Clubavond De visdag van Ajax I Waar? 1 Klaverjassen - Biljarten 1 N.A.C. 2 - AJAX 2 2-4 i Alle leden en donateurs zijn welkom F In ons clublokaal, Hotel Suisse I Iedere vrijdagavond I I I De clubavond-commissie verwacht U I - Maandag 15 oktober j.l. bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van de heer HERMANUS URIOT in de leeftijd van 54 jaar. Wijlen de heer Uriot behoorde tot onze trouwste donateurs, die altijd voor Ajax klaar stond en door zijn vele clubvrienden hogelijk werd gewaardeerd. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Hij ruste in vrede. HET BESTUUR DER A.F.C. „AJAX" Na een zeer gezellige reis, waarbij de speelkaarten goed werden geschud, bereikten wij Breda. Onder het genot van een kopje koffie werd de te volgen tactiek nog even be sproken en dat die goed was uitgestippeld, bewees bij het eindsignaal van de strijd de uitslag. Een 42 zege voor onze ploeg Na een aarzelend begin, waarbij doelman Van der Werff de aandacht vroeg voor een paar prima saves, werd onder aanvoering van Guus van Ham onze aanval aan het werk gezet. Goede combinaties werden op de grasmat gelegd en na een half uur kon Jan Dahrs de openingstreffer scoren. N.A.C., dat tot nu toe in de minderheid was geweest, gooide er een schepje op, met gevolg tot aan de rust een gelijk opgaande strijd. Na de thee een sterk opdringend N.A.C., waardoor onze verdediging het heel moeilijk kreeg. Twee goede treffers waren de beloning voor het Bredase offensief, zodat het er voor ons team niet erg rooskleurig begon uit te zien. Te meer niet, daar er na het tweede doelpunt nog slechts twin tig minuten speeltijd restte. Guus van Ham bracht echter een keerpunt in de strijd. Een vrije bal benutte Guus om Peet Petersen op maat te bedienen en dat betekende de gelijkmaker. N.A.C. was meteen aangeslagen en de reste rende minuten waren geheel voor onze ploeg. Jan Dahrs ving een prima pass van de uitstekend spelende Van Haar lem op en toen was de zege vrijwel binnen. U voelt natuur lijk, dat bij ons de „hoera-stemming" naar binnen sloop. Vooral toen Petersen, na een mooie solo-ren, de bal voor het doel bracht en de linksback van N.A.C. niets anders kon doen dan de knikker in eigen doel trappen (24). De over winning was ons en naar onze mening bij het sterkste team terecht gekomen. Een stevige pluim voor de vijf amateurs, die deze match opluisterden en bewezen uit het goede Ajax-hout gesneden te zijn. JAAP HORDIJK Men spreekt wel eens van Jagerslatijn, maar ik kan u vertellen dat dit nog maar leerlingen zijn van de vissers. Wat heb ik genoten van de leugenverhalen van de vissers vóór de wedstrijd. Na afloop waren er velen stil, maar ja, toen kon de fantasie niet meer meedoen en werden zij met hun neus op de realiteit gedrukt, 's Morgens 6.30 uur lieten wij Amsterdam achter ons en vertrokken via Purmerend naar Oostwoud. Daar werden ons de wurmen uitgereikt (bij een kopje koffie) en kon de wedstrijd beginnen. Na 4 ronden, lunchpauze. Daarna nog 3 ronden en was de strijd gestreden. Het was heerlijk weer, windstil, 's Morgens een beetje mist, maar daarna prachtig herfstweer. Winnaar van de wedstrijd werd onze vriend Keereweer met 19 stuks, daarna Nolten en Samson met 18 stuks. Verdere namen zal ik u niet noemen, anders wordt dit een detective-roman met te veel namen en dat is echt niet leuk. De „slemiel" werd Tjepkema met echt 0 stuks. Maar er werd gefluisterd (komt bij mannen ook voor, dames) dat hij eerst een mo mentopname van de vis wilde maken. Er volgde een ge zellig borrel-uur met een idem heerlijk diner, dat in ons stadion door familie Boudrie keurig verzorgd was. Enkele opmerkingen zou ik willen maken. Er ontbraken twee prijzen, n.l. één voor de grootste komiek en één voor de grootste leugenaar. Het zou aardig zijn u te laten raden wie dit zouden zijn. Dirk Bos met zijn „bekende scheidsrechtershoed" of Knijn, die ons zelfs wilde vertellen dat hij zijn contributie al had betaald, of Meinders met zijn vele attributen, wilden buiten mededinging hier aan meedoen. Dat deze laatste een nieuwe lekkernij intro duceerde inplaats van gerookte paling, n.l. levende wormen, mag toch wel even vermeld worden. Als ooit een woord van hulde voor het viscomité, dat met veel opofferingen zijn vele werk met grote animo verrichtte, op zijn plaats is, dan is het wel hier. Hartelijk dank heren voor uw heerlijke dag, waarop wij met echte Ajacieden onze clubgeest versterkten. Dat wij desondanks medeleefden met het ongeval dat onze vriend Jan Bindt overkwam, mag niet onvermeld blijven. Beste Jan, ook van deze plaats onze beste wensen voor een spoedige terugkeer. Namens alle „Snoeken" beterschap. BUK 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1962 | | pagina 22