ff tffll lil Een zekere heer Bart in 't Hout heeft getracht, middels een Rotterdams dagblad, tussen de AjaxSparta- vriendschapsbanden zand te strooien, 't Is niet gelukt, om dat we helder genoeg zijn, bokken van schapen te kunnen onderscheiden. Genoemde heer, die zich blijkbaar met „sport in geschrift" bezig houdt, kwam op het lumineuze idee, zich met een interview te gaan occuperen. Als slacht offer (zoals later bleek) koos hij een buitenlander! De heer Bodnar van Sparta. Dat was „big stuff" èn er zat sensatie in. Clever bekeken! Hij liet de geïnterviewde, die in ons land gastvrijheid geniet, vertellen, hoe hij, de Hongaarse gast dus, over het Nederlandse voetbal denkt. Een hoge school-idee, en zelfs een zeer „origineel" idee, maar minder origineel, zelfs zeer onbeleefd, waren de woorden, die deze „Sport-Bard" („Bard" zanger bij de oude Gal liërs het slachtoffer in de mond legde. Die woorden, geadresseerd aan Co Prins, waren nogal gepeperd, of, om er een Hongaars tintje aan te geven, nogal ge-pimentos- seerd. Piment of Pimentos is n.l. een ander woord voor Paprika, een vrucht van het „capsicum"-geslacht, niet te verwarren met „kapsones". De heer Bodnar vindt (volgens de schrijver van het artikel dan altijd), dat bovenvermelde Ajax-speler niet op een voetbalveld thuis hoort. Een uit spraak, die er niet om liegt en voor een uitgewekene, die nog maar kort in ons land is, stoere taal. Laten we wel zijn! Maarhelaas voor de geestelijke vader van het interview, bleek er iets scheef te zitten. Uit een briefwisseling met Sparta uiteraard nam Ajax het verhaaltje niet kwam aan het licht, dat de heer Bodnar de door de penneridder opgetekende woorden niet had gezegd. Beng, daar lag het Appeliaanse meesterstuk van de heer In 't Hout! Totaal aan diggelen. Dat was niet leuk en ook niet leuk voor een heer uit Haarlem, die heel toevallig in een Haarlems dag blad ook een artikel over de heer Bodnar schreef enóók heel toevallig, een stuk uit heer In 't Hout's kunstgewrocht overnam. Zonder bronvermelding! Dat lijkt ons niet erg collegiaal, of beter gezegd, al te collegiaal!! Enige tijd ge leden lazen we in „Wielersport", dat een „Sport"-schrijver een artikel van een zeer bekend Belgisch journalist had overgenomen, letterlijk overgenomen èndoodleuk met eigen naam gesigneerd. Deze schrijver lijkt ons ook een man met „originele" ideetjes. Het zal u vermoedelijk niet be vreemden, dat de uitgevers van „Wielersport" voor deze heer geen interesse meer hebben. Onzes inziens een kloek besluit. Om naar het interview terug te gaan; een zeer groot vriend van onze vereniging, u weet wel, onze speciale vriend van de „Sportkroniek", deed over dit chapiter ook een duit in het zakje. Hij zal het niet doen! Hij deed het heel fijntjes, écht op zijn gestileerde manier. Hij riep n.l. heel hard (vet gedrukt) onder de titel „Bodnar zei iets hé, meneer de Hongaar, dat mag u niet zeggen, maar u hebt wel gelijk." En daar achteraan kwam nog: „het is niet wat Prins dóet, Si lillll! AJAX 2 - BLAUW WIT - De hypermoderne „balmasquébal" - een bal bezaait met sterren (de spelers zien er sterretjes van) - is op weg naar het Blauw Wit-doel. Peet Petersen is er vies van en Van Heeswijk wil hem wel (de bal) op de vuist nemen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 2