amateur-elftallen Van onze óók niet alles is. De tegenpartij was fout in haar schema. Allicht. En onze voorhoede was niet je dat van het. Misschien zou dat kunnen worden verklaard door het feit, dat de Zwitsers een sterke defensie hadden nou, enfin, we vinden het toch wel leuk dat de twee echte goals gescoord zijn door Ajacieden de heren worden bedankt! En nu maar na-kaarten! Maar Van Bessem had gelijk: geen geld geen Zwitsers. En de heer Schwartz vandaag géén „zwart"-kijker! VLOKKIE Ajax 3 versloeg 21 oktober j.l. Volendam 3, op ons hoofd- veld, met 21. Rob Bartelsman scoorde uit een voorzet van rechtsbuiten De Vries. Rust 10. Mid-voor Ger Worst deponeerde nummer twee in het net, toen de keeper der oranje-hemden de bal, na een hard schot, niet dadelijk on der controle kon krijgen, 20. Het enige tegenpunt ont stond uit een penalty, 21. In de uitwedstrijd tegen D.W.V. 2 verrichtte aanvalsleider Worst de hattrick. Deze score, 30, tevens de eindstand, was reeds met de rust verkregen. Onze jongens overklasten de geel-zwarten op alle fronten. Koghee speelde als rechts half uitstekend, evenals junior-spil Henny Cruyff, terwijl Arie de Wit en Jan Konings weer een gedegen back-partij vertolkten, met goalie Paternotte safe als de Nederlandsche Bank. Ajax 3De Spartaan 2 werd afgelast. Op 11 november fungeerde ons eerste amateur-team als sparring-partner van de eerste-klasser (amateur) Watergraafsmeer op haar ter rein. De uitslag werd 64 in ons voordeel. Na afloop be dankte een bestuurslid der gastheren ons voor de les. Op 18 november wonnen onze jongens, na een zeer span nend duel, met 10 van Blauw-Wit 3 op de bij velden van het Olympisch Stadion. Half speler Henk Wiebes smaakte het genoegen om, kort voor het einde, met een fraai schot zijn elftal aan de zege te helpen. E.C.-lid v. d. Pol was minder gelukkig, toen hij bij een sprong over de afrastering rond het Blauw-Wit-veld ver keerd terecht kwam en na onderzoek in het W.G. bleek, dat zijn arm uit de kom was. Wij wenseh hem, evenals trainer Van der Veen, die reeds enige weken met een zenuwontste king in de rug te bed ligt, van harte beterschap en hopen hen beiden spoedig weer fit and well aan het werk te zien. Ajax 4 speelde thuis gelijk tegen N.F.C. 2, 1—1. Deze uit slag gaf o.i. de verhouding goed weer. De zondag hierop volgend trok Celeritudo 2 te Utrecht aan het kortste eind. Het werd 32, doordat in de laatste minuten van de wed strijd rechtsbinnen Wilson de winnende goal scoorde. Van Donar 2 werd in een rommelige wedstrijd, geheel onnodig, met 21 op eigen veld verloren. Ajax 5 verloor de uitwedstrijd tegen Arsenal 2, voor namelijk door onvolledigheid, met 42. Tegen Madjoe 2, aan de Middenweg, ging het veel beter. Lnksbuiten De Haas doelpuntte uit een corner van rechtsbuiten Heisterkamp en opende hiermede de score. C. Bollen bracht met twee goals de stand op 31, waarna Hans de Man eveneens tweemaal het net vond, waarvan een keer vanaf de beruchte stip. Het einde kwam met 52 in ons voordeel. D.W.V. 5 forceerde een draw, 44, maar vervolgens moest Germaan 2 met 65 het onderspit delven, na met 52 te hebben voorgestaan. De na half-time als mid-voor gebom bardeerde Dick v. d. Berg had een groot aandeel in de zege. Ajax 6, fier aan de kop van de ranglijst, versloeg T.O.G. 3 met 20, waarna D.W.V. 4 (32) en Schellingwoude 2 (31) het kind van de rekening werden. Captain Joop v. d. Toorren vertelt hierover zelf meer in zijn verslagen in deze editie. Nog even dit: mocht een speler de wekelijkse circulaire, met het programma, alsmede de opstelling der elftallen, om welke reden dan ook, niet hebben ontvangen, laat hij dan even de secretaris der elftallen-commissie, de heer W. Bruynesteyn, bellen. Zijn telefoonnummer is: 55510. Is deze niet te bereiken, dan gaarne een der andere E.C.- leden. Dit ter voorkoming van onvolledige elftallen. Noteert u even de volgende telefoonnummers: A. R. Been (192311), H. H. Blomvliet (711746), H. v. d. Pol (135354), W. F. Schoevaart (39974). A. Boerkoel is telefonisch niet te bereiken. W. F. SCHOEVAART VAN HET ZESDE Zondag 11 november 1962 kwam D.W.V. 4 op bezoek. Dit team stond met 1 punt voorsprong aan de kop, maar had twee wedstrijden meer gespeeld. De eerste helft vlotte het bij ons niet zo goed. Ook al omdat D.W.V. stevig speelde, konden wij niet tot scoren komen. Onze gasten konden dit echter wel en zorgden er voor, dat wij met een 10 ach terstand konden gaan rusten. Na de thee weer hetzelfde spelletje. Wat wij ook probeerden, wij konden het D.W.V.- doel niet vinden. Totdat een tweede D.W.V.-treffer ons doel trof. Dit was al te bar. Opeens begon het bij ons beter te draaien en ongeveer 15 minuten later wist P. Pijlman uit een voorzet van R. Theunissen tegen te scoren (12). Onze aanvallen werden steeds beter en de D.W.V.-verdediging kreeg het al zwaarder. Door „hands" van één der D.W.V.- verdedigers kregen wij een penalty toegewezen, die door P. Pijlman werd benut, 22. De strijd was weer geheel open en met nog 10 minuten te spelen probeerden wij „door-te-rukken", zoals dat genoemd wordt. Zowaar wist J. Engelen een paar minuten voor tijd de winnende goal te scoren; uit een fraaie combinatie tikte hij de knikker in de goede hoek, 32. Kort daarna blies de scheidsrechter voor het einde en konden wij verheugd het veld verlaten. Na de overwinning op D.W.V. traden wij de zondag daar op (weer in een thuiswedstrijd) aan tegen Schelling woude 2. Door ziekte van K. Moos, J. Dalmeyer en de ge blesseerde G. Mossing-Holsteyn stonden wij met negen man. Gelukkig was de heer R. Been bereid om mee te spelen. Daarvoor nog hartelijk dank, heer Been. Wij startten dus met tien man. Van begin af werd er van beide kanten pittig gespeeld. Wij kregen de veldmeerderheid, ondanks onze numerieke minderheid. Na ongeveer een kwartier spelen kregen wij een vrije schop te nemen. J. Engelen nam hem zeer snel, plaatste naar de vrij gelopen G. Paulsen en vóór de onthutste Schellingwouders wisten wat er gebeurde, schoot hij de bal hard in de touwen. Tien minuten later wist J. Engelen zelf, op goed aangeven van R. Theunissen, Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 249859-249250-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 17