smartegeld voor amateurclubs (van drie mille naar vijf, omdat we amateurs zijn) en over een club in het Zuiden, die niet gepromoveerd was en er toch recht op had. Het slot van het liedje: niemand kreeg zijn zin en had in feite iedereen wel thuis kunnen blijven. U weet het misschien nog wel: „Engeland verliest alle slagen, maar wint de laat ste", een bestuur, en nu we het meegemaakt hebben, zeer zeker, een bondsbestuur wint altijd de pot. Ook al zit er geen barst in. U mag uitzoeken wat we met die barst be doelen. We zijn naar Sheffield geweest. Dat wil zeggen: het eerste elftal met trainer, voorzitter, penningmeester, plus de heren Van Deyck en Kraan. Red Froggatt, de voormalige ster van Sheffield Wednesday, ging middels een benefit-match af scheid nemen. Sheffield, dat half augustus in ons home met 31 op de voetbalpantalon had gehad, vond het een schone gelegenheid het ex-team van manager Buckingham naar Albion te laten komen. We hadden het al min of meer af gesproken, want we willen over de grens ook wel iets ver dienen. Goed, 17 oktober waren we er dan. Een prima ont vangst, een prima hotel, een prima banket en een buiten gewoon goede wedstrijd. Daar vertelt u de heer Kraan van. O ja, er was nog iets prima in orde: n.l. een Engelsman, die drie dagen met onze mensen optrok. Deze heer spreekt vele talen, ook Nederlands; leest u het briefje, dat hij voor ons clubblad meegaf: „Al het beste lieve vrienden van „Ajax" en ook aan alle lieve vrienden in Holland!! Good health! Op uw gezondheid". Als u soms in Sheffield komt, hier is dan zijn adres: Ralph William Marson, 166 Mansfield Road, Sheffield 12. Die meneer Froggatt schijnt een best voeballertje geweest te zijn. Voor ons ligt het Engelse „The Star", een blad, dat een hele pagina aan genoemde heer wijdt. We lezen onder het hoofd „Spanning a career", dat Froggatt altijd klaar stond een halve kans te benutten en dat hij een krachtig schot in beide voeten had. Eerlijk vrienden, van dat soort knapen lopen er op onze velden niet veel rond. Meestal is het anderhalve voet of nog minder. Die „Star" is bepaald niet zuinig met papier. Ook voor onze club een hele pagina. Negen heel grote Ajax-hoofden en een heel vriendelijk stuk over de „part-timers from Holland". Sheffield weet nu beslist, wie Ajax uit Amsterdam is en ook weten de inwo ners van de staalstad nu heel zeker, dat datzelfde Ajax geen „houthakkers-ploeg" is, maar tracht goed voetbal te spelen. Men heeft er van opgekeken en we mogen terugkomen. Voor de competitie gaat het niet zo leuk. Tijdens onze vakantie zijn er heel wat punten verspeeld. Van A.D.O. werd nog gewonnen. Heel bescheiden (10). In Breda leden we de eerste nederlag (20) en G.V.A.V. pikte uit de Meerse dreven een puntje mee. In Maastricht belan- ceerden we op de rand van een nederlaag, maar wisten toch nog aan een gelijkspel te komen (22). De match tegen Sparta hebben we gezien. Met ons een dikke 24.000 liefheb bers. We verloren. Dat weet u en hoe we verloren weet u ook. Sparta maakte door levensgrote misstappen van onze defensie twee doelpunten. Wij slechts één. Een solonummer van Piet Keizer. Niet voldoende om aan een draw of over winning te komen. Sparta, dat een zeer hard spelletje speelt en echt niet op een overtreding van de spelregels kijkt, dankt de zege voornamelijk aan haar doelman. Die knaap heeft patent op onmogelijke ballen. Met gewone schoten behoeft men niet bij hem aan te komen. Op verbluffende wijze hield hij schoten van Petersen, Prins, Groot en Keizer uit zijn doel en de manier waarop hij een daverende kopbal van Henk Groot uit zijn heiligdom dook was fenomenaal. Dat neemt niet weg, dat enige geheide kansen benut hadden moeten worden. En nu zijn we dan weer aangeland op het punt, dat van ons team net geen buitenbeentje maakt. Er wordt bij tijd en wijle fantastisch goed gespeeld, maar dat ene tikje, dat precies getimede centert je, dat op de centi meter zuiver geplaatste balletje om de tegenpartij te „kil len" ontbreekt. Dat is verduveld jammer, want het zit er beslist in. Dat ene facet, dat mogelijk maakt van een „hout- hakkersploeg", die maling aan de bede tot beter voetbal heeft, een uit de hand etend lam te maken, komen we precies te kort. Als we dat bezitten, behoeven we ons van scheidsrechters, die het verschil tussen een direkte- en een indirekte vrije schot niet weten er lopen er velen op Werner Schaaphok in aanbidding voor zijne Majesteit de Bal 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 5