m eer voor de speler, die wordt gekozen èn voor de club. Een zienswijze, waar, bij ons, niet aan te tornen valt. Natuurlijk is er iets veranderd, speelt geld een grote rol, maar de eer blijft en daarom hopen wij, dat het voorstel van voorzitter Melchers zie elders in dit blad wordt aangenomen. Al bij al, onze jongens deden het best en er is aan de lange lijst Ajax-internationals weer een indrukwekkend cijfer toegevoegd. Bij gelegenheid gaan we eens tellen. De grote strijd tegen oer-oude tegenstander Blauw-Wit is wel spannend maar beslist niet groots geworden. Er werd vinnig gespeeld, daar niet van, doch fraai spel was er niet bij. Harde tackles waren aan de orde van de dag en dan is mooi spel een artikel, dat zwak in de markt ligt. Waarom dat harde spel tegenwoordig nodig is, is ons niet duidelijk. Veertig jaar geleden werd er ook niet zachtzinnig gespeeld, ook toen liepen er jongens, die van wanten wisten, maar wat we de laatste jaren voorgeschoteld krijgen, begint toch echt naar te worden. Dat de ware voetballiefhebber vol daan naar huis gaat wil er bij ons niet in. Hij heeft goede staaltjes voetbal gezien, soms mooie goals zien maken, doch komt qua voetbalgenot in de verste verte niet aan zijn trek. Aanslagen op gezondheid en welzijn ziet hij bij de vleet èn, daar komt hij beslist niet voor. Er moet iets aan gedaan worden, daar zijn we het allemaal over eens maar wat? Een knappe jongen, die een goede oplossing weet! Blauw-Wit verloor. Met 30. Naar onze mening geflat teerd, omdat we beslist niet zo heel veel beter speelden. Hoogerman, die hoe langer hoe beter gaat draaien, heeft genoeg te doen gehad, doch Bertus hield er alles uit. Col lega Van Heeswijk moest driemaal naar het net, hoofd zakelijk door fouten van zijn medespelers. Vooral het twee de doelpunt, een zeer raar geval, kon hij op zijn spil af schrijven. De eerste goal, een fraaie kopbal van Henk Groot, die ook het tweede doelpunt op zijn naam schreef, kwam door een blunder van zijn rechtsback. Co Prins nam num mer drie voor zijn rekening. Een keihard schot uit een on mogelijke hoek gelost, dat de uit balans gebrachte Van Heeswijk geen enkele kans bood. Het bleef bij drie goals. We konden tevreden zijn, maar als „grote strijd" was de match een mislukking. Piet Keizer hield er een kneusje aan over, scheurtje in zijn schouderblad, zodat Piet voorlopig aan de kant mag zitten. Opstelling: Hoogerman, Smit, Ouderland, Schaaphok (naar onze mening weer de grote man), Pronk, Muller, Swart, H. Groot, Keizer, Prins en Petersen. Allen hebben zeer hard gewerkt, zowel verdediging als aanval, waarbij het goede spel van Muller en Henk Groot opviel. Co Prins, de grote animator, was weer de man, die de klappen kreeg. Bij de Volewijckers werd het „gevonden eten". De Over 't Y-ers zijn er totaal uit. Gewoonweg ontredderd en dat is een kwaad nummer. Doordat Piet Keizer veel last van zijn blessure ondervond, draaide onze aanval niet op volle toe ren, waarbij de snelle score in het eerste kwartier er niet toe bijdroeg er een waar voetbalfeestje van te maken. Vijf maal moest Van Hilten zich naar de staantribune wenden. Altijd een trieste gang voor een doelman. Keizer, Groot, Swart en Prins waren daar debet aan. Enfin, we waren twee punten rijker en daar is dan alles mee gezegd. De groenwitten zullen het heel moeilijk krijgen. Sterkte mak kers! Opstelling: als tegen Blauw-Wit. Zondag j.l. ging het tegen koploper D.O.S., dat dit seizoen vriend en vijand beslist heeft verrast. Met twee punten voorsprong op de te ontmoeten rivaal is altijd een tamelijk geruststellend idee. Je kunt verliezen, en dan is er nog geen man overboord, maar ga je met de winst strijken, wel, dan zit je voorlopig op satijn, 't Is verliezen geworden; voor D.O.S. dus geen satijn. Dat het er op ons veld erg satijnig aan toe is gegaan, kunnen we niet beweren. Het „mag-ik- even-passeren" was door de schrijver van het stuk niet in het draaiboek verwerkt. De stevige slinger, nette en minder nette wel, waarvan we dan ook weer volop konden genie ten. De voetbalvrienden op de tribune vonden dat erg aan stekelijk werken en gingen kijken of er in hun naaste om geving nog lieden zaten, die in boksen iets hadden gepres teerd. Er waren er een paar. Een kniesoor, die daar over valt. Dat zijn nu eenmaal van die bezigheden, die bij de entree prijzen zijn inbegrepen. En bovendien: het is zondag, als u door hebt, wat wij bedoelen. Neen? Nou, dan houd je rust of je beoefent sport. En boksen is ook sport! Zoals u weet: Ouderland en zijn mannen wonnen met 21. D.O.S. heeft er heel veel aan gedaan, om dat te voor komen. De Utrechtse verdediging is een hecht bolwerk, dat alleen met snelheid te nemen valt. De hele voorhoede is rap en gevaarlijk, laat geen ogenblik af en loert, met Van tm////A Nederland - Zwitserland 3-1 In het Olympisch Stadion waar „Bergen en Dalen elkander ontmoetten" werd Henk Groot vele malen door een Zwitser vakkundig af geschermd. Bovenstaande foto geeft een duidelijk beeld. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5