CO BERGMAN hem verwacht werd, is hiermede het Blauw-Wit-overwicht in de eerste helft verklaard. Na de thee kregen wij langzamerhand door iets meer vechtlust en betere conditie, vat op onze tegenstanders. De aanvallers, in het bijzonder Adri van Dijk en Dirk Kuiter, kwamen meer en meer los en goals moesten wel komen. Een handsgeval van de Bl.-Wit-stopper ontnam Adri een scoringskans. Henny Schipper zette de toegestane strafschop in een doelpunt om. Direct daarop liet Bertus Strijks een „droompass" van zijn voet vertrekken en Cor Peil, goed in het gat lopend, maakte er 20 van. Diezelfde Cor miste even later een „inblaasbal", door alle kracht achter zijn trap te plaatsen i.p.v. het bruine geval het doel in te lopen. Helaas, het spel werd harder, hoofdzakelijk door beïnvloe ding van buiten de lijnen, maar gelukkig bleven bij onze jongens de hersens overheersen. Tegen het einde trachtte BI.-Wit toch nog iets te forceren en moest de Ajax-achter- hoede alle zeilen bijzetten om tegen-scoren te voorkomen. Wij denken daarbij aan de magnifieke redding van Ronny Boomgaard bij een daverend schot van de alleen voor hem verschijnende Bl.-Wit-middenvoor. Vijftig seconden vóór het eindsignaal wist Bl.-Wit toch ons doel te vinden na een eindeloos schijnende serie missers van Ajax- en Bl.-Wit- spelers. De 12 uitslag was inderdaad de juiste verhouding. De Juniores Al speelden hun eerste wedstrijd voor de inter-regionale competitie tegen het Utrechtse H.M.S., Wij kunnen hierover zeer kort zijn: het was miserabel slecht. Iedere speler scheen zich voorgenomen te hebben de bal heel lang bij zich te houden, met het gevolg dat de fors maar zeer simpel spelende H.M.S.-ploeg steeds gelegenheid kreeg een lichaamsdeel achter de bal te krijgen. Bovendien bleek bij een deel der spelers de animo om werkelijk te spelen voor wat zij waard waren, geheel niet aanwezig. Zij schijnen niet te beseffen dat zij de „TOP" vertegenwoordi gen van het Ajax-jeugdvoetbal. Wat Ajax 1 betekent voor alle Ajacieden, betekent „Juniores Al" voor de jeugd. Het Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion hoogste junor es-elf tal van Ajax, om daarin te spelen, is iets waar tientallen jongens van dromen en er alles voor over zouden hebben om het zover te brengen. Wij vrezen echter, dat in deze Al enige knapen zijn die menen, dat zij té goed zijn om het zware werk te doen!! Het lijkt mij dan ook wel beter, deze jongens maar wat minder zware wedstrijden te laten spelen Voor de nieuwsgierigen wil ik nog vertel len dat we met 32 verloren! Juniores A2. Zij traden aan tegen D.C.G. 2. Met de wed strijd van de Al voor ogen, werd hier begonnen met fris van de lever te spelen en na twee knappe acties van Jo Bollen stonden wij alras met 20 voor. Vóór half-time echter kregen wij enige tegenslagen te incasseren. Eerst een tegenpunt en daarna moest Jo de Vries met een enkelblessure uitvallen, hetgeen een omzetting in de opstelling noodzakelijk maakte. De improvisatie van Honing spil en Ernst Bouman links-half was niet gelukkig, want in no-time was de score 42 in ons nadeel. Na deze spelers weer omgewisseld te hebben sloot het beter en mswm Spelmoment uit de wedstrijd Ajax Juniores B4 V.V.A. Juniores B1 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 9