PERRY Z KAR Gooise Praet... NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed MERELHOF 1 oktober 1962 De jeremiades over het Nederlandse top-voetbal zijn, sinds de tegenvaller in Kopenhagen, niet van de lucht! En het is klontjes klaar, dat ons aller Ajax daarbij de ene klap na de andere te incasseren heeft! De schande van Kopenhagen (sic!) is de schande van de voorhoede en dat wil nu zeggen, dat de blamage ons volle deel is. Tja! Vraagteken? Er is maar één oplossing: beter voetballen! En dat kwam er gisteren bepaald niet uit tegen de ploeg uit het hoge Noorden. Er was soms aardig breiwerk, maar het was te lang en onze helden uit de Meer (van toen, u weet nog wel) lieten ettelijke steken vallen. Volgens een radio-verslaggever in Hilversum was het „boerekool"-voetbal over en weer? Nu weten we echt niet wat voor soort voetbal dat eigenlijk is, doch het zal wel niet veel fraais zijn. Men zou het een soort veredeld kick and rush kunnen noemen, maar dan zeker niet aan onze kant. G.V.A.V. heeft ons een vuist laten zien, doch dat was dan de vuist van Roffel, die terecht een warm applaus verdiende voor zijn vuistwerk! Een paar knots-knallen van o.a. Prins léken zekere doelpunten, maar de „roffeliades" waren subliem. Mooi werk! Ons compliment, al hadden we liever gezien, dat we dat éne goaltje hadden gemaakt dat ons de winst had bezorgd van twee punten. Maar: eerlijk! Verdiend hadden we de overwinning niet. De pers heeft niet verzuimd ons vegen uit de kritiek-pan te geven. Er schijnt overigens bij onze grote rivaal in de Maas-stad ook hier en daar een schroefje los te zitten! Waarmee de beide top-clubs in het begin van dit seizoen een start hebben, die niet in overeenstemming is met de verwachte superioriteit. Okay! Zo veel te beter voor de spanning. Met Kerstmis weten we wel meer. Of niet natuurlijk! Tot zover over AjaxG.V.A.V. (00) op zondag 30 septem ber 1962. Het nieuwste Het nieuwste in ons voetbal-wereldje is de stunt van een dag blad: het publiek kiest het Nederlands elftal! De trainer van de nationale ploeg zou gezegd hebben, dat hij wel eens wil zien We kunnen dat niet geloven. Het is misschien wel eens leuk om te zien wat er al zo uit de publieke stembus komt, maar geen serieus mens kan toch aan nemen, dat de trainer (en verantwoordelijke man voor de ploeg van het land) afgaat op een massa-opinie, die een samenraapsel is van sentiment en partijdigheid. Het is wel een gekke tijd. Overigens vinden we, dat de jammerklachten over het Neder landse voetbal buiten verhouding worden opgeschroefd. Het is nog altijd een feit, dat we in een periode zijn, waarin we in het Euro pese voetbal-koor een bescheiden stem kunnen doen horen. Won deren zijn weliswaar de wereld niet uit, doch grootse prestaties van emotioneel kaliber zijn van het semi-profvoetbal in het Euro pese verband toch niet te verwachten. Het is bovendien mogelijk, dat een soort matheid niet vreemd is aan het Nederlandse voetbal gezien op internationaal niveau en dat b.v. de uitschieter van het vorige seizoen (Feijenoord in de Europa-Cup) een streep aan de balk blijft. Het hoofd koel houden en het hart warm. En géén experimenten als waarop we hier attenderen. Grimmige Kasteelbewoners uit de Maasstad doven brillant Ajax-spel Voor ons old folks heeft elke ontmoeting met de rappe Spartanen iets van een duik in het verleden. Want sinds onze roem rijke dagen van de twintiger jaren is en blijft een wedstrijd tegen het stoere Kasteel-volkje een menu van allure. Men behoeft er ons geschiedenis-boek maar op na te slaan om de felle strijd van ouds her te doen herleven, telkens weer. Zó was het ook vandaag, 21 oktober 1962. We mogen gerust zeggen, dat in de eerste helft van deze vinnige strijd het beste voetbal is vertoond, dat vandaag de dag op Neder landse velden in competitie-verband kan worden vertoond. Wat ons betreft we waren van meningdat we linea recta naar een gran dioos overwinningsfestijn toe speelden! Maar ja, het pakte anders uit. De goals vielen precies aan de andere kant! Nu is het meer vertoond dat de uitslag eigenlijk bevreemdt en niet in overeen stemming is met kwalitatief het gepresteerde. We zouden echter te kort doen aan onze sportiviteit om niet te erkennen, dat onze finishing touch spoorloos bleef, behalve dan het enige tegenpunt van de schoen van Keizer. We vonden voor het overige, dat de Rotterdammers (ze gaan nu ongeslagen aan de kop!!) maar net op het randje van het toelaat bare speelden wat forsheid en stijl betreft. Er had geen millimeter bij gekund of het was te hard geweest. Het was goed dat de heer Van Leeuwen zijn vaderlijk gezag deed gelden. We blijven het jammer vinden, dat zulk schitterend opbouw-werk als dat van Ajax in deze wedstrijd, onbeloond is gebleven. Maar ja, dan moeten de heren maar meer schoten van de respectieve voetbalschoenen laten vertrekken. Over Sparta nog dit: deze ploeg schijnt ons mentaal sterk met smaak voor afwisseling in de aanval-taktiek. De wijze waarop het spel opengegooid werd zo nu en dan (waardoor het spel tevens spectaculair wordt) had onze bewondering. Tenslotte was de jonge Spartaanse doelman ongetwijfeld de ster van het veld. Jammer voor ons, maar wat 'n snelle actie en reactie! Bravo! Hoe is de stand, Mieke We staan dus nu op de zesde plaats! Amigos! Dat is te laag! Maar niet te laat! De verkenningen zijn nu echter wel achter de rug. Commentaar? Het schijnt dit seizoen „anders dan anders" te gaan. Er komen kordaat nieuwe koplopers voor het front van voetballend Nederland. Het wordt dit seizoen geen Ajax-Feijenoord „onder-onsje"! Niks niet. Er is natuurlijk nog niets van te zeggen. Met heer Hoven zeggen we: misschien weten we iets meer met Kerstmis. Misschien? De spreiding van talenten heeft in ieder geval dit voordeel, dat de spanning en de kans naar hogere sfeer blijft. Daarom moeten we niet te veel staren naar die zesde plaats. En ons beste voetbalbeentje voorzetten. Er liggen twee zware taken in het verschiet. Zondag 28 oktober tegen de textiel-baronnen in Enschede! En dan de derby tegen Blauw-Wit. Wat denken jullie van vier punten uit deze twee games? VLOKK1E AMSTERDAM - AMSTELVEEN - ARNHEM - DEN HAAG - NIJMEGEN 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 7