JEUGD Toto seizoen 1962-1963 rondom de JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Vergeet U vooral niet uw formulier in te leveren Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 wegens buitenspel, maar toen dezelfde speler de bal na een afgemeten voorzet van Tom Kamlag ineens op de „slof" nam, betekende dit niet alleen een prachtig doelpunt, maar ook de definitieve genadeslag voor de tegenpartij. Een mooie herfstmiddag. Veel vaders en moeders, waar onder 3 vaders, te weten de heren Aukema, Sacksioni sr. en Kamlag, die vroeger zelf een actief aandeel in de voet ballerij bij Ajax gehad hebben en goed spel van onze jongste Ajax-voetballers. Volgende keer iets van het tweede! C. B. A.S.V.K. 1—AJAX 1 Ons pittig eerste pupillen-elftal zocht haar heil in het begin al in snel, open spel door middel van aanvallen over de vleugels. Dit resulteerde in de tweede minuut reeds in een hard schot van Rob Vredebregt, dat echter vlak naast ging. De Ajax-druk werd hoe langer hoe sterker en toen onze midvoor, Harry Sacksioni jr., in een scrimmage de bal al vallend in het A.S.V.K.-doel schoot, betekende dit 01. Enkele aanvallen van A.S.V.K. werden bekwaam afgeremd door onze spil Henk Vredebregt. Opvallend was het ijverige spel van Ruud de Jong, die talrijke passes naar links en rechts van zijn voet liet komen. Onze jongens misten echter in deze wedstrijd het juiste richtingsgevoel, want achtereen volgens kwamen Henk Otter (2 x) en Harry Sacksioni jr. alleen voor het A.S.V.K.-doel, maar alle keren schoten zij naast of tegen de keeper op. Vlak voor de rust werd het nog 02 toen bij een voorzet van de uiterst snelle Tom Kamlag via het hoofd van een A.S.V.K.-speler de bal van richting werd veranderd en in de touwen belandde. Na de rust zagen we een direct snel opdringend A.S.V.K., maar onze achterhoede hield in deze periode het hoofd koel. Geleidelijk aan echter kwamen onze jongens terug en bezet ten zo het middenveld weer. Er was helaas geen doorkomen aan, want bij iedere Ajax-aanval waren steeds bij het doel minstens zeven A.S.V.K.-pupillen te vinden. Een prachtig schot van onze midvoor dat de roos trof, werd afgekeurd Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijden, die gespeeld zijn vanaf september 1.1. Ajax 1J.O.S. 1 80 Watergraafsmeer 1—Ajax 1 05 Zeeburgia 1Ajax 1 06 Ajax 1Amstel 1 61 Fit 1Ajax 1 18 A.S.V.K. 1—Ajax 1 0—3 Ajax 1Zeeburgia 1 52 D.J.K. 1Ajax 1 05 Totaalscore: 8 gesp., 9 gew., doelp. 464. De spelertjes, die hieraan hebben meegewerkt zijn: H. Vredenbregt, R. Vredenbregt, Th. v. d. Heyden, L. Boot, Poster, R. de Jong, M. Aukema, T. Kamlag, E. v. d. Vinden, H. Sacksioni, D. Óverweel en Otten. U ziet, ook bij deze jongens zijn al bekende namen, waar we later nog wel meer van zullen horen. Ajax 2J.O.S. 2 10 Watergraafsmeer 2Ajax 2 11 Zeeburgia 2Ajax 2 25 Ajax 2Amstel 2 11 Fit 2—Ajax 2 0—6 A.S.V.K. 2—Ajax 2 0—3 Ajax 2Zeeburgia 2 61 D.J.K. 2Ajax 2 18 Totaalscore: 8 gesp., 6 gew., 2 gelijk, doelp. 316. Het resultaat is dus minder dan dat van het eerste, maar dit komt hoofdzakelijk doordat voor dit elftal 25 jongens staan ingeschreven en ze dus niet regelmatig met hetzelfde elftal spelen. C. KAMLAG 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 20