JCUGD Klinkenberg v. d. Velde's rondom de WA RM TE- TECHNIEK door Henk Smit Door een misverstand is in ons vorig clubnieuws geen melding gemaakt van de verrichtingen de Juniores B be treffende. Dat is jammer, want de prestaties zijn toch zo, dat daar heus wel het een en ander over te vertellen valt. In de BI hebben we ook dit jaar weer een team van „standing". De B2 en B3 zitten „zwaar" ingedeeld, doch laten in de ontmoetingen tegen „grotere" tegenstanders regelmatig hun tanden zien. Tegen S.D.W. b.v., één van die zwaargewichten, werd 00 gespeeld. Keeper Ed de Jong en spil Grigoleit hadden een groot aandeel in dit goede resultaat van de B2. Evenzo was het met de B3 tegen D.W.G.-B1. Het werd hier 11, hetgeen ook zeer bevredigend is. De B4 tegen Zeeburgia 3 schoot er lustig op los. Zes maal werd het withemden-net getroffen, terwijl wij de zaak „achter" wisten dicht te houden. De B5 schijnt een van de teams te zijn die voor een kampioenschap voelt. Neem b.v. die uitslag tegen Zee burgia B5. Die was 83 in Ajax' voordeel, hetgeen er be slist niet om liegt. Van de B6 tenslotte nog iets over de ontmoeting tegen D.W.S. 4. Het werd voor onze jongens een 32 nederlaag. Verdiend, omdat de blauw-zwarten juist iets beter speel den. Merkwaardig genoeg echter ontstonden alle drie D.W.S.-doelpunten door blunders van onze achterhoede. Men vergat b.v. gewoon eens de bal weg te trappen; de volgende keer dook de Ajax-goalie over de bal heen, enz. ónze goals waren juist van prima kwaliteit, zowel van Freek Post als van Piet Loois. Jammer jongens, de vol gende keer beter. Nog dit: Praat nooit over het slechte spel van een medespeler in het bijzijn van die speler. Probeer echter juist door extra je best te doen de uit vorm zijnde speler te helpen, want jij kan ook een slechte dag hebben en dan vind je het prettig, als je vrienden daar niets over zeggen en jouw slechte spel proberen goed te maken. AJAX—VOLENDAM K.N.V.B.-JUNIORES Sinds enige jaren behoren de duels tussen onze Jeugd en die van Volendam tot de aantrekkelijkste van het seizoen. Ook deze keer was de wedstrijd weer van prima gehalte; voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 door zwakke momenten van keeper Boomgaard kreeg zij tevens een spannend karakter. Hier is het scoreverloop: Het werd 10 door een prachtig doelpunt van Dirk Kuiter. Daarna 11 toen Ronnie de bal liet vallen en een oranjehemd dat bruine ding maar voor het intrappen had. 21 voor Volendam!! De linksbuiten kwam weer eens vrij, omdat Eddie Tanis (waarom??) naar binnen kroop, vuurde een hard schot af, dat via onze doelman de roos trof. Nog vóór de thee passeerde Adri van Dijk (vandaag onze „grote" man) enige tegenstanders, de keeper incluis en maakte op deze wijze gelijk 22. In de tweede helft maakte (weer) Dirk Kuiter, nu vanaf de linksbuitenplaats, op knappe wijze er 32 van. Gezien ons veldoverwicht leek de strijd hiermede beslist. Leek!! Maar opnieuw door onvoldoende dekking van Ed Tanis en wijfelen bij het uitlopen van Boomgaard kon Volendam de stand in evenwicht brengen. Nadat Cor Peil de doelpaal al eens getroffen had, gaf hij even later, na een korte rush, de bal prima op maat vóór, waar Adri van Dijk klaar stond om de bal rustig in het doel te tikken. 43!! Daarbij bleef het. Resumerend kunnen wij vaststellen: een zeer goede en spannende wedstrijd, waarbij hartverwarmend het enthou siasme waarmede de Ajacieden speelden. Naast technisch kunnen, hebben ze laten zien ook te weten wat „wer ken" is. Hiervoor zeker de bekende pluim!!! De Juniores Al hebben zich geplaatst in de Regionale Competitie, door de beslissingswedstrijd tegen D.W.S. met liefst 61 te winnen. Ook hier zagen wij speciaal na de rust (met windkracht 7 tegen) een bezield Ajax spelen. Een Ajax-elftal dat bereid was zich ten volle te geven. Met „wind-mee" kregen wij al spoedig een 10 voor sprong, toen Ger Splinter een hoekschop keurig liet „in draaien". Rein Sweering knalde van zeker 20 a 25 meter de bal onder de lat. 20. En Tom Fens joeg daarna beheerst no. 3 in de touwen. Hiermede kwam de rust. Ondanks de eerder genoemde windkracht gingen onze jongens steeds beter spelen. In de achterhoede stonden knapen als Peet Jansen (doel), Adri van Eyden en Peet Hegers (backs) met spil Henny Cruyff rustig en beheerst de aanvallen van D.W.S. op te wachten. Robbie Rein en Co Meyer zetten op voortreffelijke wijze de voorhoede aan het werk en het aantal kansen dat daardoor geschapen werd was dan ook talrijk. Hiervan benutten Ger Splinter, Tom Fens en Han Meyer (penalty) er ieder één, waarna, 60 seconden voor tijd, onze tegenstanders de eer redden. Prima werk, mannen van de Al!!! Twee en twintig wedstrijden staan jullie nu te wachten. Zware wedstrijden. Niet alleen om de tegenstanders, die in het algemeen van behoorlijk gehalte zijn, maar ook om de lengte van deze competitie. W ij hebben er vertrouwen in, laat zien dat dit ver trouwen juist is K.N.V.B.-JUNIORES Blauw-WitAjax - Derby is weer in ere hersteld De laatste tijd zwakte de rivaliteit (onder de supporters overigens) enigszins af. De sfeer buiten de lijnen, die zo gemakkelijk binnen de lijnen kwam, was geheel zoek. Maar de afgelopen zaterdag constateerden we, dat deze sfeer weer geheel en al terug is. Of wij er gelukkig mee zijnIk weet het nog niet!! In ieder geval werd het een emotioneel duel, waarin wij het betere voetbal lieten zien, maar waarin de zebra's door een groter enthousiasme in de eerste helft een licht veld- overwicht hadden. Onze beide binnenspelers, Strijks en Peil, zagen zich volledig uitgeschakeld; Bertus door zijn eindeloos gedribbel en Cor door gebrek aan tempo. Daar alleen Gunther de Haan op het middenveld deed wat van 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 8