Op de tribune Klinkenberg v. d. Yelde's 0, kom er es kijken WARMTE-TEGHMIEK Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat 56 Sarphatipark 48 Haarlemmerdijk 145 Cabaretiers zouden er zonder twijfel mee gebaat zijn de reacties van het publiek op een voetbaltribune eens door middel van een aantal draagbare bandrecorders te laten vastleggen, omdat deze een welhaast onuitputtelijke bron van humor en originaliteit be vatten. En zeker in een stad als Amsterdam, want onze beminde stad genoten bezitten om de een of andere onnaspeurlijke reden de heerlijke eigenschap tal van situaties op een uiterst rake en vaak humoristische wijze te typeren. Henk Groot b.v., onze rechtsbinnen, moet er zich dan ook maar niet over verwonderen, dat men hem op de staantribune de „goud vis" noemt. Henk kent de Amsterdammers nu zo langzamerhand wel en hij zal er alleen maar smakelijk om lachen. Sjaak Swart werd door een vrouw op de open zittribune eens betiteld als Rudolf Valentino, een in de twintiger jaren bekende filmster, die vanwege zijn uitgesproken mannelijke schoonheid door veel vrouwen bemind werd. Toen hij na een veelbewogen leven overleed, waren er honderden vrouwen kapot van verdriet. Enige jaren terug, tijdens een wedstrijd tussen het Amsterdams elftal en Real Madrid in het Olympisch Stadion, verliet de snelle Gento het veld wegens een blessure. Een Amsterdammer, die Gento's snelheid in direct verband bracht met een auto, reageerde met te zeggen: „Zijn versnellingsbak is zeker stuk." En toen Coen Moulijn tijdens een interlandwedstrijd na een luste loze peride plotseling weer ging lopen, schreeuwde iemand vanaf de Marathon-paddockplaatsen hem toe: „Hé Coen, loop vooral niet te ver, want je moet dat hele stuk weer terug." De man die dit riep, zal wel een in Amsterdam geboren Rotterdammer zijn geweest. Donald Feldmann, die thans de kleuren van A.D.O. verdedigt, had van die momenten, dat hij met de bal langs de lijn bleef lopen en de afmetingen van het terrein totaal vergat. Het is zelfs meerdere malen voorgekomen, dat hij pas enige meters voorbij de cornervlag in de hoek van het 'veld tot stilstand kwam. Deze situatie moet een Amsterdammer op de staantribune aan de stadszijde eens aanleiding gegeven hebben aan de suppoost bij het hek tussen de overdekte en de staantribune te vragen: „As ie nou voortaan weer zo ver loopt, doe jij dan vast het hek open, want voor mij wil die jongen de Middenweg op met de bal." Is het eigenlijk niet heerlijk om in Amsterdam te wonen en ge woon maar te luisteren naar hetgeen Amsterdammers zich laten ontvallen? Want dan gaat u pas echt van deze stad houden! J. H. H. voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 Ajax heeft twee derby-klippen op de hoge voetbalzee goed omzeild al kon 't niet tippen aan zijn spel te Enschede. Na 30 op de rivalen van 't Olympisch Stadion, wist 't een 50 te bepalen die 't in Noord behalen kon. Dat dit zachte eitjes waren is iets dat niet ik beweer. Ik vind, punten te vergaren in een plaatselijke sfeer (alle punten nota bene) duivels lastig, door het feit dat heel sterk blijft medespelen: Plaats'lijke Rivaliteit! Daardoor wordt zo'n derby zelden wat men 'n mooie wedstrijd noemt. Veel te veel laat men zich gelden, telkens als gevaar opdoemt. En u weet, als wordt getrokken aan de noodrem, men ontwaart heel gauw builen, breuken, brokken; trein raast voort in volle vaart In drie matches ondertussen: Score: VEERTIEN goals tegen NUL. Het élan, schier niet te blussen. Maar hiérvan heeft óók benul 't Stichtse D.O.S. dat kwam bewijzen dat 't niet zo maar ging op kop, doch nü niet viel in de prijzen; eervol (21) kreeg het klop. Door die zege te behalen viel de laatste hindernis. Mede door een verder falen van Van Miert-consorten is Ajax weer on top warempel (naar mijn smaak nog iets te vroeg) maar wat wil men, 't is november; dit zegt insiders genoeg. Ajax, b 1 ij f je in die vor-rum Maar da's haast onmogelijk naar mijn mening, want 't loopt stor-rum! En wie zal het hogelijk straks verbazen als na Vasas Faij noord niet een duit gaat doen in het zakje tóch, jij Ajax wordtwat rijmt er nu op „doen"? Ssstt! zet wel maar vast je schoen Vol-verwachting-klopt-ons-hart zondag 25-ll-'62. B. S. LE MARCHÉ 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8