Ajax—Sparta 1-2 Bij een vrije schop. Sparta tracht een gat in de „Ajax-muur" te slaan een lang betoog hield, dat meer in het persoonlijke vlak lag en maar gedeeltelijk met het gewraakte A.V.-punt te maken had. De vierde spreker, de heer Geudeker, liet de gang van zaken tijdens de A.V. de revue passeren en stond soms lijn recht tegenover de meningen van zijn voorgangers. Uiter aard zeilden we de afdeling re- en dupliek binnen, waarbij natuurlijk het persoonlijke vlak betreden werd en geraak ten we op de helling. Mr. dr. E. W. Catz stak toen zijn juri dische vinger op en gaf op zijn bekende rustige manier uitleg van zaken. Het kwam er op neer, dat zijns inziens de juiste weg was bewandeld en dus statuten en Huish. Regl. geen geweld waren aangedaan. Meteen waren we in rusti ger water aangeland. Verder voerden nog het woord de heer Volkers (2 maal), de heer Westrik jr., ir. Lambregts en nog een jeugdig lid, wiens naam ons ontschoten is. Voorzitter Melchers, die alle sprekers geduldig had aan gehoord, deelde mede, voordat hij aan het beantwoorden van de sprekers begon, dat Ere-lid Dolf Desmit hem voor het begin van de vergadering een motie had overhandigd. Hij had het echter beter gevonden alle sprekers aan hun trek te laten komen en daarom genoemde motie voor sluit stuk van de debatten bewaard. Uiteraard diende hij een ieder van repliek om tenslotte de motie van de heer Desmit aan de orde te stellen. De inhoud van deze motie kwam in het kort gezegd er op neer, de zaak te laten zoals zij was, m.a.w. met de huidige samenstelling van het bestuur akkoord te gaan. De vergadering vond het goed, dat de motie in stemming werd gebracht en daar het hier niet om personen ging, werd de affaire mondeling afgedaan. Vóór 67 stemmen, tegen 22, blanco 2 en één lid was al naar moe der toe. We konden inpakken, want de vrede was er weer. Eén ding moet ons toch nog van het hart. Tachtig leden hadden de lijst, die indertijd circuleerde, getekend. Twee en negentig clubgenoten namen aan de stemming deel. Zeven en zestig stemden voor de motie. Ra-ra, wie klopt daar? We hebben voor het eerst van ons lange voetballeven een Bondsvergadering (Amateurs) meegemaakt. Voor een kleine agenda waren bijna vier volle uren nodig. Tijdens de ver gadering liepen vele belangstellenden weg, terwijl we ook iemand van de bestuurstafel zagen verdwijnen. Of het een bestuurslid was weten we echt niet. Er waren lieden, die uit het Zuiden, Oosten, Westen enz. kwamen. Er werd veel gesproken, meestal door dezelfde heren over het reserveren en gebruiken van bondsgelden, over het verhogen van mm/A Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 3