen tot uitbreiding op zich zelf. Aan de recente historie kan men geen argumenten ont lenen, om de noodzaak van uitbreiding aan te tonen. Wel is het gelukkig in het algemeen gezellig vol, maar om „uitverkochte huizen" te tellen, heeft men aan de vingers van één hand ruim voldoende. Onder deze omstandigheden één a twee miljoen gulden, die we grotendeels zullen moeten lenen, uit te geven, lijkt mij onnodig en onwijs! De besturen van onze club hebben in het verleden een voorzichtig beleid gevoerd, met het resultaat, dat we een eigen onbelast Stadion bezitten en een ruime kas. Laat ook dit bestuur op deze voorzichtige koers verder varen. In ieder geval zie ik gaarne van het bestuur een toe zegging tegemoet, dat zij, vóór dat verdere stappen worden ondernomen, de leden middels een Algemene Vergadering in de gelegenheid zal stellen zich uit te spreken, zoals dat door het toenmalige bestuur ook is gedaan, vóór dat met de bouw van ons huidige Stadion werd begonnen. A. L. DESMIT Geachte heer Desmit Ons antwoord kan kort zijn. Ook wij hebben met verbazing de Volkscourant" van 24 novem ber gelezen. Hoe genoemd blad aan het verhaal komt weten we echt niet. Dat er ondanks twee Algemene Vergaderingen niet over uitbreiding is gesproken ligt voor de hand. Daarover direct meer. Het „leden, wij verachten u" gaat beslist niet op, want de ruim vier jaren, dat we deel uitmaken van het hoogste college, hebben we die slagzin nog nooit achter de groene tafel gehoord en wees gerust heer Desmit, zullen we ook nooit horen. Wat die journalistieke fopspeen betreft: de hedendaagse gezondheidsleer houdt zich niet meer bezig met spenen, dat is uit de tijd en dus van ons geen fopspenen, maar klare taal. Op de voorgrond: het huidige Ajax-bestuur doet niets, als er bedragen van vier cijfers uitgegeven moeten worden, zonder overleg met de Financiële Commissie. Dat had gij kunnen weten. Het devies van ons college is zuinigheid voor alles". Potverteren is er beslist niet bij. Kan er ook beslist niet bij zijn. De cijfers van de laatste vier jaren liegen er niet om. Sterker, zijn er het bewijs van. En wat nu die uitbreiding betreft: Natuurlijk is er bij ons sprake van. Het hedendaagse voetbal stelt andere eisen, dan onze onvol- Linnaeusstraat 56 Sarphaiipark 48 Haarlemmerdijk 145 prezen amateurtijd. Service moet er zijn en de accommodatie up to date. Dat lijkt ons duidelijk. Wat ligt er dan op de weg van een goed bestuur? Mogelijkheden onderzoeken! Financiële- en bouwmogelijkheden! Ook dat lijkt ons duidelijk. Dat wordt gedaan, oncjcr aanvoering van voorzitter Melchers. En neem het van ons aan, heer Desmit, dat is geen peuleschil. Kost een zee van tijd en voor iemand, die zijn dagelijkse bezigheden heeft, praktisch niet te doen. De heer Melchers doet het wel en neem ook van ons aan, dat hij het met verstand en overleg doet. En, geachte heer Desmit, misschien doet hij al dat werk: besprekingen met instanties etc. etc., voor nul komma niemendal. Want als alle mogelijkheden zijn onderzocht, als alles is nagelopen en nagegaan, als het dan zittend bestuur beslagen op het ijs komt, dan staat datzelfde be stuur voor een muur. En die muur heet Financiële Commissie. Is die muur genomen, dan komt de volgende en die heet Algemene Vergadering. Vertrouw op ons, heer Desmit, er komt geen ver bouwing plus lichtinstallatie, verbouwing zonder lichtinstallatie of lichtinstallatie zonder meer, zonder toestemming van de algemene vergadering. Voor de goede orde: dit antwoord heb ik u gegeven namens het bestuur. BROWN Oud-clubgenoot Wim de Bois zond uitgebreid schrijven, waaruit genoteerd, dat het Wim en echtgenote goed gaat. Alle Ajax-vrienden beste wensen voor 1963. Ingesloten aan getroffen bijdrage „Herdenking Jack Reynolds". Hartelijk dank Wim en „all the best" voor 1963. De heer J. C. Blössmann, afdeling „oudste leden", zond aan bestuur volgend schrijven: „Wederom is er een jaar verlopen en wederom vind ik aanleiding het bestuur te bedanken voor de stipte en belangeloze vervulling van de werkzaamheden ten dienste van Ajax. In het bijzonder ben ik ook de nieuwe leden van het bestuur erkentelijk, omdat zij, zover ik kan beoordelen, blijk hebben gegeven van een juiste opvatting van hun taak. Moge het u allen gegeven zijn ook in het komende jaar op dezelfde wijze door te gaan, opdat Ajax blijve groeien en bloeien." De heer Blössmann onze dank voor prettige woorden. Ook Ere-voorzitter M. Koolhaas deed het bestuur een schrijven toekomen, waarin beste wensen voor ons allen en het uitgesproken verlangen, spoedig weer in ons midden te verschijnen. Aan Marius en echtgenote een gelukkig en voorspoedig 1963. Hopen hem zo spoedig mogelijk op zijn vertrouwde plaats Ere-tribune te mogen begroeten. BROWN Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 10